Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8380
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowy samochód dla Pogodnej Jesieni

Poniedziałek, 28 grudnia 2009, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nowy samochód dla Pogodnej Jesieni
Fot. Angela
Na auto przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze czekał od lat. Oczekiwany pojazd został w końcu zakupiony. Jest nim renault trafic, który będzie służył podopiecznym Domu Pomocy Społecznej.

Nowo zakupiony pojazd o pojemności dwa tys. cm, o mocy 115 koni mechanicznych, ma klimatyzację, ABS, wspomaganie kierownicy i sześciobiegową skrzynią. Koszt jego zakupu to niemal 100 tysięcy złotych. Siedemdziesiąt tysięcy pochodziło z budżetu miasta, trzydzieści z dofinansowania dla osób niepełnosprawnych. Jest to pierwszy tego typu pojazd w jeleniogórskim MOPS-ie, który pozwoli na przewiezienie ludzi niepełnosprawnych w komfortowych warunkach.

- Jest to samochód, na który czekaliśmy od dłuższego czasu, który pozwala przewozić osoby niepełnosprawne, w tym na wózku inwalidzkim. Samochód będzie przeznaczony do przewożenia mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Pogodna Jesień do różnych instytucji czy szpitala – mówi Wojciech Łabun, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group