Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3408
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe przystanki i nowe linie MZK

Czwartek, 16 lipca 2020, 8:18
Aktualizacja: Piątek, 17 lipca 2020, 6:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowe przystanki i nowe linie MZK
Fot. UM JG
W środę (15.07) radni podjęli uchwałę, na mocy której w Jeleniej Górze powstaną nowe przystanki autobusowe. Pojawią się na nich nowe linie autobusowe. Sprawa dotyczy ulic Powstańców Śląskich oraz Krakowskiej. Będzie też przystanek przy Leroy Merlin.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, wskazanie sześciu miejsc lokalizacji przystanków autobusowych jest konsekwencją planowanego utworzenia nowych linii autobusowych w drugiej połowie 2020 roku. Przystanki mają się znaleźć przy ul. Krakowskiej (za siedzibą Simeko) oraz przy ul. Powstańców Śląskich. Będzie też przystanek przy sklepie Leroy Merlin. Nowe linie mają mieć nr 13 i 24. Ich dokładną trasę poznamy w późniejszym terminie.

To jest sprawa oczekiwana przez wielu mieszkańców ulicy Powstańców Śląskich, ale również Krakowskiej, gdzie będziemy komunikować nowe Osiedle Europejskie. Powstańców Śląskich zamieszkuje wielu starszych mieszkańców, którzy nie jeżdżą samochodami i od 2014 roku o to wnioskowali - powiedziała Bożena Wachowicz-Makieła, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej.

Z uwagi na tworzenie nowych przystanków i linii, zwróciliśmy również uwagę na możliwość stworzenia przystanku Złotnicza Stadion, gdyż pomiędzy przystankiem Uniwersytet Ekonomiczny (dawniej Kochanowskiego) a Różyckiego-Ogińskiego jest spora odległość i np. setki dzieci trenujących na co dzień na terenie stadionu miejskiego oraz mieszkańcy przy okazji imprez, koncertów w hali - mają znaczną odległość do pokonania od wspomnianych przystanków.

Jako członek Komisji Gospodarki Komunalnej i radna z tego okręgu zależy mi na tym, żeby dla mieszkańców było jak najwięcej udogodnień. Pomysł jest świeży, więc po złożeniu wniosku zostanie on zaopiniowany - głównie pod względem bezpieczeństwa w ruchu - dodała radna.

Twoja reakcja na artykuł?

71
80%
Cieszy
7
8%
Hahaha
2
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
4
4%
Złości
3
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group