Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4246
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe latarnie solarne w Jeleniej Górze

Środa, 11 kwietnia 2018, 7:25
Aktualizacja: 17:55
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Nowe latarnie solarne w Jeleniej Górze
Fot. Paweł Guszała
W Jeleniej Górze postawiono kilka lamp fotowoltaicznych. Nowe oświetlenie działa już na ulicy Sudeckiej i Bolesława Chrobrego.

W Jeleniej Górze funkcjonuje już kilka latarni o zasilaniu fotowoltaicznym. Między innymi na ulicach: Głowackiego, Strumykowej, Rubinowej i Cinciały. W ostatnim czasie przybyło kilka kolejnych.

- Jednym z ciemniejszych miejsc w Jeleniej Górze była ulica Bolesława Chrobrego, na odcinku wzdłuż targowiska. Postawiliśmy tam dwie latarnie. Dodatkowo doświetliliśmy przejście dla pieszych przez ulicę Sudecką oraz przy przystanku autobusowym – mówi Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze

Władze miasta decydują się na montaż tego typu oświetlenia w miejscach, gdzie nie ma bezpośredniego podłączenia do sieci wysokiego napięcia lub jej doprowadzenie byłoby bardzo pracochłonne i kosztochłonne. Zakup wraz z montażem jednej takiej lampy to około 8 tysięcy złotych.

Nowe latarnie są wyposażone w wiele nowoczesnych rozwiązań. Mogą długo pracować bez dodatkowego ładowania, mają zamontowane specjalne czujniki, które zwiększają natężenie światła, gdy ktoś przechodzi lub przejeżdża w ich pobliżu.

W planach jest już zakup i montaż kolejnych latarni. Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów obecnie analizują, gdzie ich działanie jest to najbardziej potrzebne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group