Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8058
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Noc w celi za znieważenie policjantów

Środa, 2 grudnia 2009, 13:26
Aktualizacja: Sobota, 5 grudnia 2009, 11:02
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Noc w celi za znieważenie policjantów
Fot. KMP
Stekiem wyzwisk ze strony 19–letniej kobiety i o trzy lata starszego mężczyzny zostali wczoraj po południu obrzuceni funkcjonariusze, którzy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd oślepiający innych użytkowników dróg. Sprawców czeka sprawa karna w sądzie.

– Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej samochód, który z powodu nieprawidłowego oświetlenia pojazdu „oślepiał” innych kierujących – informuje kom. Bogumił Kotowski z KMP w Jeleniej Górze.

– Zarówno kierująca 19-latka, jak i 22-letni pasażer nie podporządkowali się poleceniom funkcjonariuszy. Pasażer nie chciał podać swoich danych personalnych, był agresywny i używał w stosunku do funkcjonariuszy gróźb i słów wulgarnych. 19-latka również znieważyła policjantów używając wobec nich słów wulgarnych i wyzwisk. Oboje swoim zachowaniem uniemożliwiali funkcjonariuszom wykonywanie czynności służbowych – dodaje kom. Kotowski.

Mężczyzna uciekł z miejsca kontroli. Kobieta została zatrzymana. Choć nie była pijana, noc spędziła w policyjnym areszcie. Obecnie stróże prawa poszukują zbiegłego sprawcę, który wcześniej był już notowany przez policję.
Zatrzymanej kobiecie dziś zostanie postawiony zarzut znieważenia funkcjonariuszy podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych.

– Każdy, kto znieważa lub narusza nietykalność funkcjonariuszy publicznych zawsze musi liczyć się z podobnymi konsekwencjami – zatrzymaniem przez policję oraz sprawą karną w sądzie – ostrzega kom. Kotowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (95)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group