Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4094
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Noc Muzeów już w ten weekend

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 16 maja 2012, 11:25
Aktualizacja: Czwartek, 17 maja 2012, 10:11
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum
Z soboty na niedzielę będzie można zobaczyć technikę obróbki szkła, poszukać nocnych ptaków, poznać żołnierskie życie, a także zwiedzić nowoczesne wyposażenie teatru w Parku Zdrojowym. Zwiedzający będą mieli do dyspozycji sześć placówek kultury: Skansen Wojska Polskiego, Muzeum Karkonoskie, Muzeum Przyrodnicze, „Dom Gerharda Hauptmanna”, Biuro Wystaw Artystycznych i Zdrojowy Teatr Animacji. Część atrakcji zaplanowano już na na sobotni dzień.

Muzeum Karkonoskie będzie czynne od godz. 17.00, a o godz. 18.30 rozpoczną się warsztaty: Piaskowe obrazki „Sand Art”, czyli tworzenie kolorowych obrazków z soli oraz szablonów, a także Mały dekorator „Mozaika w zwierciadlanym odbiciu”, komponowanie, dekorowanie lusterka techniką mozaikową. O godz. 19.00 odbędzie się pokaz technik szklarskich Tomasza Gondka, który zaprezentuje proces wytapiania szkła oraz formowanie z gorącej masy szklanej przedmiotów dekoracyjnych przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Beata Damian-Speruda i Katarzyna Harasym pokażą palnikowe techniki obróbki szkła.

Wojskowa Noc Muzeów „Wrzesień 1939” w Skansenie Uzbrojenia Wojska Polskiego przy ul Sudeckiej 83 rozpocznie się o godz. 17.00 pokazem Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58. Pułku Piechoty. Ponadto 23. Pułk Artylerii z Bolesławca będzie miał swoje stanowisko promocyjne. Udostępnione dla zwiedzających zostaną wnętrza pojazdów wojskowych i artyleryjskie stanowisko obserwacyjne. Jak co roku, nie zabraknie militarnego graffiti i wojskowej grochówki.

Przy Muzeum Przyrodniczym w sobotę o godz. 9.00 rozpocznie się V Cieplicka Giełda Staroci, a o godz. 16.00 w muzeum odbędą się okolicznościowe wykłady i odsłonięcie tablic pamiątkowych pamięci Wincentego Pola. Zostanie otwarta także zmodernizowana wystawa „Ewolucja ptaków”. O 21.00 rozpocznie się poszukiwanie w cieplickich parkach ptaków nocy.

W Muzeum Miejskim „Dom Gerharda Hauptmanna” przy ul. Michałowickiej 32 o godz. 14.00 będzie konferencja „Hauptmann odczytany na nowo”, a o godz. 17.00 rozpoczną się Hauptmanowskie spotkania filmowe, czyli otwarcie wystawy „Gerhard Hauptmann i film”, a także prelekcja o realizacjach filmowych jego sztuk oraz projekcja filmów dokumentalnych. O godz. 21.00 nastąpi nocne zwiedzanie muzeum.

Biuro Wystaw Artystycznych przy ul. Długiej zaprasza o godz. 12.00 na wystawę „100 lat plakatu rosyjskiego”. O godz. 15.00 rozpoczną się warsztaty plakatu dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez Grzegorza Jędrasiewicza i Tomasza Wronę. Koncert muzyki rosyjskiej na trzy akordeony Piotra Wyrostka odbędzie się o godz. 18.00.

W Zdrojowym Teatrze Animacji w godz. 20.00, 21.00 i 22.00 odbędzie się prezentacja multimedialna na temat przeprowadzonej modernizacji teatru, a także jego zwiedzanie, a o godz. 22.30 rozpocznie się spektakl „Historyczno-Turystyczna Letnia Szopka Jeleniogórska” w reż. Bogdana Nauki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group