Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7981
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowa komenda SM: remont blisko końca

Środa, 7 października 2009, 7:54
Aktualizacja: 7:55
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nowa komenda SM: remont blisko końca
Radiowozy straży miejskiej coraz częściej można zobaczyć przed dawną "paszportówką"
Fot. TEJO
Do połowy listopada nowa siedziba straży miejskiej i centrum zarządzania kryzysowego przy ulicy Armii Krajowej ma być wewnątrz przygotowane i zapięte „na ostatni guzik”. Remont pierwszego piętra i poddasza pochłonął około 400 tysięcy złotych. Na przyszły rok do wykonania pozostanie elewacja budynku.

Jak mówi Jerzy Górniak, komendant straży miejskiej w Jeleniej Górze, wykonawca na zakończenie remontu wewnątrz budynku ma czas do 15 listopada. W tym terminie zakończą się nie tylko prace budowlane, ale również sprzątanie czy kładzenie wykładzin na podłogach.

W minionym roku robotnicy zakończyli remont w piwnicy, która posłuży nowym lokatorom za zaplecze socjalne. Są w niej szatnie i sanitariaty. Na parterze przygotowano pomieszczenia dla strażników oraz dyżurkę.

W tym roku robotnicy wzięli się za pierwsze piętro gdzie stacjonować będzie centrum zarządzania kryzysowego, zlokalizowana będzie też serwerownia i sala sztabowa, w której w sytuacjach kryzysowych będą odbywały się konferencje. Na ukończeniu są też prace na poddaszu budynku, gdzie umieszczona będzie księgowość, kadry oraz biuro komendanta.

- Całościowy koszt tegorocznych prac to około 400 tysięcy złotych – mówi Jerzy Górniak. Do wykonania zostanie jeszcze elewacja budynku, jednak w tym roku nie mamy już na to pieniędzy. Prace będą więc prowadzone w roku następnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1076
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group