Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 6012
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowa droga na Łysą Górę prawie gotowa

Środa, 5 lipca 2017, 12:12
Aktualizacja: Czwartek, 6 lipca 2017, 16:37
Autor: Joanna
Region: Nowa droga na Łysą Górę prawie gotowa
Fot. Joanna
Na Łysą Górę w Dziwiszowie można już wjechać po nowej nawierzchni asfaltowej. Prace remontowe, które trwają ponad miesiąc, dobiegają końca. Obecnie wykonywane są drobne roboty wykończeniowe, które zakończą się 31 lipca.

Do tej pory kierowcy musieli poruszać się drogą, której stan techniczny był zły. Niewygodny dojazd mógł zniechęcać turystów. Teraz piękne wzniesienie z pewnością zyska na atrakcyjności.

Już w tym miesiącu mają zostać ukończone prace remontowe drogi na Łysą Górę w Dziwiszowie. Stan drogi od dłuższego czasu pozostawiał wiele do życzenia. Były dziury, nierówna nawierzchnia, po deszczu powstawało błoto i spore kałuże.

Mimo że droga była remontowana doraźnie, dojazd mógł zniechęcić. Na szczęście w tym roku Gmina Jeżów Sudecki poczyniła starania aby zmodernizować ten niedługi, bo liczący 876 metrów odcinek drogi. 12 kwietnia ogłoszono przetarg na firmę, która wykona modernizację nawierzchni a już 25 maja rozpoczęto prace. Remont obejmował położenie nowej nawierzchni wraz z jej podbudową.

Z racji, że remontowany odcinek nie jest długi, prace zostały prawie ukończone. Asfalt jest już na całym odcinku położony. Teraz trwają drobne prace wykończeniowe. Planowo drogo ma zastać oddana do końca tego miesiąca.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 665 000 złotych. Środki na ten cel pozyskano z dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group