Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9169
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Nowa przychodnia w Szklarskiej Porębie

Środa, 30 czerwca 2010, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Nowa przychodnia w Szklarskiej Porębie
Fot. Karolina
Przy ul. Franciszkańskiej powstała nowa, niepubliczna przychodnia. Na terenie placówki będzie można zrobić sobie podstawowe badania, odbyć wizytę u specjalisty czy wziąć udział w bezpłatnych programach profilaktycznych.

Nowoczesna Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej została uruchomiona przy szklarskoporębskim oddziale Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu. – Zapraszamy mieszkańców Szklarskiej Poręby i okolic do korzystania z opieki medycznej oraz składania deklaracji wyboru lekarza i pielęgniarki środowiskowej – zachęca dyrekcja placówki. Aby dokonać takiego wyboru, należy zgłosić się osobiście do przychodni i wypełnić odpowiednią deklarację. Po podpisaniu dokumentu każdy pacjent będzie miał prawo do korzystania z wszelkich świadczeń udzielanych w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Przychodnia realizuje m.in. badania i porady lekarskie w zakresie medycyny rodzinnej, pediatrii i chorób wewnętrznych, zabiegi pielęgniarskie, badania laboratoryjne, szczepienia i bilanse dzieci wg kalendarza szczepień czy wizyty domowe lekarskie oraz pielęgniarskie. Na miejscu będzie można zaszczepić się także przeciwko grypie, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i pneumokokom. Ogromną zaletą nowej przychodni będzie łatwy dostęp do poradni specjalistycznych. Mieszkańcy Szklarskiej Poręby nie będą musieli już jeździć do Jeleniej Góry, żeby odbyć wizytę u kardiologa, onkologa czy ginekologa.

W nowo otwartej przychodni znajdują się także pracownie diagnostyczne: Endoskopii, Badań Czynnościowych Płuc, RTG, USG oraz Immunologii. Oprócz płatnych świadczeń, będą też realizowane darmowe programy profilaktyczne. Mowa tu o profilaktyce chorób układu krążenia, przeznaczonej dla pacjentów w wieku 35, 45 i 55 lat oraz o zapobieganiu gruźlicy. Przychodnia będzie czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group