Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 8698
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe quady dla strażników z Nadleśnictwa Śnieżka

Piątek, 12 kwietnia 2013, 7:36
Aktualizacja: Sobota, 13 kwietnia 2013, 8:13
Autor: Mea
Region: Nowe quady dla strażników z Nadleśnictwa Śnieżka
Fot. Nadleśnictwo Śnieżka
Dwa nowe quady przeprawowe wraz z wyposażeniem kupiło Nadleśnictwo Śnieżka w Kowarach za ok. 130 tys. zł. – Dzięki nim będziemy mogli sprawniej kontrolować lasy – powiedział Mateusz Grębowicz, komendant posterunku straży leśnej Nadleśnictwa Śnieżka w Kowarach.

Quady zostały kupione dwa tygodnie temu i od razu strażnicy rozpoczęli patrolowanie lasów przy ich użyciu. – Wcześniej mieliśmy jedynie samochód terenowy, którym nie dało się dojechać wszędzie, szczególnie w terenach górzystych. Nieraz podczas pożarów w lasach trzeba było gasić je przy użyciu samolotu, który wylewał na nie wodę lub na piechotę donosić wodę do trudno dostępnego zarzewia ognia. Dzięki quadom będziemy mogli dotrzeć wszędzie – podkreślił Mateusz Grębowicz.

Pojazdy terenowe wyposażone są w sygnalizację świetlną i dźwiękową, potrzebne do zatrzymania np. quadowców czy motocyklistów, którzy nielegalnie jeżdżą po lasach. Ponadto posiadają również wyciągarki, odpowiednie zderzaki i odblaskowy napis straż leśna.

- Wraz z pojazdami kupiony został ubiór ochronny dla strażników w postaci kasków z wbudowanym przekaźnikiem, który umożliwi kontakt z drugim kierowcą quada czy też z bazą. Do tego zielono-czarne kurtki i spodnie ze specjalnymi ochraniaczami i napisami straż leśna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
927
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group