Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7145
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowa odsłona „Długiego Domu” za kilka miesięcy

Piątek, 10 października 2014, 7:42
Aktualizacja: Niedziela, 12 października 2014, 1:03
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nowa odsłona „Długiego Domu” za kilka miesięcy
Fot. Angela
Pełną parą idą prace przy modernizacji „Długiego Domu”, jednego z najstarszych ośrodków uzdrowiskowych. Ich zakończenie planowane jest już w I półroczu 2015 r. – Dzięki temu, już w przyszłym roku Uzdrowisko Cieplice będzie mogło zaoferować swoim gościom i turystom wysokiej klasy hotel z prawie setką miejsc o podwyższonym standardzie – informuje Robert Moskwa, rzecznik prasowy Uzdrowiska Cieplice.

- Głównym założeniem modernizacji i przebudowy „Długiego Domu” jest stworzenie nowoczesnego hotelu uzdrowiskowego o wysokim standardzie, który będzie równy trzem gwiazdkom, ale bez oficjalnej standaryzacji, ponieważ obiekty uzdrowiskowe takiej standaryzacji nie podlegają – informuje Robert Moskwa.

W budynku „Długi Dom”, stworzony zostanie nowoczesny hotel uzdrowiskowy z bazą zabiegową, restauracją dla gości oraz salą konferencyjną. Baza zabiegowa będzie się składała z pomieszczeń do kinezyterapii, hydroterapii, fizykoterapii oraz masażu. Oprócz tego hotel będzie dysponował zespołem saun oraz salą restauracyjną z zapleczem kuchennym, obsługiwanym w systemie cateringowym.

- Prace modernizacyjne postępują bardzo dynamicznie i widać tego pierwsze efekty. Bardzo nas to cieszy, że obiekt będzie gotowy już w przyszłym roku, bo dzięki temu zyska nie tylko Uzdrowisko Cieplice, ale i nasze miasto, poprzez hotel z pokojami o podwyższonym standardzie, na które stale rośnie zapotrzebowanie – mówi Maciej Markowski, prezes zarządu Uzdrowiska Cieplice – Grupa PGU.

Prace rozpoczęły się pod koniec 2013 roku. Obecnie trwają roboty ziemne wokół obiektu, pogłębione zostały piwnice. Zakończone zostały prace przy rekonstrukcji więźby dachowej, a rozpoczęto je przy lukarnach, jest odtwarzany jest gzyms. Natomiast wewnątrz trwa wzmacnianie stropów oraz sklepienia oraz montaż instalacji wodno-kanalizacyjnych, grzewczych i elektrycznych.

Koszt inwestycji to 10 mln 578 tys. zł, w tym 2 mln 720 tys. zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, natomiast pozostała część to środki własne Uzdrowiska Cieplice – Grupa PGU.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group