Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4461
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Nowa szkoła i przebudowa przedszkola w Mysłakowicach

Poniedziałek, 22 grudnia 2014, 7:53
Aktualizacja: 7:56
Autor: Mea
Mysłakowice: Nowa szkoła i przebudowa przedszkola w Mysłakowicach
Fot. UG Mysłakowice
Kilkanaście milionów mają kosztować inwestycje oświatowe planowane w nowym budżecie Mysłakowic. Chodzi o budowę szkoły oraz remont i rozbudowę starego przedszkola. Gmina liczy na dotację unijną w wysokości 85 proc. planowanych kosztów.

Gotowa dokumentacja wkrótce zostanie dołączona do wniosku o dotację unijną na rozbudowę i remont przedszkola przy ul. Daszyńskiego w Mysłakowicach.

Inwestycja może kosztować ok. 4 mln zł. Większość tej kwoty Gmina chce pozyskać z dotacji. W planach jest rozbudowa przedszkola o ok. 1200 mkw. Znajdą się tu: sala gimnastyczno-rozwojowa, szatnia oraz sale do nauki. Nie zabraknie zaplecza kuchennego i sportowego. Obecnie do starego przedszkola chodzi ok. 100 dzieci. Po remoncie obiekt, przystosowany do nowoczesnych standardów, będzie mógł pomieścić do 150 dzieci.

Na etapie planów jest budowa szkoły obok nowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Wojska Polskiego. Inwestycja ma kosztować do 20 mln zł, dlatego Gmina liczy na wsparcie Unii Europejskiej.

Gmina chce przenieść szkołę podstawową i gimnazjum z XVIII-wiecznego pałacu, który nie spełnia wymaganych obecnie standardów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group