Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8124
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe linie i ułatwienia dla pasażerów

Środa, 13 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 13 września 2006, 12:59
Autor: Sylwia Lercher
Jelenia Góra: Nowe linie i ułatwienia dla pasażerów
Fot. Arkadiusz Piekarz, Sylwia Lercher
Częstsze i regularne kursy autobusów mają zadowolić pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Na razie według nowego rozkładu będą jeździć autobusy linii 6 i 7 w soboty oraz niedziele. Pojawi się także nowe połączenie z Cieplic do Jeleniej Góry.

MZK planuje dokonać podziału na linie priorytetowe, podstawowe oraz podmiejskie i uzupełniające. Te pierwsze będą kursować z dużą częstotliwośćią i regularnością, pozostałe będą dostosowane do potrzeb pasażerów i zsynchronizowane z priorytetowymi.

- Największy problem mieliśmy na ulicy Wolności - wyjaśnia kierownik Działu Marketingu MZK Leszek Chmielewski.- Pasażerowie narzekali, że np. jadą dwa, trzy autobusy naraz, a potem długo, długo nic. Dążymy do tego, aby regularnie co 7-8 minut jechał jeden autobus obsługujący ten odcinek.

Kolejne udogodnienie to wydłużenie godzin kursowania w soboty. Z Zabobrza ostatni autobus odjedzie koło północy. W ten sposób mieszkańcy będą mogli wrócić bezpiecznie np. z wieczornej zmiany w pracy.

- Chcemy także, aby mieszkańcy, którzy np. byli z wizytą u znajomych i pili alkohol, nie wsiadali za kierownicę - mówi Leszek Chmielewski. - Traktujemy to jako włączenie się do akcji "Stop pijanym kierowcom", prowadzonej przez policję.

Już w październiku zmieni się częstotliwość kursowania autobusów linii 12. W dwa weekendy poprzedzające Wszystkich Świętych, będą to regularne cogodzinne kursy. Okazuje się, że coraz więcej osób korzysta z tej linii.
Obsługuje ona m.in. przystanki przy Urzędzie Miasta, w okolicach szkół, a przede wszystkim przystanki przy cmentarzach.

- Dużo osób starszych jeździ na nowy cmentarz - wyjaśnia Leszek Chmielewski. - Zauważamy coraz więcej pasżerów wsiadających i wysiadających w tych miejscach. Chcemy przyzwyczaić ludzi, że wysiadając przy cmentarzu, za godzinę będą mogli wrócić do domu autobusem.

Jeszcze w październiku wprowadzona zostanie nowa linia - 23. Połączy ona Cieplice z ulicą Grunwaldzką. Linia będzie bardzo ważna zwłaszcza dla studentów Kolegium Karkonoskiego.
Wszelkie zmiany będą wprowadzone na próbę. MZK liczy na opinie pasażerów. To one zaważą na decyzji, czy takie zmiany wprowadzić na stałe, czy dalej modyfikować pozostałe kursy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group