Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 3465
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Nowe trasy rowerowe

Środa, 12 września 2018, 6:47
Aktualizacja: Piątek, 14 września 2018, 6:39
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Nowe trasy rowerowe
Fot. UM Szklarska Poręba
Ponad 20 kilometrów nowych tras rowerowych w terenach leśnych powstanie w najbliższym czasie w okolicy Szklarskiej Poręby.

Prace, polegające na adaptacji około 23 kilometrów dróg leśnych na rowerowe ścieżki, mają rozpocząć się już wkrótce. Koszt inwestycji, której realizacja ma potrwać do końca marca 2019 roku to 1,25 miliona złotych. Środki te pochodzą w większości z funduszy unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Przed rozpoczęciem robót zostanie przeprowadzona inwentaryzacja przyrodnicza sieci ścieżek, aby stwierdzić czy nie występują przy nich rośliny chronione.

Początkowo w ramach tego samego zadania miały zostać wykonane dwa punkty widokowe, na Zakręcie Śmierci oraz Zbójeckich Skałach, ale na skutek perturbacji ze znalezieniem wykonawcy oraz wyjątkowo krótkiego terminu na realizację inwestycji narzuconego przez instytucję dofinansowującą zadanie, musiano odłożyć to w czasie.

Nie oznacza to, że miasto rezygnuje z planów wykorzystania widokowego tych dwóch niezwykle atrakcyjnych krajobrazowo miejsc. Samorząd miasta pod Szrenicą ma zamiar ubiegać się o dofinansowanie tego zadania w ramach programu Interreg Polska - Czechy.

Twoja reakcja na artykuł?

51
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
6%
Złości
7
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group