Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 3717
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy projekt w Muzeum Karkonoskim

Środa, 19 września 2018, 11:07
Aktualizacja: Czwartek, 20 września 2018, 6:44
Autor: Manu
Jelenia Góra: Nowy projekt w Muzeum Karkonoskim
Fot. Muzeum Karkonoskie
Już niebawem ruszy projekt pn.: „Konserwacja wzornika szklarskiego oraz starodruków ze zbiorów Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze", współfinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Wspieranie działań muzealnych" i w ramach środków pozyskanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Przewidziane są warsztaty i inne zajęcia edukacyjne skierowane do różnych grup wiekowych.

Celem tego projektu jest poddanie konserwacji 20. niezwykle cennych obiektów ze zbiorów Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Jest to jeden
wzornik szklarski, dokument rękopiśmienniczy, a także 18 starodruków.

Obiektom po konserwacji przywrócone zostaną ich wartości estetyczne, artystyczne i naukowe, a ekspozycjom towarzyszyć będą programy edukacyjne, wykłady oraz działania promocyjne w mediach.

- Konserwacja w latach 2018–2019 przebiegnie w dwóch etapach. A działania przy najbardziej zniszczonych obiektach spowodują zatrzymanie procesu dalszej destrukcji i spowolnienie procesów autodestrukcji zabytków – zapowiada Aneta Sikora-Firszt, kierowniczka Działu Oświatowego.
- Po pierwszym i drugim etapie prac konserwatorskich zostaną zorganizowane wystawy czasowe, które wzbogacą ekspozycję historyczną naszego regionu i uatrakcyjnią ekspozycję szkła artystycznego – dodaje Aneta Sikora-Firszt.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group