Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6956
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Nowe inwestycje w zakładach Ceramiki Marconi

Wtorek, 17 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 17 kwietnia 2007, 18:06
Autor: TS
Kotlina Jeleniogórska: Nowe inwestycje w zakładach Ceramiki Marconi
Fot. Marek Tkacz
W zakładach Ceramiki Marconi uruchomiono nowy wydział produkcji dekoracji. Został on wyposażony w kompletną nowoczesną linię produkcyjno-wypałową. W ramach wydziału mogą być wytwarzane zarówno dekoracje cięte oraz prasowane, jak i kształtki ceramiczne typu london i taco. Produkty te będą powstawały z użyciem technologii monoporosy i gresu.

Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań pozwoli na osiągnięcie wysokiej wydajności produkcji przy równoczesnym zachowaniu najwyższych standardów jakości. - Uruchomienie nowej linii produkcyjnej, która zwiększy znacząco potencjał produkcyjny naszego zakładu, jest pierwszym etapem jego dalszego rozwoju. Nowe inwestycje świadczą także o naszej gotowości do podejmowania kolejnych wyzwań - powiedział Wiktor Marconi, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Polcolorit S.A.

<b>Polcolorit S.A. nagrodzony na ukraińskich targach </b>
Stoisko Polcolorit S.A. zostało uhonorowane tytułem na Międzynarodowym Festiwalu Budownictwo i Architektura 2007, który odbył się w dniach 27 - 31 marca 2007 w Kijowie. Targi te uznawane są za największe tego typu wydarzenie na Ukrainie i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony klientów indywidualnych, jak i potencjalnych partnerów handlowych. Podczas targów, Polcolorit S.A. zaprezentował kolekcje wchodzące w skład obu marek firmy. Ceramika Polcolorit pokazała m.in. kolekcje Styl Rosso, Greta, Gazel i Gardenia beige/marzone z dekoracjami imitującymi bambus. Ceramika Marconi, która debiutowała na ukraińskich targach, zaprezentowała natomiast kompleksową ofertę płytek ściennych i podłogowych.

Targi odwiedził również Wiktor Marconi - prezes zarządu Polcolorit S.A., który przebywał w tym czasie w Kijowie w ramach innych spotkań biznesowych.

<b>Udział Polcolorit S.A. w największych targach budowlanych w Rosji</b>
Grupa Kapitałowa Polcolorit S.A. była obecna również na Międzynarodowej Wystawie Materiałów Budowlanych, Dekoracyjnych i Wykończeniowych MOSBUILD, która odbyła się w Moskwie w dniach 3-6 kwietnia 2007. Tegoroczne targi, które są największym tego typu wydarzeniem w Rosji, składały się z 11 różnych działów, m.in. podłóg, materiałów budowlanych, materiałów wykończeniowych, wyposażenia łazienek. Ceramika Polcolorit, która była obecna na targach już po raz piąty, zaprezentowała kolekcje Greta, Styl Rosso, Gardenia oraz Gazel. W ramach Ceramiki Marconi, która pojawiła się na rosyjskich targach po raz pierwszy, wystawiono kolekcje Loft, Texas i Ardesia.

<b>POLCOLORIT S.A.</b> to najstarsza prywatna firma produkująca płytki ceramiczne w Polsce. Założona w 1984 r., w krótkim czasie stała się jedną z największych i najnowocześniejszych firm na krajowym rynku ceramiki.
Firma produkuje płytki podłogowe i ścienne, łazienkowe i kuchenne. Od 2004 r. firma jest notowana na GPW w Warszawie.
W skład Grupy Kapitałowej Polcolorit SA wchodzi spółka Polcolorit SA oraz w 100% zależna od niej spółka Ceramika Marconi.

<i> Szanowni Internauci, komentarze do tekstów sponsorowanych nie będą zamieszczane. </i>

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group