Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 9169
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe szanse na stypendia dla dolnośląskich maturzystów

Niedziela, 7 lipca 2013, 8:20
Aktualizacja: 8:22
Autor: FEM
Zdałeś właśnie maturę? Rozpoczynasz studia dzienne? Zastanawiasz się, jak poradzisz sobie finansowo? Zgłoś się po Stypendium Pomostowe! Fundacja Edukacji Międzynarodowej do 31 lipca 2013 czeka na wnioski tegorocznych maturzystów, którzy chcą uzyskać stypendia na najbliższy rok akademicki.

Szanse mają ci, którzy rozpoczynają studia na polskich uczelniach państwowych mających uprawnienia do nadawania tytułu naukowego magistra, pochodzą z małych miejscowości Dolnego Śląska, a dochód na członka ich rodziny nie przekracza 1120 zł na osobę. Na zwycięzców konkursu czeka 7 nagród w postaci rocznego stypendium o wartości 5 000 złotych.

Stypendia pomostowe mają pomóc "świeżo upieczonym" studentom, pochodzącym z niezamożnych rodzin i małych miejscowości, przetrwać najtrudniejszy, pierwszy rok studiowania. Organizatorem Programu Stypendiów Pomostowych na terenie całego kraju jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości (FEP) z Łodzi. Już po raz jedenasty na Dolnym Śląsku partneruje jej - specjalizująca się we wspieraniu uzdolnień - Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) z Wrocławia. FEM może rekomendować 7 kandydatów do udzielenia stypendiów.

Zasady konkursu opisane są na stronie www.fem.org.pl/pomost. Tam też można pobrać niezbędne dokumenty. Aplikowanie o stypendium pomostowe jest dwuetapowe:

· I etap to uzyskanie rekomendacji od FEM - Nabór „wniosków o udzielenie rekomendacji" potrwa do końca lipca 2013. Lista osób, które uzyskają rekomendację upoważniającą do wypełnienia wniosku o stypendium pomostowe on-line - zostanie opublikowana w dniu 9 sierpnia 2013 na stronie www.stypendia-pomostowe.pl.

· II etap to złożenie wniosku on-line na stronie www.stypendia-pomostowe.pl (do organizatora ogólnopolskiego). Do 14 sierpnia 2013 rekomendowani kandydaci będą mieli czas na złożenie wniosków on-line.

W roku akademickim 2013/2014 każde stypendium wyniesie 5000 zł rocznie (500 zł miesięcznie wypłacanych przez 10 miesięcy roku akademickiego). Wkład finansowy FEM to 25 % wartości każdego stypendium. Pieniądze na ten cel pochodzą ze środków programu stypendialnego "zDolny Śląsk" współfinansowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Pozostałe 75% to środki przekazywane przez FEP a pochodzące od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Narodowego Banku Polskiego, Fundacji PZU, Fundacji BRE Banku, Fundacji BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego i Fundacji Wspomagania Wsi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2292
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Złożyli wieńce pod krzyżem
 
112
Kobieta rodzi – policja pilotuje do szpitala
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group