Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8592
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niezabezpieczona budowa zagraża mieszkańcom

Poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 9:27
Aktualizacja: Wtorek, 17 kwietnia 2012, 11:54
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Niezabezpieczona budowa zagraża mieszkańcom
Fot. SM
Wykopana dziura w ziemi wypełniona wodą oraz wystające metalowe elementy – tak wygląda niezabezpieczona od kilku lat budowa przy ul. Kamińskiego w Jeleniej Górze. – Prędzej czy później dojdzie tu do tragedii – mówią mieszkańcy, którzy wielokrotnie – i bezskutecznie – składali już zawiadomienia do urzędu i nadzoru budowlanego.

- Urzędnicy są głusi na nasze wołanie, a prędzej czy później dojdzie tam do tragedii. Dzieci mimo zakazu wchodzą na teren budowy i bawią się tam. Wystarczy, że jedno dziecko pchnie drugie... – obawiają się mieszkańcy. Sprawą zajęła się straż miejska, która próbowała skontaktować się z właścicielem budowy. Niestety próba dotarcia do niego zakończyła się fiaskiem.

- Budowa nie jest niczym ogrodzona, nie ma też tablicy informacyjnej. Właścicielem budowy jest osoba prywatna. Dwa tygodnie temu byliśmy w jego mieszkaniu. Oczywiście nie zastaliśmy go. Była tylko jego matka, którą poinformowaliśmy o nieprawidłowościach na budowie syna i istniejących tam zagrożeniach. Matka zapewniała, że przekaże to wszystko synowi, kiedy tylko się pojawi, ale nie wiedziała, kiedy syn wróci. Po naszej interwencji właściciel założył 10 metrów siatki, ale tak została ona ustawiona, że w dalszym ciągu bez problemu można wejść na budowę. Złożyliśmy również pismo do nadzoru budowlanego, który powinien dopilnować by właściciel zabezpieczył teren. Ma też możliwość ukarać właściciela, jeśli tego nie dopełni swoich obowiązków. Teraz czekamy na ich reakcję – mówi Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Jak mówią mieszkańcy, od czasu do czasu na budowę wjeżdża ciężki sprzęt, który dodatkowo zanieczyszcza drogę dojazdową do domów w sąsiedztwie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
126
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group