Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5817
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe samochody dla jeleniogórskiej oświaty

Wtorek, 28 października 2014, 7:44
Aktualizacja: Środa, 29 października 2014, 8:56
Autor: Mea
Jelenia Góra: Nowe samochody dla jeleniogórskiej oświaty
Fot. Mea
Prawie 120 tys. zł kosztował fiat ducato kupiony przez Urząd Miasta w Jeleniej Górze dla Młodzieżowego Ośrodka Sportu i ponad 130 tys. zł volkswagen T5 2.0 dla Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego, z czego ok. 76 tys. zł to dofinansowanie z PFRON.

Fiat ducato przeznaczony jest do przewozu ośmiu pasażerów, posiada sporą przestrzeń bagażową. Drugi oraz trzeci rząd siedzeń można szybko zdemontować i przekształcić samochód w pojazd dostawczy.

- Jednym z problemów jeleniogórskiej oświaty był brak samochodu dla MOS-u oraz SOSW do przewozów młodych sportowców oraz dzieci i młodzieży. MOS angażuje się w działania sportowe na terenie całego miasta, dlatego niezbędny był samochód do przewozu sprzętu. Pojazd będzie służył również jeleniogórskim szkołom – mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

- Musimy przewozić mobilne obiekty sportowe tj. lodowiska, boiska do mini piłki nożnej i koszykówki ulicznej. Fiat ducato będzie służył wszystkim jednostkom Miasta Jelenia Góra – powiedziała Mirosława Dzika, wiceprezydent Jeleniej Góry.

Dyrektor MOS-u Ireneusz Taraszkiewicz jest bardzo zadowolony z nowego środka transportu. – Poprzedni pojazd, piętnastoletni daewoo, uległ całkowitemu wyeksploatowaniu. Przez korozję elementów podwozia i nadwozia oraz zużycie elementów mechanicznych remont pojazdu był nieopłacalny – stwierdził Ireneusz Taraszkiewicz.

Drugi samochód, kupiony przez Miasto ze wsparciem finansowym PFRON-u, będzie służył Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu przy ul. Kruszwickiej 3.

- Bus dostosowany jest do przewozu dziewięciu osób, w tym dwóch poruszających się na wózkach inwalidzkich. Będzie wykorzystywany do przewozu dzieci niepełnosprawnych z Jeleniej Góry do szkół, na zajęcia oraz do domów. Pojazd ułatwi też udział dzieci w imprezach sportowych i wydarzeniach kulturalnych, organizowanych na terenie Jeleniej Góry – mówił Romuald Szpot, dyrektor SOSW w Jeleniej Górze.

Filmik Telewizji StrimeoTV.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group