Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6076
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe spojrzenie na pneumonologię w Karpaczu

Niedziela, 16 czerwca 2013, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: Org
Region: Nowe spojrzenie na pneumonologię w Karpaczu
Fot. Organizator
W Hotelu Gołębiewski w Karpaczu odbyło się XXII Sympozjum Aktualne Kierunki Pneumonologii organizowane przez Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu SA i Polskie Towarzystwo Alergologiczne Oddział Dolnośląski.

W konferencji uczestniczyło ponad 150. lekarzy alergologów, pulmonologów, pediatrów z terenu całego kraju, w tym wiele znanych autorytetów medycznych z liczących się ośrodków m.in. z Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Rabki i Zabrza.

Tematyka tegorocznego sympozjum obejmowała aktualne problemy pulmonologii i alergologii, ale tym razem w ujęciu pediatrycznym i internistycznym. Szczególnym zaintersowaniem cieszyły się tematy dotyczące: aerozoloterapii, rozpoznawania i leczenia alergii na jad owadów, przeszczepu płuc i rehabilitacji w chorobach układu oddechowego.

Sympozjum miało wyjątkowy charakter ze względu na obchody 30-lecia działalności Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. W Sesji Inauguracyjnej nie zabrakło wspomnień i podsumowań działalności PTA oraz naukowego ruchu pulmonologicznego Kotliny Jelelniogórskiej.

Poziom naukowy konferencji został oceniony bardzo wysoko. Uczestnicy podkreślali interesujący dobór tematyki i swieże spojrzenie na wybrane zagadnienia medyczne. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, co było widoczne m.in. w trakcie ożywionych dyskusji, które miały miejsce po zakończeniu każdej sesji oraz w podziękowaniach składanych organizatorom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group