Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5658
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowa sala widowiskowa w „Muflonie” uroczyście otwarta!

Niedziela, 17 kwietnia 2011, 7:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 7:52
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Nowa sala widowiskowa w „Muflonie” uroczyście otwarta!
Fot. Petr
W MDK „Muflon” w Sobieszowie w minioną sobotę odbyło się uroczyste otwarcie sali widowiskowej, w którym udział wzięli przedstawiciele samorządu, członkowie organizacji społecznych i kulturalnych, a także reprezentanci oświaty.

Na „imprezie zamkniętej”, bowiem taki charakter miała sobotnia uroczystość w „Muflonie”, wśród VIP-ów (z wicestarostą Andrzejem Więckowskim na czele) nie zabrakło prezydenta miasta Jeleniej Góry – Marcina Zawiły, który na wstępie pogratulował wszystkim zaangażowanym w remont sali widowiskowej. – O ludziach kultury różnie się mówi, że są lekkoduchami, że bujają w obłokach itp. Jeleniogórscy przedstawiciele świata kultury przeczą takim opiniom. To działacze, społecznicy, to dzięki nim, ich inicjatywie i ich pracy mamy wreszcie nową salę w MDK „Muflon”. To im należą się gratulacje – mówił Zawiła.

– Jestem niezmiernie wzruszona, a jednocześnie uradowana, że mogę stać tu przed wami, na nowej scenie wyremontowanej sali widowiskowej w „Muflonie”. Salę tę, w dniu dzisiejszym oddaję do dyspozycji artystom, muzykom, a przede wszystkim, mieszkańcom Sobieszowa. To dla was wspólnymi siłami ją odnowiliśmy i wy z niej korzystajcie. Wszyscy! – entuzjazmowała się Aleksandra Jarocińska, dyrektor MDK „Muflon”.

Ceremonię otwarcia prowadził Tadeusz Rybicki, aktor Teatru Cinema. Wśród gości – poza samorządowcami – nie zabrakło postaci z życia kulturalnego Jeleniej Góry: Cesarzowej Teatrów Ulicznych Aliny Obidniak, Alicji Raczek, dyrektorki Książnicy Karkonoskiej, prezes Jeleniogórskiego Klubu Literackiego Elżbiety Kotlarskiej, i wielu innych.

Warto podkreślić, iż po gruntownym remoncie sala widowiskowa w MDK „Muflon” ma pełnić szereg dodatkowych funkcji, m.in. sali projekcyjnej, kinowej, teatralnej czy tanecznej. Projekt jej rewitalizacji, został opracowany i był częścią inwestycyjną przedsięwzięcia pn. SPOTKANIA – tradycja, kultura i codzienność na czesko-polskim pograniczu, realizowanego w latach 2010 – 2013 wraz z partnerem czeskim Eurocentrum Jablonec nad Nisou s.r.o., przy współudziale finansowym miasta Jelenia Góra. Jego wartość to ok. 900 tys. EUR. Dodajmy, że remont zainicjowała poprzednia ekipa magistratu z ex-prezydentem Markiem Obrębalskim na czele.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group