Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 7615
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Nowi Ratownicy w DWOPR - Przystań Mysłakowice

Niedziela, 26 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 15:55
Autor: Artur Wilimek - www.wideofilm.com.pl
Kotlina Jeleniogórska: Nowi Ratownicy w DWOPR - Przystań Mysłakowice
Fot. Artur Wilimek - www.wideofilm.com.pl
W dniu wczorajszym (26 czerwca) na przystani w Mysłakowicach miało miejsce
uroczyste przyznanie stopni ratownika i młodszego ratownika.

Uroczystość zbiegła się z obchodami Dnia Ratownika. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego otwarcia przez prezesa Dolnośląskiego WOPR Oddziału Rejonowego w Jeleniej Górze pana Jana Gazdę a następnie od zaprzysiężenia kandydatów na młodszych ratowników. Po zaprzysiężeniu mianowani młodsi ratownicy a następnie ratownicy oddawali honor przed flagą WOPR i odbierali stosowne dokumenty i gratulacje z rąk prezesa.
Tradycją stało się już, iż po takich nominacjach Pan prezes musi być uroczyście wrzucony do wody przez nowych ratowników. Tak było i teraz. Oprócz prezesa Gazdy w wodzie lądował też Marcin Binasiewicz z zarządu DWOPR. Na spotkanie przybyła pani sierż.szt. Danuta Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i przekazała gratulacje nowo mianowanym ratownikom oraz wyraziła wielkie zadowolenie, że powiększyło się grono osób niosących pomoc a często też ratujących życie nad wodą. Gratulacje składali również przybyli na spotkanie koledzy i przyjaciele. Niestety na zaprzysiężenie nie dojechali zaproszeni: Dyrektor Instytutu Pedagogiki Kolegium Karkonoskiego pan dr Andrzej Błachno,
dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 pan Eugeniusz Sroka oraz Naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR pan Maciej Abramowicz. Spotkanie zakończyło się wspólnym grillowaniem we wspaniałej atmosferze.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Podczas dzisiejszego święta odbyła się I edycja pasowania na Ratownika. Inauguracji pasowania dokonali: Jan Gazda- prezes DWOPR, Jacek Falkenberg- wiceprezes, Piotr Wincenty- wiceprezes, Mirosław Jaworski i Marcin Binasiewicz – członkowie.

Pasowano 26 osób, w tym kilka dziewcząt. Wspaniali, młodzi ludzie – od gimnazjalisty do
studenta włącznie. Reprezentujący: Jelenią Górę, Mysłakowice, Karpacz, Piechowice, Szklarską Porębę, Bolesławiec. Wszystkim obecnym gościom łza w oku się zakręciła jak podczas pasowania nowowstępujący ratownicy całowali flagę z logo DWOPR.

Kurs przygotowujący do zdania egzaminu trwał 2 miesiące – od 16.04.2005r. do 26.06.2005r. Łącznie 80 godzin szkoleniowych. Zajęcia odbywały się na krytym basenie w Szkole Podstawowej Nr 11, które to odbywały się dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły, Pana Eugeniusza Sroki.

Podkreślić należy, że także przychylność i bezinteresowność Pana Wojciecha Wojciechowicza z Przystani Mysłakowickiej przyczyniła się do zapewnienia bardzo dobrych warunków do prowadzenia szkolenia.

Właściciel przystani widząc jak wyczerpujące są te ostatnie szkolenia zezwolił także na
nieodpłatne rozbicie namiotów i korzystanie z obiektu.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadził Instruktor Ratownictwa, Pana Prezes DWOPR Jan Gazda, a asystował mu w zajęciach Pan Marcin Binasiewicz.

Na basenie kursanci spędzili kilkanaście godzin. Egzamin miał już jednak miejsce na akwenie
otwartym, który trwał kilka godzin, tj. od godz. 10:00 do 15:00 i był przeprowadzony przez egzaminatora z ramienia DWOPR we Wrocławiu – Instruktora Ratownictwa Pana Marka Jankowskiego.

Szkolone były 2 grupy: grupa podstawowa – Młodszy Ratownik WOPR (13 osób) i grupa zaawansowana – Ratownik WOPR, który może samodzielnie wykonywać funkcje ratownika (13 osób).

Osobiście ujął mnie fakt, że od jutra, tj. 27.06.br. na basenie miejskim przy ul. Sudeckim w Jeleniej Górze 4 Instruktorów z DWOPR przez całe wakacje będzie prowadziło bezpłatną naukę pływania dla biednych dzieci. Wspaniali Ratownicy to: Pani Anna Piotrowska, Dariusz Piotrowski, Joanna Tortona i Marcin Binasiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1076
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group