Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5025
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowej ścieżki nie będzie

Poniedziałek, 21 lutego 2022, 6:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Nowej ścieżki nie będzie
Fot. MT
Wytyczenia odcinka drogi leśnej, biegnącej w pobliżu ul. Granicznej w Jeleniej Górze chcieliby mieszkańcy tego rejonu miasta.

Do tej pory okoliczni spacerowicze i rowerzyści mogli korzystać z wydeptanej leśnej ścieżki, biegnącej w poprzek działki, będącej własnością miasta. Była ona na tyle szeroka, że w razie pożaru lasu mogłyby stanowić alternatywną drogę dojazdową dla służb ratowniczych. Obecnie korzystają one z innych wjazdów m.in. od ulicy Mickiewicza, Czeczota lub Kruszwickiej. Jakiś czas temu jednak droga została przegrodzona przez nabywcę gruntu, który rozpoczął prace budowlane. W związku z tym mieszkańcy ul. Granicznej domagają się wytyczenia nowej drogi, omijającej wykupioną działkę.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje budowy drogi w tym miejscu, będącej przedłużeniem ulicy Granicznej - informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta. - Nowy, prywatny właściciel działki, przez którą przebiegała dotychczas ścieżka, rzeczywiście "wydeptana" przez mieszkańców okolicznych domów miał prawo ogrodzić swoją nieruchomość. Nie jest wykluczone, że na tym terenie mogłaby - w zgodzie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego - powstać co najwyżej - trasa pieszo-rowerowa, bowiem ona nie koliduje z zapisami planu, jednak w najbliższej perspektywie ze względów finansowych taka inwestycja nie jest planowana

Twoja reakcja na artykuł?

8
10%
Cieszy
22
27%
Hahaha
1
1%
Nudzi
12
15%
Smuci
11
13%
Złości
28
34%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group