Jelenia Góra: Nieudany start

Sobota, 2 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 2 września 2006, 20:18
Autor: Agnieszka Rafińska
W inauguracyjnym meczu pierwszej kolejki żeńskiej ekstraklasy piłki ręcznej MKS PR Jelenia Góra uległ na własnym parkiecie Zgodzie Bielszowice 26:36 (14:19).

Spotkanie rozpoczęło się od ataków przyjezdnej drużyny. Przez dłuższy czas jeleniogórzanki nie potrafiły zagrozić bramkarce z Bielszowic. Zawodniczki Janusza Szymczyka do piątej minuty prowadziły 5:0. Pierwszą bramkę dla gospodyń zdobyła dopiero w szóstej minucie Jędrzejczak. Dodało to trochę otuchy piłkarkom ręcznym z Jeleniej Góry. Śmielej zaatakowały, czego efektem były kolejne trafienia. W dwunastej minucie różnica zniwelowała się do trzech bramek. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy to bardziej wyrównana walka. Po dwuminutowej karze Buchcic dynamicznym wejściem ze skrzydła zdobywa kolejny punkt. Na tablicy wyników – 10:13. Następna akcja jeleniogórzanek wzbudziła gromie brawa od publiczności. Maliczkiewicz przechwytuje podanie rywalek, podaje do Oreszczuk, a ta zdobywa bramkę. Wymiana ciosów trwała do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 14:19.

Druga część rozpoczyna się od bramki Kasprzak. Potem już na parkiecie całkowicie przeważały zawodniczki z Bielszowic. Ich ataki zespół z Jeleniej Góry zatrzymywał faulami. Aż siedem razy gospodynie dostawały kary za nieprzepisowe zatrzymania. Do czterdziestej piątej minuty jeleniogórskie szczypiornistki starały się dotrzymać kroku rywalkom. Niestety opadły z sił i bielszowiczanki zdobywały coraz większą przewagę. Końcówka okazała się niezwykle dramatyczna. Najpierw dwuminutowa kara dla Dąbrowskiej po kontrowersyjnym faulu. Następnie w końcowych sekundach Maliczkiewicz zderzyła się z Kozyrą. Obie zawodniczki nie podnoszą się z parkietu, a bramkarka MKS-u otrzymuje dwie minuty kary. Podopieczne Zdzisława Wąsa niestety uległy Zgodzie Bielszowice 26:36.

Trener jeleniogórzanek w wypowiedział po meczowych był dość wstrzemięźliwy. – Mamy młody zespół. Mieliśmy też trochę pecha. Mecz za bardzo nie wyszedł bramkarkom. Mimo wszystko było to dopiero nasze pierwsze spotkanie w ekstraklasie i myślę, że będzie coraz lepiej – zakończył optymistycznie szkoleniowiec MKS-u.

<b>MKS PR Jelenia Góra – Zgoda Bielszowice – Ruda Śląska 26:36 (14:19)</b>