Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 3046
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowoczesny sprzęt dla jeleniogórskiego szpitala. Przełom w leczeniu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 20 września 2011, 7:39
Aktualizacja: Środa, 21 września 2011, 7:48
Autor: Angela
Fot. Angela
Ogromne możliwości daje nowo zakupiony zespół urządzeń do szpitala w Jeleniej Górze. Wczoraj z udziałem VIP–ów odbyło się ich uroczyste oddanie do użytku. Niestety, aby skorzystać z zakupów, pacjenci muszą poczekać do nowego roku. Do grudnia nie ma już miejsc.

W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej (dawny Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze) odbyła się uroczysta konferencja dotycząca nowego sprzętu zakupionego za około 11 mln zł.

– Nasz szpital został doposażony w kilka urządzeń, które stanowią cały zestaw do diagnostyki obrazowej: rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy i rentgen cyfrowy. Urządzenia dają niesamowite pole rozwoju i możliwości diagnostycznych w wielu bardzo specjalistycznych dziedzinach, jak kardiologia, onkologia, różnego rodzaju specjalności zabiegowe. To daje możliwość znacznie dokładniejszej diagnostyki, jak i lepszego zaprogramowania leczenia pacjentów. Koszt tych urządzeń razem z posadowieniem ich to około 11 mln zł – powiedział Stanisław Woźniak, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Beata Łomikowska-Mazurek, specjalista radiodiagnostyki i kierownik oddziału diagnostyki obrazowej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, podkreślała, że zakupiony sprzęt jest przełomem w leczeniu jeleniogórskiego szpitala.
– Wyposażony jest w bardzo różne urządzenia, które ułatwiają nam badanie i umożliwiają prawidłowe przeprowadzenie tego badania. Mamy komplet strzykawek automatycznych zarówno do tomografu komputerowego, jak i rezonansu magnetycznego oraz bardzo wysokiej jakości cewki do badania sutków, naczyń krwionośnych w kończynach dolnych, czy do badania serca.

– Możemy więc wykonywać szerszy zakres badań naczyniowych. Tomograf komputerowy jest bardzo szybki, dzięki czemu badanie głowy trwa kilka sekund. Wcześniej mieliśmy aparat zdecydowanie wolniejszy i nie dostosowany do naszych potrzeb. Kiedy się rozbudowaliśmy i zaczęto od nas oczekiwać innego profilu badań, powstały nowe oddziały i aparat był przeciążony, bardzo często ulegał awariom.

– Zaczęliśmy też robić badania serca, a dotychczas najbliższymi placówkami, które wykonywały takie badania, były szpitale we Wrocławiu. Nowy sprzęt umożliwia też podawanie pacjentowi jak najmniejszej dawki promieniowania podczas badania, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci. Mamy już podpisany kontrakt z NFZ na te urządzenia, nie jest on wysoki, ale wykorzystujemy go maksymalnie. Do końca roku wszystkie miejsca są już niestety zajęte – ubolewa Beata Łomikowska-Mazurek.

W uroczystości otwarcia pracowni nowego rezonansu magnetycznego udział wzięli m.in. marszałek Sejmu RP Grzegorz Schetyna, posłanka Elżbieta Zakrzewska, przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Jerzy Pokój, członek zarządu województwa Jerzy Łużniak, poseł do Parlamentu Europejskiego Piotr Borys, starosta jeleniogórski Jacek Włodyga, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła i jego zastępczyni Zofia Czernow, kandydat do Senatu Józef Pinior, kierownik jeleniogórskiego oddziału NFZ Dorota Gniewosz, prezes KSON Stanisław Schubert i wielu innych.

Kilka godzin wcześniej Marszałek Grzegorz Schetyna uczestniczył też w uroczystym otwarciu lądowiska dla helikopterów przy Szpitalu Wojewódzkim w Legnicy. – To jest symboliczny czas, że w dwóch tak ważnych miastach dla regionu kończą się inwestycje i do użytku oddawane są rzeczy ważne i dla pacjentów i dla całego systemu zdrowia w regionie, dlatego uważam, że trzeba być w takim miejscu i pokazać, że jeżeli jest dobra współpraca na poziomie samorządów i władz szpitala, to wszystko jest możliwe – zauważył Grzegorz Schetyna.

Pieniądze na rezonans magnetyczny pochodziły z Ministerstwa Zdrowia (3 mln 400 tys. zł ) oraz Samorządu Województwa (1 mln 100 tys. zł). Samorząd Województwa Dolnośląskiego będzie też spłacał kredyt kupiecki, za który zakupiono tomograf komputerowy i rentgen cyfrowy ( około 7 mln zł).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73) Dodaj komentarz

~K~ 20-09-2011 7:53
Napisaliście: "Niestety, aby skorzystać z zakupów, pacjenci muszą poczekać do nowego roku. Do grudnia nie ma już miejsc." Czyli kto będzie korzystał z tego urządzenia do końca roku?
~pacjentka 20-09-2011 7:56
Z czego sie wiec tak cieszycie???????? skoro.....Niestety, aby skorzystać z zakupów, pacjenci muszą poczekać do nowego roku.Proponuje wiec zakupy robic w bardziej dogodnych miejscach.Wszystko to kampania wyborcza mydlenie oczu pacjentom by glosowali.Szpital jest po to by leczyl tych ktorzy maja problemy zdrowotne a nie byl arena kupiecka.
~rumcajs54 20-09-2011 7:56
Wybory, wybory! Wraca NOWE...
~maniulka 20-09-2011 8:11
jak to kto będzie korzystał? rodziny i znajomi tych którzy wiedzieli ze sprzet trafi do tego szpitala.Czy zwykły szarak wiedział o tym sprzecie? NIE!!! i dlatego jak ktoś musi to niech juz sie zapisuje a za pół roku to już tylko do hospicjum bo badanie za późno będzie wykonane. Polska!!!
~klient 20-09-2011 8:11
Przelom w leczeniu :))))) ha ha ha kolejka pacjentow sie wydluza wiec na tym polega ten przelom.Jest sie wiec z czego cieszyc.W normalnym swiecie szpitale na biezaco wyposazane sa w nowoczesne urzadzenia by skutecznie leczyc no ale to w normalnym swiecie nie w Polsce.Szkoda ze Schetyna z Legnicy nie odlecial w sina dal musial wyladowac w JG by zabajerzyc.Chorym zyczymy duzo zdrowia w tym przelomie i kolejce.
~Baśka 20-09-2011 8:30
Dlaczego na stronach internetowych szpitala dalej figuruje stara nazwa, a nie Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej?
~pacjentka 20-09-2011 8:39
I tak na pewno nam nie zrobią na tym badań, bo my za biedni, nam się nie należy a tym bardziej po sześćdziesiątce, bo i po co, już jesteśmy za starzy i żyć już nie powinniśmy, oni się o to postarają, ciężko jest nawet o pomoc i opiekę nawet jak się leży na oj omie, jedni lekarze naprawią zdrowie a drudzy spieprzą nie ważne że ma się przeszczepione nerkę która funkcjonuje, nie ważne że są zrobione bajpasy po których da się jeszcze żyć, wystarczy drobna infekcja którą łatwo powinno się wyleczyć, ale po co to według naszych lekarzy, pacjenta trzeba uśmiercić bo pewnie dalsze leczenie będzie dość trochę kosztowało mimo opłacanych składek ponad 40 lat
~taa 20-09-2011 8:49
to dopiero lekarzyki będą robić fuchy na państwowym sprzęcie !!!
~ 20-09-2011 8:54
PRzecież ten sprzęt już działa od maja!!! Sam wiem, bo korzystałem, ALE TRZEBA BYŁO WYBORCOM JESZCZE RAZ PRZYPOMNIEC JAK TO WAAAAAAAADZA DBA O SPOŁECZEŃSTWO TO ŻAŁOSNY PIJAR A TERAZ SPRZĘT BĘDZIE STAŁ, BO NIE MA ZA CO LECZYĆ!!!!! NIEWAŻNE, ŻE AUTO NIE MA 1 KOŁA - MA ZA TO JESZCZE 3!!! OT CAŁA PLATFORMA OBŁUDY. A MIEJSCE SCHETYNY AFERZYSTY PRZED SĄDEM!!!
~ 20-09-2011 9:01
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,10318094,_Terror__i__system_sowiecki____sympatycy_PiS_o_sztabie.html?bo=1 .....porządek w PiSie:)
~ 20-09-2011 9:03
a po co ten sprzęt? żeby stał nieużywany? czy to tylko dla tych bogatych?
rymcycymcy 20-09-2011 9:22
Tak się obawiam, czy to przypadkiem nie wyświetli zawartości moich kieszeni ! :)
~ 20-09-2011 9:25
PRzecież ten sprzęt już działa od maja!!! Sam wiem, bo korzystałem, ALE TRZEBA BYŁO WYBORCOM JESZCZE RAZ PRZYPOMNIEC JAK TO WAAAAAAAADZA DBA O SPOŁECZEŃSTWO TO ŻAŁOSNY PIJAR A TERAZ SPRZĘT BĘDZIE STAŁ, BO NIE MA ZA CO LECZYĆ!!!!! NIEWAŻNE, ŻE AUTO NIE MA 1 KOŁA - MA ZA TO JESZCZE 3!!! OT CAŁA PLATFORMA OBŁUDY. A MIEJSCE SCHETYNY AFERZYSTY PRZED SĄDEM!!!
~~jg 20-09-2011 9:46
Obrębalski wracaj!!!
~pacjentka 20-09-2011 9:48
Co z tego że sprzęt najlepszy, jak jeleniogórski szpital ma opinię najgorszej diagnostyki obrazowej, bo może i sprzęt jest ale nie ma specjalistów, którzy naprawde się znają na opisywaniu. Dobrze, że przyjeżdzają lekarze z Wrocławia to w nich nadzieja, a poza tym lekarze z onkologii dużo pozostawiają do życzenia, tak samo z chemioterapii - ciekawe dlaczego od momentu jak jest doktor Woźniak na chemioterapii pacjenci zabierali swoje karty za doktorem Baczmańskim do Szklarskiej Poręby???
~pacjenttt 20-09-2011 9:59
Drodzy Pacjenci, najpierw zacznijcie od siebie wymagać, a potem od lekarzy. Jak widzę brudnych, śmierdzących ludzi którzy przychodzą do szpitala na badania to jest mi po prostu WSTYD (oczywiście te osoby nie mają sobie nic do zarzucenia, zionie od nich zacietrzewieniem, złościa). Poza tym sprzęt jest bardzo dobrej jakości, jak czekałem w kolejce na badanie to jakoś nie zauważyłem żeby poza kolejką rodzina/znajomi lekarzy wchodzili, a pozostali pacjenci byli zadowoleni. A OD LEKARZY PROSZĘ SIĘ ODCZEPIĆ, BO SĄ PO JEDNYCH Z NAJCIĘŻSZYCH KIERUNKÓW STUDIÓW, DO TEGO RÓŻNE EGZAMINY, I NARAŻANIE NA STRES ZE STRONY TAKICH BURAKÓW JAK NIEKTÓRZY Z TUTAJ PISZĄCYCH. NIECH ZARABIAJĄ ODPOWIEDNIO DO NAKŁADU PRACY, OBOWIĄZKÓW, STUDIÓW - BARDZO DOBRZE !! ALE ZAWISTNI PACJENCI OCZYWIŚCIE WIEDZĄ LEPIEJ !!
~Baba 20-09-2011 10:03
Oby tam nie trafić .
~lekarz 20-09-2011 10:05
Widzę że osoby piszące tutaj znają się najlepiej ze wszystkich, nawet od lekarzy po studiach medycznych i nastu/dziesięcu latach przepracowanych w zawodzie :-) Cieszcie się jeszcze póki możecie z bezpłatnej opieki zdrowotnej, patrząc na zachowanie/higienę osób przychodzących leczyć się do szpitala, mam tylko nadzieję że już niedługo dożyjemy czasów (tak jak np we Francji, Niemczech, Szwajcarii) gdzie za każde badanie trzeba zapłacić , a Pacjenci którzy nie przestrzegają "zasad" higieny osobistej, i od których po prostu ŚMIERDZI nie są obsługiwan. Pozdrawiam zawistnych ludzi którzy piszą negatywne komentarze, oczywiście lepiej znają się od specjalistów od diagnostyki obrazowej. Siedzcie dalej w swoich norach, i mówcie jak to zostaliście oszukani )
~tak już jest 20-09-2011 10:06
A w przyszłym roku sprzęt popracuje 3 miesiące i zakontraktowane przez NFZ zlecenia skończą się. Gawiedź się cieszy, politycy pokazali jak sprawnie działają przed wyborami, chorzy dalej będą czekać miesiącami...
~jga 20-09-2011 10:13
"ZAWIŚĆ , ZAZDROŚĆ, ZAMIAST STARAĆ SIĘ MIEĆ WIĘCEJ, TYLKO MYŚLISZ ŻEBY INNI MIELI MNIEJ" ogarnijcie się Ludzie, bo żal patrzeć co tu piszecie. Nie wypowiadajcie się za specjalistów, tylko wracajcie do pracy na kasie w biedronce, czy tam kopania rowów w kowarach. W polityka, wiadomo. Przed wyborami trzeba się pochwalić sukcesami (który jest kupno jednego z najlepszych dostępnych na runków sprzętu - nie jestem specjalistą, na zdjęciach jest model sprzętu, wystarczy wpisać w google i przeczytać), każdy normalny Polityk tak robi. Oczywiście od polityków wy też się lepiej znacie na wszystkim, już raz Plebs do władzy doszedł - PiS. Jaki był efekt, wiadomo - cała Europa sie z Polski śmiała. WPROWADZIĆ CENZUS MAJĄTKOWY DLA POSŁÓW, SENAT OGRANICZYĆ LUB ZLIKWIDOWAĆ
~tak już jest 20-09-2011 10:19
lekarzu!!! weź się do pracy, pacjenci czekają. Jeśli nie potrafisz leczyć zmień zawód na pismaka, bedziesz miał wieksze pole do popisu.
~i tyle 20-09-2011 10:21
Cóż się nie robi przed wyborami... na sali kandydaci startujący w najbliższych wyborach! Żenujący spektakl wyborczy!
~mia 20-09-2011 10:27
sprzet kupili to glosy na POpaprancow
~XYZ 20-09-2011 10:34
JESTEM PO WYPADKU SAMOCHODOWYM, MAM PROBLEMY Z KRĘGOSŁUPEM, NIE ŚPIĘ PO NOCACH NA ZDJĘCIACH RTG ORTOPEDA STWIERDZIŁ, ŻE COŚ JEST NIE TAK I KONIECZNIE JAK NAJSZYBCIEJ MUSZE WYKONAĆ BADANIE REZONANSEM MAGNETYCZNYM- OD TYGODNIA ŁAŻĘ I SIĘ PROSZĘ, ŻEBY GDZIEŚ TO MI ZROBILI (SZPITAL ALBO KCM, BO TYLKO TAM MAJĄ REZONANS) I KAŻĄ MI CZEKAĆ DO STYCZNIA ALBO ZAPŁACIĆ 500 PLN I BADANIE MOGĘ WYKONAĆ NAWET JUTRO. PROBLEM JEST TAKI, ŻE NIE STAĆ MNIE TYLE WYDAĆ. WIĘC GÓWNO Z TYCH WSZYSTKICH URZĄDZEŃ, TO JEST CHORY KRAJ! JAK JESTEŚ ZDROWY TO SOBIE BĄDŹ, ALE CZŁOWIEKU JAK CHORUJESZ TO OD RAZU NA SZNUR, BO TUTAJ BEZ MILIONÓW W PORTFELU NIKT CI NIE POMOŻE. RZYGAĆ SIĘ CHCE NA TO WSZYSTKO I NA TEN ARTYKUŁ TEŻ! MAJĄ SIĘ CZYM SZCZYCIĆ, SZKODA TYLKO, ŻE TO NIE DLA ZWYKŁYCH LUDZI!
~XYZ 20-09-2011 10:46
I DODAM JESZCZE, ŻE JESTEM 20-LETNIĄ, STUDIUJĄCĄ DZIEWCZYNĄ A NIE JAKIMŚ BRUDASEM, KTÓRY TYLKO WYMAGA OD INNYCH A NIC OD SIEBIE.
~vip 20-09-2011 11:06
Sprzęt bardzo dobry , jestem zadowolony z badania które mi przeprowadzili :) Trzeba było uważać jak się jeździ i zapinać pasy to by problemów z kręgosłupem nie było. Jak się szarżowało na jezdni to teraz trzeba płacić, 500zł za takie kompleksowe badania to nie dużo (120-150euro), wszystko byście za darmo chcieli, a pieniądze na funkcjonowanie zakładu skądś muszą się znaleźć. Idź do roboty, przestań narzekać że w tym kraju jest tak źle, trzeba było się uczyć a nie pić po bramach
~lulu 20-09-2011 11:12
cisza hołota nad tym sprzętem!!!do końca roku będą się leczyć VIPY a potem hołota.
~DO VIP 20-09-2011 11:25
WYOBRAŹ SOBIE INTELIGENCIE, ŻE PASY MIAŁAM ZAPIĘTE A WYPADEK BYŁ NIE Z MOJEJ WINY. DLA CIEBIE MOŻE NIEDUŻO- DLA INNYCH DUŻO, WIĘC NIE OCENIAJ KAŻDEGO SWOJĄ (WYGÓROWANĄ) MIARĄ. I NIE MÓW MI CO MAM ROBIĆ, BO SAMA WIEM TO NAJLEPIEJ. I OCZEKUJĘ OD KRAJU W KTÓRYM ŻYJĘ PEŁNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ, NA KTÓRĄ PRZECIEŻ WSZYSCY PŁACIMY. JAK WSZYSTKO MA BYĆ PŁATNE TO NIECH BĘDZIE- DLA WSZYSTKICH. WTEDY PODATKI I WSZYSTKIE INNE SKŁADKI NIE BĘDĄ POTRZEBNE. PRZY OKAZJI, NIE ŻYCZĘ SOBIE OBELG Z TWOJEJ STRONY POD MOIM ADRESEM ("a nie pić po bramach"), WIĘC JAK NIE POTRAFISZ WYRAZIĆ SWOJEGO ZDANIA BEZ OBRAŻANIA INNYCH- NIE WYRAŻAJ GO W OGÓLE.
~do XYZ 20-09-2011 11:30
Jak masz skierowanie to goń do wrocka tam czeka się około 2 tygodni i bez problemu robią rezonans ! Wszyscy moi znajomi tam byli bo się nie czeka !
~vip 20-09-2011 11:38
do XYZ , no niestety nie wszyscy płacą, bo Ty jako studentka nie płacisz podatku, rozumiem że nie pracujesz skoro nie masz 500zł na lekarza, więc to MY płacimy na CIEBIE. A ja oczekuję żeby nieroby wzięły się do pracy, a nie oczekiwały wszystkiego podanego na tacy, za darmo.
~DO VIP 20-09-2011 11:48
DO PRACY SIĘ WEZMĘ, PEWNIE. JAK SKOŃCZĘ STUDIA, BO WŁAŚNIE PO TO JE ROBIĘ. JESTEM AMBITNA, WIĘC NIE OCZEKUJĘ NICZEGO PODANEGO NA TACY, W DODATKU NIE OCZEKUJĘ TEŻ NICZEGO WYGÓROWANEGO. JEDYNIE TEGO, ŻE W CHWILI, GDY JA LUB KTOŚ Z MOICH BLISKICH BĘDZIE POTRZEBOWAĆ POMOCY MEDYCZNEJ BEZ MILIONÓW W PORTFELU BĘDZIEMY MOGLI NA NIĄ LICZYĆ. WYDAJE MI SIĘ, ŻE NIE JESTEM JEDYNĄ Z TYCH 38 MILIONÓW LUDZI, KTÓRZY TEŻ TEGO OCZEKUJĄ. A TY CO TAKIEGO ROBISZ, ŻE OD 9.59 SIEDZISZ NA JELONCE I WYPISUJESZ TE DURNE KOMENTARZE JAKO "pacjenttt"; "jga"; "lekarz" i "vip"? NIE PRACUJESZ? NIE TRZEBA BYĆ ALFĄ I OMEGĄ, ŻEBY SKOJARZYĆ, ŻE TE WSZYSTKIE KOMENTARZE WYSZŁY OD CIEBIE. KAŻDA NORMALNA OSOBA MA TAKIE ZDANIE JAK JA ODNOŚNIE OPIEKI MEDYCZNEJ W NASZYM KRAJU.
~mako 20-09-2011 11:54
jakiś idiota wymyślił limity na choroby....sejmowy idiota
~vip 20-09-2011 11:58
no niestety nie wyszły ode mnie. Mam taką pracę, że mogę sobie pozwolić na wchodzenie na tę stronę i śmianie się z waszych pseudo problemów :) Za to Ty zamiast siedzieć przed komputerkiem mogłabyś pójść do pracy i zarobić 500zł na lekarza :) Przed chwilą pisałaś że oczekujesz PEŁNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ dla każdego, teraz piszesz że nie oczekujesz niczego na tacy, coś się nie zgadza. :)
~tojestpolska 24-09-2019 17:40
do: ~vip (11:58)
Szkoda ze menel przywieziony na sor ma zrobione wszystkie badania, a zwykły człowiek czeka miesiącami...No chyba ze zapłaci 🤷🏻‍♀️😂
~XYZ 20-09-2011 12:10
NAPISAŁABYM COŚ CHĘTNIE NA TWÓJ TEMAT, ALE UWAŻAM, ŻE NA TAKICH FORACH NIE POWINNO SIĘ NIKOGO OBRAŻAĆ (Ty widocznie nie potrafisz wyrazić swojej opinii w inny sposób, więc wypowiadaj się w sumie jak chcesz, o Tobie to świadczy). NO WYBACZ, OPIEKA MEDYCZNA TO NIE JEST NIEWIADOMO CO, ŻEBY MOŻNA BYŁO MÓWIĆ, ŻE JEST PODANA NA TACY. TO COŚ, CO POWINNO BYĆ OCZYWISTE W KAŻDYM NORMALNYM KRAJU. I PO RAZ KOLEJNY NAPISZE, NIE MÓW MI CO MAM ROBIĆ TYLKO ZAJMIJ SIĘ SOBĄ I SWOJĄ PRACĄ, BO CHYBA NIE PŁACĄ CI ZA PISANIE TAKICH STRONNYCH KOMENTARZY (wielu!). Zauważ, że wyświetla się Twój numer IP, więc nie rób z siebie pośmiewiska, wystarczy raz się wypowiedzieć.
~ 20-09-2011 12:51
kiedy i gdzie były zapisy na badania do wykonania w tym roku?/Kiedy i gdzie będą zapisy na badania do wykonanie w przyszłym roku, a może latach??
~x doXYZ 20-09-2011 12:59
Dziewczyno nie dyskutuj z burakiem,szkoda nerwów,taki z niego vip jak ze mnie Elvis Preslei,życzę powrotu do zdrowia.Spróbuj we Wrocławiu:-)
~ander 20-09-2011 13:14
niedawno miałem robiony tomograf głowy z ubezpieczenia czekałem 2 tygodnie w jeleniej górze nie było problemu obsługa i wykonanie bardzo dobra skorzystajcie a potem piszcie
~ciekawski 20-09-2011 13:33
A co tam robi wrocławianin Pinior? Po wyborach zapomni o Jeleniej?
~XYZ 20-09-2011 13:41
do X- dziękuję :) do ANDER- tomograf owszem, zapisana jestem na październik. spróbuj się zapisać na rezonans magnetyczny a potem pisz.
~ 20-09-2011 14:25
Fajnie,ze Pani Zosia znalazla czas na fajna imprezke:) no i pozostali rowniez. Tak gromadnie to tylko na imprezy okolicznosaciowe lataja:))))
~miejscowy 20-09-2011 15:18
Igrców przedwyborczych ciąg dalszy. Jak mało z siebie trzeba dać aby zaistnieć.
Piipi Jelonkowa 20-09-2011 16:11
..do - [~XYZ ] .. masz jeszcze młody kręgosłup ! Pomyśl również o prawidłowym siedzeniu ! Mój teść przeszedł podobną tragedię i przeróżne kłopoty z ortopedamii Obecnie może już siedziec bez bólu kręgosłupa na tz.poduszce ortopedycznej,która ma w srodku otwór !
~do xyz 20-09-2011 16:16
zupełnie się z tobą zgadzam ,tez uważam ,że to ta sama osoba świadczy o tym umieszczone po prawej stronie IP.
~wariat 20-09-2011 16:46
Żałosne. Normalnie chciałbym żeby wybory były co rok, to /władza/ raz do roku by się sprężała... gdzie nie spojrzę to nowe drogi, deptaki, sprzęt w szpitalach. Chyba całe 4 lata oszczędzali żeby się wysupłać na koniec i pokazać jacy są troskliwi.... WSTYD!
Kochaaś 20-09-2011 16:53
XYZ: Tak jak napisała osoba w jednym z wcześniejszych komentarzy. Udaj się do Wrocławia, gdzie naprawdę o wiele szybciej wykonasz badania niż w Jeleniej Górze. Sam niestety to doświadczyłem.
~s. 20-09-2011 16:56
Lekarzu ! pokaż co masz w garażu.
~Ja 20-09-2011 17:05
Niestety do kardiologa jezdze do wroclawia bo tu w Jeleniej na NFZtrzeba czekac i czekac ale prywtnie od zaraz. Do stomatologa trzeba czekac i czekac a prywatnie od zaraz,Skad brac na to pieniadze skoro do NFZ placimy skladki .Dziennie Pan dr stomatolog przyjmuje 10 pacjentow prywatnie i 150 zl usuniecie zabka i plombka tez 150 zl ..Latwo mozna policzyc i o czym mamy rozmawiac ....
~...do VIP.. 20-09-2011 17:37
lat 23...DIAGNOZA stwardnienie rozsiane i radź sobie sam bo na leczenie trzeba poczekać w kolejce może i kilka lat... Słowa lekarza bezcenne: "proszę być dobrej myśli może do tego czasu nic złego się nie stanie" Koszt leczenia najmniejszy 4000 zł/mc większy (nowe leki) 8000 zł/mc A JAK TY TO DROGI VIPie USŁYSZYSZ kiedyś od lekarza???? Aż taki bogaty jesteś aby na miesięczne leczenie wydawać około 10.000 zł?????? Zobaczymy czy będziesz wtedy takim cwaniakiem!!!!!!!!!!!! Neurolog 120 zł., alergolog 80 zł., okulista 80 zł., dentysta średnio 120 zł., badanie na oczy albo płacisz 200 zł. albo czekasz 6 mc... VIP - Czasami jak się nie ma nic interesującego do powiedzenia albo ma się zamiar powiedzieć głupotę to lepiej milczeć !!!!
~XYZ 20-09-2011 17:39
We Wrocławiu niestety również w tym roku nie ma już miejsc, ale na szczęście udało mi się zapisać w Legnicy na listopad. Szału nie ma, ale nie będę narzekać i tak mam duże szczęście. Jakoś wytrzymam i mam nadzieję, że do tego czasu mi się nie pogorszy. Dziękuję Wszystkim za życzliwość :)
~/-/ 20-09-2011 17:57
Dostałam skierowanie 14 lipca na wykonanie rezonansu głowy, poszłam do KCM wyznaczono mi termin na 26 sierpnia, 2 sierpnia zadzwoniła pani z KCM pytając czy mogłabym wykonać badanie 8 sierpnia. Więc czekałam 3 tygodnie uważam że to bardzo przystępny termin. Jestem zadowolona. W ubiegłym roku w KCM wykonano mi TK głowy oczekiwałam 16 dni. To wszystko na Fundusz nie prywatnie i bez znajomości.
~aaa 20-09-2011 18:02
gdyby nie trzeba było utrzymywać tej bandy baranów to taki sprzęt byłby w każdym szpitalu
~LJ 20-09-2011 18:52
Wszyscy wiemy jaka jest sytuacja w naszej służbie zdrowia, jak jest zarządzana ale w jelonce pojawia się nadzieja w postaci powstającego nowego obiektu w KCM.Inwestycja prywatnego inwestora i można wybudować tak skomplikowany budynek jakim jest szpital w rok i tylko teraz będzie zależało od władz czy to będzie dla nas wszystkich / kontrakt z NFZ /. Należy mieć tylko nadzieję, że władze poprą tak ważną inwestycję dla naszego miasta nie tylko galerie handlowe.
~pitupitu 20-09-2011 19:14
Gdzie jest SKM ?!
~true 20-09-2011 19:26
tomograf? rentgen cyfrowy? w cywilizowanym świecie używa się kamer SPECT i PET
~............ 20-09-2011 19:31
Też uważam, że XYZ ma rację. Tak uważa chyba każdy normalny człowiek w tym kraju.
~beka z m.z. 20-09-2011 20:43
Gdzie jest k***a SKM ?!
~NNN 20-09-2011 21:18
A ile będą działały zanim zabraknie kasy ?????!!!!!!
~@ 20-09-2011 21:44
dowcip stary jak świat: mamy dwie wiadomości: dobrą i złą. Którą na początek? dobra: szpital otrzymał nowoczesne wyposażenie diagnostyczne. A zła? nie dla psa kiełbasa, czekaj tatka latka! Te kolejki do specjalistycznych badań i zabiegów to jednak jest kompromitacja naszego systemu lecznictwa.
~@ 20-09-2011 21:52
Jasne, i wypróbowane: jak się pojawia Dygnitarz (tu: Schetyna) to na widowni są WSZYSCY! Bodaj otrzeć sie o Świat Wielkiej Polityki! A pacjent? Poczeka do wiosny. Jednak, jak pamiętamy z lektury szkolnej - "Jaśko nie doczekał"... Najważniejsze, żeby wilk był syty i cały - owca i tak na pożarcie!
playmen-piotr 20-09-2011 22:00
Do grudnia nie ma już miejsc, - nie wnikam bo nie wiem, skąd się okazało że można na takowym sprzęcie robić badania, i nie obchodzi mnie to. Ale wiem jedno..., - wystarczy być menelem, uchlać się i zaryć pijaną pustą łepetyną o bruk, żeby ekspresowo i za free, zrobili badania na które zwykły "trzeźwy" śmiertelnik, czeka tygodniami lub miesiącami.
~benny 20-09-2011 22:23
Czernow tutaj znalazla czas, ale na spotkanie z bezrobotnymi Aniluxu juz nie. Stfu.
~... 20-09-2011 23:02
Najwięcej negatywnego mają do powiedzenia ci, którym brak siły przebicia (i dlatego zostaje im tylko się poskarżyć) albo wogóle nie mają sensownych powodów by zabierać tutaj głos ale ten głos zabierają... bo czemu nie... skoro tylu pisze to oni też mogą... nie ważne co ma piernik...
~opinia1 21-09-2011 5:46
KASZANKA PRZED WYBORAMI zbiera na wymioty, a w Jeleniej lepiej się nie leczyc, jak już coś, to Wrocław, Zgorzelec lub Kowary. W jeleniej Makabra i personel bardzo chamski!!!
~lipa 22-09-2011 12:21
szpital w jeleniej gorze to prywatny folwark niech pan sprobuje bez lapowy dostac sie na okulistyke to sie pan rozczaruje
~zażenowany 22-09-2011 17:42
trzeba było sie uczyć, żeby mieć teraz pieniądze na prywatne wizyty jeśli by trzeba było, a nie narzekać wiecznie.. ogarnijcie się, wszystko byście za darmo chcieli. Głosujcie na PiS to na pewno się sytuacja zmieni hehehe
Tomy M. 23-09-2011 11:58
Nagminne mylenie tomografu z rezonansem jest tutaj na forum standardem. Ludzie ... uczcie się trochę.
~'z' 23-09-2011 23:36
RÓWNANIE. Zatrudnionych lekarzy = X Zatrudnione pielęgniarki = Y Zatrudniona administracja =Z Zatrudnienie ogółem = 1200 osób Proszę podać wartości dla XYiZ. Trudne? Skąd!!! Trzeba tylko włączyć logiczne myślenie. Polskie myślenie...
~taurok 25-09-2011 19:01
lekarze z onkologi zapomnieli o swej przysiędze,jakie oni studia konczyli?nie potrafią wiele a ich profesjonalizm jest mitem,nadaja sie tylko do picia kawy i spacerków.
agnieszkas 26-09-2011 6:07
Dobre, czyli to, że szpital nie mail do tej pory rezonansu było normalne? a rezonans to takie nowoczesne urządzenie, którego w normalnie wyposażonych szpitalach nie ma, co? Rzeczywiście mi cudo medyczne.
~do VIP 26-09-2011 11:13
W tym kraju pracuje się za 1200 zł, więc nie wiem kogo stać na 500 zł za badanie, a badanie to dopiero początek!!!
~takjużjest 1-10-2011 8:12
lekarz, jga, vip = *238.ghnet.pl jakaś dziwna zbieżność adresu i treści reprezentowanych przez piszącego. "Mam taką pracę, że mogę sobie pozwolić na wchodzenie na tę stronę i śmianie się z waszych pseudo problemów :) " I za co płacimy takiej (m )osobie(m)? Kto tą osobę nadzoruje? chyba marszałek województwa.
~zorro 8-11-2011 15:25
nowoczesny sprzęt schowają do piwnicy bo nie będzie komu nanim pracować i dalej będziemy leczeni ro staremu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group