Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 9022
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowy przyrodniczy szyld ZSLi Z nr 1

Piątek, 2 lipca 2010, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: Angela
Od pierwszego września Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze Sobieszowie zmieni swoją nazwę na Zespół Szkół Przyrodniczo–Żywieniowych.

Skąd pomysł na zmianę nazwy placówki? Dla podkreślenia charakteru i kierunku jej działań. Dotychczasowa nazwa, Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze, została nadana placówce pierwszego września 2001 r. tj. z dniem rozpoczęcia funkcjonowania w mieście nowej szkoły, powstałej z połączenia Zespołu Szkół Żywienia i Weterynarii z Zespołem Szkół Agroturystycznych. Dotychczasowa nazwa informowała, że w szkole funkcjonują oddziały liceum profilowanego.

– Zgodnie z uchwałą rady miejskiej z dniem 31 sierpnia 2009 liceum profilowane w naszej szkole zostało zlikwidowane. Aktualna nazwa szkoły jest więc nieprecyzyjna i ma niewiele wspólnego z kierunkami kształcenia – mówi Helena Kasperczyk, dyrektor szkoły.

Nowa nazwa szkoły jednoznacznie określa kierunek działań placówki i informuje przyszłego kandydata o możliwości dalszego rozwijania własnych zainteresowań przyrodniczych. – Uwzględniając też profil przyrodniczy, nawiązując do obecnej nazwy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i w Poznaniu uzmysławia jednoznaczność i zbieżność naszych profili z kierunkami UP oraz daje możliwość kontynuowania nauki na poziomie wyższym – dodaje Helena Kasperczyk.

Kierunki kształcenia w placówce w roku szkolnym 2009/2010 to technik weterynarii, technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik leśnik, technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
790
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group