Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3634
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Noga z gazu – prędkość i trzeźwość pod lupą

Czwartek, 21 sierpnia 2008, 9:27
Aktualizacja: 9:27
Autor: TEJO
Dziś (czwartek) policjanci na drogach Dolnego Śląska będą w szczególny sposób kontrolowali kierowców. Sprawdzą, czy zmotoryzowani nie jeżdżą za szybko. Na baczności powinni mieć się ci, którzy usiądą za kierownicą po alkoholu.

Funkcjonariusze sprawdzą czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Chcą też wyeliminować z ruchu kierujących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. Podczas wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać także: stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego.

Uzbrojonych w urządzenia kontrolujące patroli można spodziewać się w wielu miejscach nie tylko na głównych drogach Dolnego Śląska. Takimi akcjami policjanci chcą zapobiec wypadkom drogowym, których w tym roku jest wyjątkowo dużo.

Czy będzie to skuteczne? Trudno przewidzieć. Na pewno bardzo dużo daje do myślenia akcja prewencyjna, jaką jedna z naszych Czytelniczek zauważyła na drogach w Niemczech. Tam w „czarnych” punktach, czyli w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do tragedii, instalowane są tablice z fotografiami i nazwiskami ofiar. – Są tam całe rodziny, włącznie z dziećmi. Taki widok sprawia, że kierowcy automatycznie zdejmują nogę z gazu – usłyszeliśmy.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group