• Poniedziałek, 9 grudnia 2019
  • Godz. 0:49
  • Imieniny: Joanny, Leokadii, Wiesława
  • Czytających: 5768
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nowa rada z nowymi planami i pomysłami

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 16 lutego 2016, 7:52
Aktualizacja: 7:55
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Archiwum
Arkadiusz Wojtkiewicz, Lech Piotrowski i Robert Obaz – to nowe prezydium Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Jeleniej Góry. – Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem NGO i mieszkańcami miasta – zapowiada przewodniczący Arkadiusz Wojtkiewicz.

Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Jeleniej Góry to organ doradczy i inicjatywny funkcjonujący przy Prezydencie miasta. Do prezydium wybrani zostali aktywni i doświadczeni członkowie.
Arkadiusz Wojtkiewicz, przewodniczący RDPP, aktywnie współpracuje z NGO w zakresie problemów rynku pracy od 2007 roku. To działacz społeczny, ekonomista, doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Lech Piotrowski, wiceprzewodniczący RDPP, to emerytowany oficer Wojska Polskiego, aktywny członek Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Jeleniej Górze, współorganizator wielu projektów patriotycznych i społecznik. Natomiast Robert Obaz, sekretarz RDPP, to radny Rady Miasta Jeleniej Góry, wieloletni aktywny działacz społeczny z ogromnym doświadczeniem w zakresie współpracy z NGO.

Aktualnie Rada liczy 14 przedstawicieli, z których 3 pochodzi z nominacji prezydenta, 3 z nominacji rady miasta, i aż 8 osób wybieranych jest przez organizacje pozarządowe funkcjonujące na terenie miasta. Poprzednia rada zakończyła swoją dwuletnią kadencję jesienią 2015 roku, a pierwsze posiedzenie nowych członków odbyło się z końcem stycznia br.

- Naszym głównym zadaniem jest integracja organizacji pozarządowych i przedstawianie Prezydentowi propozycji i rozwiązań dotyczących zarządzania miastem, które z punktu widzenia NGO i mieszkańców są zasadne – informuje Arkadiusz Wojtkiewicz. – Chcemy również korzystać z dobrych praktyk innych miast, które w tej mierze mają być może lepsze lub dłuższe doświadczenia – dodaje przewodniczący.

Na kolejnym posiedzeniu rady zostanie opracowany jej regulamin i plan pracy na rok 2016. Zebrania członków rady mają się odbywać nie rzadziej niż raz na dwa miesiące w różnych miejscach.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~uzi 16-02-2016 8:12
Zabrakło informacji o poborach aktywnych społeczników z tytułu tak zaszczytnego i odpowiedzialnego zadania ;)
~mieszkaniec_2 16-02-2016 8:57
Jaki jest roczny koszt utrzymania tych osob?
~zaboberek 16-02-2016 9:15
Co to jest za struktura,NGO.Czy może mi ktoś podpowiedzieć?Dziękuję.
~usr 16-02-2016 11:26
Organizacje pozarządowe
~miss@ 16-02-2016 13:53
Jeżeli jest to organizacja pozarządowa TO PO CO wpi,,rza się do działania prezydenta ??? Kolejni kolesie wpadli na ZŁOTY POMYSŁ : .... jak żyć Prezydencie , jak żyć... Kolejna pralnia z maglem pieniędzy społecznych. A za darmo to nie mogą napisać postulaty w sprawie zarządzania???? cwane kolesie,
~Halo 16-02-2016 14:59
To nie ten Obaz który ostatnio był zamieszany w jakies przekręty czy cos?
~POLSKA 16-02-2016 16:34
Pasożytniczy tryb życia na koszt Polskiego podatnika jest bardzo ceniony w naszym kraju i pospolity
~gluś 16-02-2016 17:27
Pan Obaz jest jednym z nielicznych faktycznie społeczników a Rada jest w zasadzie "kwiatkiem do kożucha" to ciało społeczne, jedynie doradcze, ale jeśli chce integrować środowisko to trzymam kciuki :) może wreszcie zostanie wyjaśnione czy w Jeleniej Górze wśród ngo są równi i równiejsi ?
~Tomi 16-02-2016 20:51
Gratuluję Arkadiusz Oby tak dalej. Sukcesów sukcesów.
~ 17-02-2016 13:16
Nowa Grupa Obibokow - NGO. Namnozylo sie inteligencji bez pracy, (jesli ich zajecie mozna tak zwac?). Skoro studia zaliczone w postaci teorii, wiec i nalezy sie grubsza forsa. Niewazne, czy to pierdzenie w stolki, czy czytanie biuletynow i gazet w ciagu czasu w miejscu zajecia stolka. Robactwo fizyczne musi podolac tyrajac na lewusow za psie grosze. Tak bylo ,jest i bedzie, dopoki narod nie walnie piescia w stol.
~organizator 18-02-2016 16:06
Kolejna organizacja powstaje przy Prezydence? Jakie organizacje pozarzadowe będzie integrowć ? W momencie powstawania towarzyszą zawsze wzniosłe cele, a realia i sprawy ludzkie i ochrony środowiska sa pozostawione same sobie. Dlaczego nic konkretnego nie mówi się i nie podejmuje istotnych kroków w sprawie trucicieli palących w kominkach i piecach. Dotyczy to uzdrowiska Cieplice , gdzie nie można już oddychać swobodnie. Nikt się tym nie zajmuje ,a wielka szkoda. Mieszkańcy sami wnosza interpelacje w waznych sprawach na posiedzenia Rady Miasta. .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group