Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14425
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jagniątków/region: Niezwykły Dzień Jagniątkowa!

Wtorek, 16 sierpnia 2011, 11:25
Aktualizacja: Piątek, 19 sierpnia 2011, 10:12
Autor: Angela
Jagniątków/region: Niezwykły Dzień Jagniątkowa!
Fot. Organizatorzy
W minioną niedzielę mieszkańcy i turyści wspólnie świętowali Dzień Jagniątkowa, podczas których nie zabrakło ruchu, sportowych emocji, śpiewu, tańców, zabaw i dobrego humoru. Całość rozpoczęto wycieczkami w Karkonosze, a zakończono ogniskiem, wspólnym biesiadowaniem i śpiewem.

Organizatorzy tegorocznego Dnia Jagniątkowa zadbali o to, by podczas imprezy nikt się nie nudził. Już o godzinie 9.00 wyruszyła wycieczka do Czarnego Kotła zorganizowana przez Towarzystwo Izersko - Karkonoskie i Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa. Poprowadziła ją Roksana Knapik, przewodnik KPN.

- Uczestnicy nie tylko mogli podziwiać panoramę Karkonoszy, ale też dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat nazwy czy pochodzenia Czarnego Kotła. Okazało się, że jego teren stanowi ścisły rezerwat o powierzchni 22 ha, w którym chronione są formy skalne oraz bogata roślinność. Z kotła wypływa potok Wrzosówka, a na terenie Czarnego Kotła Jagniątkowskiego znajduje się Wędrujący Kamień, który ma około 3 m wysokości. Przeszliśmy też nowowyremontowanym szlakiem zwanym Koralową Ścieżką. Dziękujemy pani Roksanie za tę wyjątkową lekcję przyrody – mówi pan Zbyszek.

Karkonoski Park Narodowy nie zapomniał też o najmłodszych i zorganizował im „Spacer dla Tych, co z trawy nie wystają”. Wszyscy uczestnicy zakończyli wycieczki o godzinie 14.00 przy Willi Jagniątków, gdzie odbywały się główne obchody Dnia Jagniątkowa.

Organizatorzy festynu, Danuta Drozdowska i Józef Gajewski, powitali wszystkich uczestników imprezy, w tym przedstawicieli władz: Jerzego Łużniaka, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Zofię Czernow, zastępcę prezydenta Jeleniej Góry, radnych: Janusza Wojtasa i Zbigniewa Ładzińskiego oraz licznie przybyłych mieszkańców i turystów.

Po przywitaniu rozpoczęto zabawy, konkursy i rozgrywki, w tym: wejście na słup, cięcie drzewa pilą ręczną, gra w bule, konkurs piosenki dla dzieci czy mecz siatkówki. Wszystko było przeplatane występami muzycznymi zespołów: Gościniec, Szklarki, DE JAVU, Pudełko Zapałek oraz Rafała Maleńczuka. Niezwykłe formy tańca zaprezentował też zespół taneczny Metamorfoza, a imprezę prowadził pan Jacek Ziobro.

Na placu zorganizowano również miasteczko dla dzieci, kawiarenkę pod plantami, kącik plastyczny, namiot bioróżnorodności, stoisko staroci i osobliwości z watą cukrowa i kukurydzą, stoisko z zabawkami i koralami oraz kuchnię polową z przepyszną grochówką. Serwowano też pieczonego barana oraz mięso pieczone w żarze.
Całość zakończono przy ognisku, przy którym grał i śpiewał wspólnie z uczestnikami imprezy Karol Płudowski, bard piosenki turystycznej.

- Impreza była naprawdę rodzinna, wybawiłam się za wszystkie czasy – mówi pani Marysia.

Pan Mariusz chwalił jadło, zwłaszcza swojski chleb, ciasta i pieczenie.

- Takiej imprezy dawno u nas nie było – mówili chórem wszyscy uczestnicy Dnia Jagniątkowa, którzy już czekają na kolejne takie święto!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (95)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
479
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group