Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11350
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowi radni i sprawy bieżące, czyli o czym jutrzejsza sesja

Środa, 17 grudnia 2014, 8:51
Aktualizacja: 8:53
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nowi radni i sprawy bieżące, czyli o czym jutrzejsza sesja
Fot. Angela
Uzupełnienie składu radnych o: Annę Bałkowską, Wojciecha Łużniaka i Stanisława Dziedzica, ustalenie składów osobowych komisji Rady Miejskiej czy ustalenie stawek dotacji dla ZGKiM to najważniejsze punkty, które pojawią się na jutrzejszej (18.12) sesji Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. – Będzie to krótka sesja z przerwą na zaopiniowanie projektów uchwał – mówi przewodniczący rady Leszek Wrotniewski.

Nowi radni wejdą w skład rady za: Marcina Zawiłę, Mirosławę Dziką i Jerzego Łużniaka, którzy zrzekli się swoich mandatów przyjmując stanowiska prezydenta i zastępców prezydenta Jeleniej Góry. Na jutrzejszej sesji nowi radni złożą ślubowanie i rozpoczną pracę w samorządzie.

Następnie uzupełnione zostaną składy osobowe komisji rady (przewodniczących wybrano na poprzednim posiedzeniu), by podczas zaplanowanej przerwy komisje mogły zaopiniować projekty uchwał dotyczące m.in. zmian budżetowych, zmian prognozy finansowej, ustalenia stawek dotacji dla Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

- Jest to zwiększenie stawki dotacji z 1,55 zł na 1,75 zł za 1 mkw., co daje łączna kwotę roczną dotacji w wysokości 6 mln 300 tys. zł, z czego 3 mln 900 tys. zł to pieniądze na fundusz remontowy, a 2 mln 400 tys. zł to koszty zarządzania wspólnotami – wyjaśnia Leszek Wrotniewski. – Zmiana stawki nie spowoduje jednak dodatkowych wydatków z budżetu, bo ZGKiM nie wykorzystał wszystkich pieniędzy z przyznanej dotacji i chce przesunięcia ich na poszczególne zadania – dodaje L. Wrotniewski.

Radni zajmą się również uchwałą w sprawie zmiany zadań na 2014 rok finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Nie zabraknie również części poświęconej wnioskom i interpelacjom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group