Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 5347
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Nowoczesny zawód w jeden rok

Czwartek, 14 czerwca 2018, 7:22
Aktualizacja: Niedziela, 17 czerwca 2018, 8:51
Autor: TS
Polska: Nowoczesny zawód w jeden rok
Fot. TS
Szacuje się, że nawet 65% obecnych uczniów szkół podstawowych będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Te prognozy pokazują jak trudno zaplanować swoją ścieżkę edukacji, aby odpowiadała wymaganiom rynku, a także zaspokajała zainteresowania. Na szczęście okazuje się, że zdobycie nowych umiejętności czy przebranżowienie nie musi zajmować wiele czasu. Szkoły policealne dają szansę zmiany zawodowej kariery nawet w jeden rok!

Pasja, która przynosi zysk
Wymarzony zawód to taki, w którym można realizować swoje pasje, będąc jednocześnie za to wynagradzanym finansowo. Okazuje się, że takie podejście nie musi pozostawać tylko w sferze fantazji. Wiele szkół policealnych oferuje doskonałe kształcenie w zakresie umiejętności wykonywania wyjątkowo interesujących i nowoczesnych zawodów. Na przykład ogólnopolska sieć szkół TEB Edukacja w swojej ofercie posiada takie kierunki jak Dietetyka, Grafika komputerowa i Fotografia z certyfikatem CANON, a nawet Trener Personalny! Jak widać spełnianie marzeń, może być równe spełnieniu zawodowemu.

Praca, dająca satysfakcję
Według raportu Sedlak & Sedlak z 2017 roku, w Polsce około 16% pracowników dotyka wypalenie zawodowe, a 7% pracowników przerdzewienie, czyli inaczej mówiąc znudzenie zawodowe. W pracy spędzamy ogromną część swojego życia, a chyba nikt nie planuje być nieszczęśliwym przez tak długi czas. Dlatego szkoły policealne z programem odpowiadającym zainteresowaniom uczniów oraz wymogom współczesnego świata to doskonała alternatywa dla długiego i żmudnego procesu edukacji.
Realizacja zajęć w szkołach policealnych kładzie duży nacisk na zajęcia praktyczne, a to właśnie one są gwarantem odpowiedniego przygotowania do pracy zawodowej. Wielogodzinne teoretyczne wykłady często okazują się przecież zupełnie zbędne w prawdziwym życiu i w przypadku większości stanowisk pracy.

Wykwalifikowany pracownik
Najważniejsi gracze rynku pracy także wiedzą, że praktyczna nauka zawodu jest niezwykle istotna. Dlatego najlepsze kierunki obejmują swoim patronatem. W przypadku szkół policealnych TEB Edukacja współpracę z placówkami podjęły takie firmy jak: Microsoft, Canon, Schwarzkopf, Kryolan czy Bielenda. Nauka pod okiem przedstawicieli największych światowych brandów i program dopasowany do potrzeb rynku, daje gwarancję odpowiedniego przygotowania do pracy w nowym zawodzie.

- To dla nas wielkie wyróżnienie, że tak znakomite firmy pozwalają nam firmować kierunki swoim wizerunkiem – mówi Katarzyna Chybińska, Menadżer ds. Rozwoju i Współpracy z Partnerami w TEB Edukacja. – To kolejny dowód na doskonałą jakość naszych szkół i programy nauczania przygotowywane z niezwykłą starannością. Taki patronat to także znak dla potencjalnych uczniów, że placówka nie pracuje w oderwaniu od realiów rynku pracy i że kierunek faktycznie przygotowuje do praktycznego wykonywania zawodu.

Szkoła, która przynosi efekty
Dobra szkoła policealna to świetne rozwiązanie dla osób, które szybko i efektywnie chcą zdobyć modny i interesujący zawód. Z tego typu kształcenia mogą skorzystać osoby w różnym wieku. Szkoły policealne wybierane są zarówno przez absolwentów szkół średnich, jak i przez osoby dorosłe z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, które pragną wybrać inną ścieżkę dalszej kariery. Ten rodzaj edukacji sprawdzi się zarówno w przypadku przygotowywania do wejścia na rynek pracy, jak i w sytuacjach przebranżowienia.
Szkoły policealne coraz częściej wykorzystują nowoczesne metody nauczania i pozwalają łączyć edukację z życiem rodzinnym i zawodowym. Nauka wieczorami lub w weekendy, a także kursy online pozwolą w pełni skorzystać z przekazywanej wiedzy.

Jak widać szkoły policealne wyrastają na silną konkurencję dla trwających przez kilka lat studiów. Zdobycie odpowiednich kwalifikacji zawodowych nie zawsze wymaga wielogodzinnych wykładów teoretycznych. Dla tych, którzy z natury są praktykami, intensywna nauka umiejętności potrzebnych, by wykonywać ciekawą i satysfakcjonującą pracę, wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Stąd pewnie wynika wielkie zainteresowanie szkołami policealnymi, które rośnie z roku na rok. Bo kto by nie chciał zarabiać dzięki pasji?

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
436
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group