Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6717
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowa rada z nowymi planami i pomysłami

Wtorek, 16 lutego 2016, 7:52
Aktualizacja: 7:55
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Nowa rada z nowymi planami i pomysłami
Fot. Archiwum
Arkadiusz Wojtkiewicz, Lech Piotrowski i Robert Obaz – to nowe prezydium Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Jeleniej Góry. – Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem NGO i mieszkańcami miasta – zapowiada przewodniczący Arkadiusz Wojtkiewicz.

Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Jeleniej Góry to organ doradczy i inicjatywny funkcjonujący przy Prezydencie miasta. Do prezydium wybrani zostali aktywni i doświadczeni członkowie.
Arkadiusz Wojtkiewicz, przewodniczący RDPP, aktywnie współpracuje z NGO w zakresie problemów rynku pracy od 2007 roku. To działacz społeczny, ekonomista, doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Lech Piotrowski, wiceprzewodniczący RDPP, to emerytowany oficer Wojska Polskiego, aktywny członek Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Jeleniej Górze, współorganizator wielu projektów patriotycznych i społecznik. Natomiast Robert Obaz, sekretarz RDPP, to radny Rady Miasta Jeleniej Góry, wieloletni aktywny działacz społeczny z ogromnym doświadczeniem w zakresie współpracy z NGO.

Aktualnie Rada liczy 14 przedstawicieli, z których 3 pochodzi z nominacji prezydenta, 3 z nominacji rady miasta, i aż 8 osób wybieranych jest przez organizacje pozarządowe funkcjonujące na terenie miasta. Poprzednia rada zakończyła swoją dwuletnią kadencję jesienią 2015 roku, a pierwsze posiedzenie nowych członków odbyło się z końcem stycznia br.

- Naszym głównym zadaniem jest integracja organizacji pozarządowych i przedstawianie Prezydentowi propozycji i rozwiązań dotyczących zarządzania miastem, które z punktu widzenia NGO i mieszkańców są zasadne – informuje Arkadiusz Wojtkiewicz. – Chcemy również korzystać z dobrych praktyk innych miast, które w tej mierze mają być może lepsze lub dłuższe doświadczenia – dodaje przewodniczący.

Na kolejnym posiedzeniu rady zostanie opracowany jej regulamin i plan pracy na rok 2016. Zebrania członków rady mają się odbywać nie rzadziej niż raz na dwa miesiące w różnych miejscach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group