Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8666
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowy oddział Kolei Dolnośląskich

Poniedziałek, 13 grudnia 2021, 8:46
Autor: WAC
Region: Nowy oddział Kolei Dolnośląskich
Fot. KD
Koleje Dolnośląskie otworzyły nowy oddział w Jaworzynie Śląskiej. To jeden z najważniejszych węzłów kolejowych na Dolnym Śląsku.

Jaworzyna Śląska będzie piątą lokalizacją, w której stacjonować będą drużyny Kolei Dolnośląskiej. Do tej pory funkcjonowały cztery placówki zlokalizowane w Jeleniej Górze, Wrocławiu, Kłodzku oraz Legnicy, gdzie znajduje się główna siedziba przewoźnika. Nowe ośrodek, mieszczący się w budynku stacji kolejowej w Jaworzynie Śląskiej, rozpoczął działalność 9 grudnia 2021 r.

Dynamicznie się rozwijamy, kupujemy nowy tabor i uruchamiamy nowe połączenia, a co za tym idzie rosną nasze potrzeby kadrowe, w szczególności, jeśli chodzi o maszynistów, kierowników pociągów i konduktorów – komentuje Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. - Analizując lokalizacje, w których mógł powstać nasz nowy oddział, Jaworzyna Śląska była naturalnym wyborem, z uwagi na bliskość aglomeracji wrocławskiej oraz linii 285 ze Świdnicy do Wrocławia Głównego, którą chcemy uruchomić już w marcu, gdy PKP PLK zakończy remont trasy.

Na wybór Jaworzyny Śląskiej na siedzibę nowego gniazda, jak potocznie na kolei nazywa się oddziały, duży wpływ miała lokalizacja i dobre skomunikowanie. Dzięki przecinaniu się kilku linii kolejowych będzie można zoptymalizować obiegi oraz możliwości reagowania w sytuacjach awaryjnych. Z Jaworzyny Śląskiej można bardzo szybko dotrzeć do Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha czy Kamieńca Ząbkowickiego. Ta lokalizacja daje elastyczność w codziennej pracy. Siedziba pracowników Kolei Dolnośląskich będzie mieściła się w budynku stacji kolejowej, która kilka lat temu przeszła gruntowną modernizację. Dzięki współpracy z gminą Jaworzyna Śląska, która odstąpiła część swoich pomieszczeń, przewoźnik może zagospodarować wnętrza i zatrudnić nowych pracowników.

Stacja Jaworzyna Śląska to jeden z najstarszych węzłów kolejowych na dolnym śląsku. Linie kolejową Wrocław Świebodzki – Świebodzice oddano do eksploatacji dla ruchu pasażerskiego w roku 1843.

Miasto Jaworzyna Śląska swoje powstanie i rozwój zawdzięczają kolei, a tradycje kolejowe są wpisane w historię miasta – zaznacza Łukasz Romaniecki, dyrektor ds. technicznych Kolei Dolnośląskich. - W roku 2009 zlikwidowano Sekcję Przewozów Pasażerskich, a pracowników przeniesiono do Sekcji Wrocław Główny. Można więc powiedzieć, że wracamy do macierzy.

Twoja reakcja na artykuł?

11
69%
Cieszy
2
13%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
807
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group