Piątek, 26 czerwca
31°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy

Nowa komenda SM: remont blisko końca

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

Do połowy listopada nowa siedziba straży miejskiej i centrum zarządzania kryzysowego przy ulicy Armii Krajowej ma być wewnątrz przygotowane i zapięte „na ostatni guzik”. Remont pierwszego piętra i poddasza pochłonął około 400 tysięcy złotych. Na przyszły rok do wykonania pozostanie elewacja budynku.

reklamy

Jak mówi Jerzy Górniak, komendant straży miejskiej w Jeleniej Górze, wykonawca na zakończenie remontu wewnątrz budynku ma czas do 15 listopada. W tym terminie zakończą się nie tylko prace budowlane, ale również sprzątanie czy kładzenie wykładzin na podłogach.

W minionym roku robotnicy zakończyli remont w piwnicy, która posłuży nowym lokatorom za zaplecze socjalne. Są w niej szatnie i sanitariaty. Na parterze przygotowano pomieszczenia dla strażników oraz dyżurkę.

W tym roku robotnicy wzięli się za pierwsze piętro gdzie stacjonować będzie centrum zarządzania kryzysowego, zlokalizowana będzie też serwerownia i sala sztabowa, w której w sytuacjach kryzysowych będą odbywały się konferencje. Na ukończeniu są też prace na poddaszu budynku, gdzie umieszczona będzie księgowość, kadry oraz biuro komendanta.

- Całościowy koszt tegorocznych prac to około 400 tysięcy złotych – mówi Jerzy Górniak. Do wykonania zostanie jeszcze elewacja budynku, jednak w tym roku nie mamy już na to pieniędzy. Prace będą więc prowadzone w roku następnym.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka