Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5009
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowy market przeciw kupcom

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Krzysztof Knitter
Sklep sieci Biedronka powstanie w pobliżu targowiska na rogu ulic Różyckiego i Ogińskiego.

Po Lidlu i dwóch pawilonach społemowskich będzie to kolejna większa placówka w bezpośrednim sąsiedztwie popularnego ryneczku. Kupcy obawiają się, że przegrają walkę z konkurencją.

– Marketów na Zabobrzu już wystarczy. Już się pogubiłem, trudno wszystkie zliczyć. Po co komu jeszcze jeden na osiedlu? – pyta jeden z handlujących. Handlowcy są przekonani, że stracą przez to klientów, zwłaszcza tych, którzy zaopatrują się w żywność. Portugalska sieć Biedronki oferuje bowiem jedne z najniższych cen wiktuałów na rynku.

Zdania kupujących na zabobrzańskim targowisku są różne. – Będę właśnie tutaj robiła zakupy, bo mam pewność, że towar jest świeży. A z Biedronką mam złe doświadczenia – mówi Jolanta Nowacka, emerytka z największego osiedla w mieście.
– Reklama i promocje w Biedronce zrobią swoje. Poza tym, kiedy będzie zimno i deszczowo, ludzie i tak pójdą do normalnego sklepu – twierdzi z kolei pani Alicja. – Oczywiście nie podoba mi się, że w koło rosną markety, a nie budynki mieszkalne. Kupcy na ryneczku powinni zadbać, aby właśnie tam powstała zadaszona hala – uważa kobieta.

Kupcy dostali propozycję zabudowania targowiska od poprzedniej ekipy samorządowców, która obiecała pomoc przy znalezieniu wykonawcy i ułatwienia przy formalnościach.
Nie przystali wówczas na nią, twierdząc, że budowa hali będzie za droga i nie będzie ich stać nie tylko na pokrycie kosztów inwestycji, lecz także na bieżące opłaty za jej użytkowanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~J23 13-04-2007 9:49
Brawo dla nas jako klijentów to dobrze,a jak ktos będziechciał kupować na ryneczku to i tak kupi.
~Szkoda bud 13-04-2007 10:09
No właśnie! Przyzwyczaili się do swoich obskurnych bud i uważają je za najpiękniejsze na świecie. Sami marzną, marzną klienci, błoto lub kurz. Chyba czas na zmiany. Szkoda mi tego targowiska. Swojsko. Nie każdy czuje się dobrze w supermarkecie. Kryta hala a w niej ładne stoiska znacznie poprawiłaby konkurencyjność.
~ksan 13-04-2007 11:13
Ale po co powstaje tam biedronka??? Przeciez juz jedna jest nie dalej niz 50m od skrzyżowania Różyckiego i Ogińskiego.
~zabobrzanka 13-04-2007 11:18
Pomijając zupełnie stan tragowiska na Zabobrzu, jego wygląd, czy będziemy tam kupować czy nie? - po co u diabła nam kolejny ...market??? Czy jest na naszym osiedlu wystarczajaco boisk, placów zabaw dla dzieci, lub innej infrastruktury sportowej czy rozrywkowej? Dlaczego władze naszego miasta nie chcą zadbać o rozwój fizyczny i duchowy jego mieszkańców, tylko dbają o to, żeby mieli gdzie wydawać pieniądze!!! Wydaje mi się, że marketów jest już w naszym mieście WYSTARCZAJACO!!! Co z aquaparkiem w Cieplicach, co z rozbudową Carrefura, gdzie miała powstać cześc rozrywkowa? Nasze piękne miasto - stolica Karkonoszy - to jest po prostu śmieszne i żenujące!!! Przecież Jelenia Góra posiada potencjał dlaczego go nie wykorzystuje!!!
~toja 13-04-2007 11:24
A to ciekawe, w Jeleniej budeje się więcej sklepów niż kościołów - antychryści! :)
~kazimierzp 13-04-2007 11:30
W 1990 roku kiedy odrodziła się w Polsce samorządność lokalna to kupcy ze sklepów koło dawnej Jutzrenki na Różyckiego pisali postulaty do ówczesnego Zarządu Miasta o zabranie z tamtąd targowiska bo im klientów zabiera. Powstało w związku z tym targowisko przy rondzie do którego któregoś dnia przenieśli się wszyscy własciciele straganów - wraz z klientami. Nagle okazało się ze gdy klienci nie mają większego wyboru to już do sklepów przy kręconych schodach ni chodzili. Zyskał na tym sklep Rondo w którym gwałtownie wzrosły obroty - na ryneczku tez byli kupujący. W tym samym czasie prawie wszyscy handlujacy w sklepach przy Rózyckiego z powodu braku klientów podupadli, niektórzy całkiem splajtowali. Dlatego wręcz ci co handlują na targowisku powinni się wręcz cieszyć, że wzrosnie oferta z tego terenu dla kupujących! A ze będą musieli sledzić ruch cen - to już będzie korzyść dla nas kupujących! W planie Zabobrza zatwierdzonym przez poprzednią Radę Miejską na terenach wzdłuż Ogińskiego są dopuszczone pod handel i usługi. Dlatego jak znalazł się inwestor który na swoim terenie chce budować, a projekt spełnia warunki zapisów w planie to nikt nie może mu tego zabronić! Dlatego dostał pozwolenie na budowę!
~iga 13-04-2007 11:55
Ja na ryneczku już nie kupuję, od kiedy wcisnęli mi na 2 kg jabłek 3 szt. lekko nadgnite. Wolę sama wybrać w supermarkecie. Niektórzy lubią zakupy na ryneczku. Prawo wyboru i niech tak zostanie.
~obserwator 13-04-2007 11:57
zrobcie biedronke w centrum jeleniej gory np na skalkach tam jest stary sklep i nic nie ma w nim nie chce sie chodzic tak z centrum az na sobieskiego nie wspominajac zabobrza
~a.s. 13-04-2007 13:01
Do licha przecież w pobliżu jest już biedronka. Dość już tych zakrapianych owadów!!! A kupcy z targowiska powinni w końcu wziąc się w garsć i zsnaleźć inwestora, który by postawił halę albo przynajmniej jakieś zadaszenie nad całością targowiska, bo inaczej ludzie i tak sami w końcu przestaną tam kupować. I na nic się zdadzą płacz i zgrzytanie zębów że markety odbierają im klientelę. Zadbajcie o swój wizerunek!!! tak jak to ma miejsce np. we wrocławiu.
~ktoś 13-04-2007 13:12
jejku po co kolejny market,pracy nie ma dla ludzi a markety budują,kto będzie w nich kupowł, sami pracujący w tych marketach chyba, bo innej mozliwości nie ma,ludzie wyjeźdzają za pracą za granicę
~slick 13-04-2007 13:43
a Cieplicach wyburzają budynki po firmie Nadex, obok stoi opuszczona szkoła "Karelma" pewnie też polegnie... I co na to miejsce? Z aquaparkiem raczej się nie uda ale "markecik" napewno... I znowu przybędzie miejsc pracy po 600pln za miesiąc. Żenada... A "kaczki mówią, że jest OK...
~do ktoś 13-04-2007 13:43
A nie pomyślałeś że taki market to właśnie kolejne miejsca pracy dla ludzi??
~z_cieplic 13-04-2007 13:57
A kiedy ktoś w końcu pomyśli o budowie jakiegoś większego sklepu w Cieplicach. Przecież tam też żyją ludzie, a z większych sklepów - tylko JEDNA Biedronka. Jak nie zrobię sobie zakupów po pracy (pracuję w centrum Jeleniej Góry) to zostaje mi tylko kilka małych sklepów spożywczych z niezbyt szerokim asortymentem! Nie mówiąc już o cieplickim ryneczku, gdzie ceny są zabójcze, a o 15:30 wszystko na głucho pozamykane!
~xxx 13-04-2007 14:28
Juz mam dosc tego robactwa :P same zaby i biedronki ciekawe kto kogo zje....hehe Jestem przeciw budowaniu kolejnego pawilonu chandlowego na zabobrzu. Jedynym co mozemy zrobic to NIE KUPOWAC W NOEWJ BIEDRONCE innej frmy protestu nie widze. Postulatami i petycjami to mozemy sobe jedynie d..pe podetrzec.
~Wrocław 13-04-2007 14:33
We Wrocławiu było obskórne targowisko na blokowisku. Potem wybudowano nieopodal hipermarket. Kupcy dużo klientów stracili... Ale niedługo potem postawili piękną halę targową i teraz dzięki temu mają dwa razy większy tłok niż przed otwarciem hipermarketu. KUPCY! ZAMIEŃCIE TE WSTRĘTNE WIATY NA TARGOWISKO GODNE XXI WIEKU!!!
~Sebs 13-04-2007 15:17
Zamiast Tych marketów to niech wybuduja jakies centrum rozrywki bo narazie to mozna bawic sie w tesco carrefurze kaufladzie i innych tego typu tyle robia u nas w miescie..
~Moni$ia 13-04-2007 16:00
Ile ma być jeszcze tego badziewia? Wszyscy narzekają, że młodzież nie ma gdzie spędzać czasu ale zamiast jakiejś kawiarni to wolą postawić biedronkę. Bezsensu to jest. Po co nam dwie biedronki, rondo, jubilat i rynek w poblizu siebie?
~David 13-04-2007 16:28
Ludzie a co to was obchodzi czy ktoś będzie kupować w nowej biedronce czy nie. To już problem właścicieli Biedronki. A poza tym istniejąca biedronka na różyckiego idzie do likwidacji.
~David 13-04-2007 16:32
do do ktoś: "A nie pomyślałeś że taki market to właśnie kolejne miejsca pracy dla ludzi??" A czy Ty nie pomyślałeś że w okolicznych sklepach pracę straci dwa razy więcej osób??
~zabobrzanin 13-04-2007 16:36
BARDZO DOBRZE, ŻE STANIE TAM BIEDRONKA, TAKI SKLEP NAPENDZI LUDZI NA RYNECZEK. JAK KTOŚ PRZYJDZIE NA ZAKUPY DO BIEDRONKI TO NA 100% WEJDZIE NA RYNEK. W PIEDRONCE NIE KUPIMY ARTYKUŁÓW OFEROWANYCH PRZEZ SPRZEDAWCÓW NA TARGOWISKU. MOIM ZDANIEM SKLEP W POBLIZU TARGOWISKA TO DOBRY POMYSŁ. NA PEWNO Z KOZYŚCIĄ DLA PRACUJĄCYCH NA RYNECZKU. BEDZIE TO TEZ MOTYWACJA DLA HANDLUJĄCYCH ABY WYDŁUZYLI CZAS PRACY, A NIE TAK JAK DO TEJ PORY ZAMYKALI SWOJE STRAGANY O GODZ 15:30 A WRACAJĄCY Z PRACY O 16 NIE MAJA MOŻLIWOŚCI ZROBIENIA ZAKUPÓW. BIEDRONKA JEST CZYNNA DO GODZ. 21 WIĘC RYNECZEK MOZE SMIAŁO PRACOWAC ( W OKRESIE LETNIM ) DO 19
~ Bonkers 13-04-2007 16:57
Nie wiem po co kolejny taki sklep na Zabobrzu. Opamiętajcie się w końcu!!!
~qba 13-04-2007 17:29
Na co komu kolejna biedronka? Zdecydowanie za duzo w Jeleniej tego typu inwestycji :-(
~PRZEMEK 13-04-2007 19:10
CIEKAWE KIEDY ZA GOSPODARUJA TERNER DAWNEJ CEGIELNI PRZY UL WOLNOSCI
~Kinga 13-04-2007 19:32
Dla każdego coś miłego. Jeden woli kontakt z sympatyczną panią z ryneczku gdzie kupuje warzywa a inny pojeździć sobie wózkiem po Biedronce. Wiem jedno, każdy chce zarobić i mieć z czego żyć, a ci ludzie napewno się z handlu utrzymują. Tylko od nas zależy gdzie idziemy na zakupy MAMY WYBÓR.
~Radek 13-04-2007 19:44
Jak jest konkurencja-jest i sprzedaż - w biedronce jaka jakość sami wiemy. W Jeleniej Górze aż sie prosi o stylowy ryneczek. Poza tym przy targowisku ciężko zaparkować-a tak to będzie parking z którego skorzystają nie tylko klienci biedronki. Płace w marketach powodują zaniżenie płac w innych branżach-więc likwidacja bezrobocia to to nie jest. A budy wyglądają obskurnie...
~danielloo18 13-04-2007 19:51
I bardzo dobrze niech budują ! Tylko złe miejsce wybrali.... Mogli by waląć coś koło szpitala na zabobrzu - jest tam dużo miejsca (miedzy dzialkami a szpitalem). Jak narazie żule grasują w tamtych okolicach i niepewnie sie tam spaceruje z browarkiem , nie wiadomo kiedy i od kogo mozna wychaczyc jakaś rozbita butelka - żenuła... WIEC BUDUJCIE LUDZIE ! ! !
~Borat 13-04-2007 20:15
Nie lubicie biedronek?Otworzcie"Zuczka"
~kropka 13-04-2007 20:47
Co za porazka!!! ....i brak komentarza na ten temat
~EPPP 13-04-2007 21:52
Macie wszyscy rację każdy kupuje tam gdzie lubi. A co do rozrywek w mieście to FAKT porządnego parku nie mamy, placu zabaw dla małych dzieci również, nie mówię już o miejscach do uprawiania sportów lub innych form ruchowych - tylko, że my mieszkańcy to wiemy piszemy i czytamy o tym, ale czy czytają i zdają sobie z tego sprwę nasze władze?
~irek 14-04-2007 6:56
gdyby kupcy się zrzeszyli i poprawili estetyke ryneczku byłoby napewno przyjemniej robić tam zakupy
~hugo 14-04-2007 8:06
toja z ty kosciolem to przesada co ma piernik do wiatraka w kolejnym miejscu nabijac im kase na nowe auta????????
~prywata 14-04-2007 9:00
ten rynek to wielka kupa smieci!jest kilka budek ktore nadaja sie do uzytku (moze 10szt.)a reszta to rozpadające sie rudery ktore trzeba wywalic na zlom!potem zrobic duzą hale targową i bedzie biznes sie krecił!ale trzeba zainwestowac pare groszy a nie marudzic ze wam wszystkim zle bo zarabiacie na tych fatałaszkach po 100/200/ a czasami wiecej procent!
~OGRODNIK 14-04-2007 9:18
ZLIKWIDOWALI TARGOWISKO PRZY UL. KILIŃSKIEGO TERAZ DYPLOMATYCZNIE ZLIKWIDUJĄ TARGOWISKO.TO NA TAKIM TARGOWISKU GDZIE JEST "MYDŁO I POWIDŁO" MOŻNA KUPIĆ CO POTRZEBA,NIE TYLKO O "ŻARCIE "CHODZI. ZOBACZCIE JAK PROSPERUJE GIEŁDA SAMOCHODOWA W NIEDZIELĘ. TAK SZYBKO NIE POZBĘDZIECIE SIĘ KUPCÓW ZE STRAGANAMI TO MA SWOISTY UROK I DOCHÓD DLA STARUSZKI CO SPRZEDAJE KWIATKI I PIETRUSZKĘ ZE SWOJEGO OGRÓDKA. JESTEŚMY JUŻ "JELENIĄ STARUSZKÓW" DORABIAJĄCA DO SWOICH " WYSOKICH" EMERYTUR. NAPEWNO TO "G..." ZOSTAWIŁ NAM kUSIAK.
~kosa do kazimierzp i innych zanawców handlu 15-04-2007 11:32
Jelania Góra nigdy nie miala szczęscia do rządzących miastaem w większości to byli nueudaczniki z przewagą bęcwalów . Kiedy odradzala się przedsiębiorczość to zarząd misata nie rozumial zasad ekonomii lecz podpieral się w swoich decyzjach plotkami,wlasnymi wizjami nienamacalnymi. Toteż najemców lokali przy schodkach dobito czynaszami, bo sprzedawcy ze straganów takich oplat nie placili - a Rondo bylo spóldzielni {prywatne ] więc wysokimi czynaszami za m2 rada miasta i zarząd nie dobil nie doprowadzil do upadku. , więc przetrwali.Nikt z decydentów nie potrafil odczytywać faktów i wyciągać wniosków z cyfri na tym podejmować decyzje kompromisowe.Tak się stalo , prawie ze wszystkimi najemcami lokali użytkowych w mieście , chociaż kupcy zabiegali o prywatyzację co mialo ich usamodzielnić jak spolem - rondo..Pochopne decyzje wizjinerskie zarządu miasta doprowadzily też do utraty wiele miejsc pracy - likwidując np. targowisko na Kilińskiego.To przyklad wyjątkowego kretyństwa , choć najpierw należalo dokonać zmian w estetyce rynku.Dzisiaj to miejsce zieje atrakcją turystyczną - bo odwiedzający centrum miasta patrzą z wyobraźnią jak wygląda trzeci świat dyskutują czy to wschodni Kamerun czy palmas w Ekwadorze, czy radziecki Sachalin.Tam powinny się odbywać do dzisiaj sesje Rady miasta zwlaszcza na środku tego rykowiska..W Poznaniu - każda dzielnica ma swoje targowiska {proponuję w ramach edukacji zwiedzić Rataje mają 6 ryneczków } - każdy po ok. 100 stradanów i innych pomiwszczeń producenckich. , są to czyste , piękne konstrukcyjnie , estetycznie miejsca, z ogromnym wyborem codziennego świeżego ekologiczne towaru , spożywczego i przemyslowego. Jest to wrodzone w miejscową spoleczność pomiędzy wysokimi budynkami. Na placu można chodzić w papciach domowych bo jest tak czysto , posadzkę i stragany myje się codziennie wodą z pachnącymi plynami.Jest rodzinna atmosfera bo przygrywa orkiertra podwórkowa.To jest typowo polski klimat, odbiegający od marketów.Ale ludzie mają do wyboru - U nas w Jelonce sztuki kompromisu i trafnego myślenia nie posiadl żaden wódz , albo wpadamy w skrajność albo w glupotę z konsekwencjami dla ludzi.Miasto ma już chyba polowę mieszkańców porównując z latami 90 - Lepiej krzyczeć Jelonka miasto turystyczne. !! Kupcy z targowiska też winni mieć swoje miejsce w Jeleniej Górze i wladzunia winna im w tym dopomóc w utworzeniu coś na miarę obecnych czasów - bo przecież wladzunia otrzymuje cięzki grosz z ich pracy i nie martwi się o zaopatrzenie miasta i miejsca pracy tak jak o wlasne diety .-- KOSA
~kosa - 15-04-2007 11:38
Rynek w Cieplicach - to już szczyt syfilisu - niedowladu organizacyjnego , nadzoru ,to jedyny chyba w Europie relikt pozostawiony po c...nach. Gdzie są wladze , architekci, i Ci co powinni to zmienić i pomóc tym kupcom doprowadzić się do przyzwoitego wyglądu. Ponoć to uzdrowisko ? leczą chyba tyfus .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group