Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5100
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nietypowe targi pracy trafionym pomysłem

Piątek, 20 stycznia 2017, 13:24
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2017, 8:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nietypowe targi pracy trafionym pomysłem
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (19.01) w Klubie Kwadrat po raz pierwszy w Jeleniej Górze odbyły się nietypowe targi pracy w formie „randki z pracodawcą”. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Platinum, która zgromadziła w jednym miejscu ok. 20 przedsiębiorców.

Poszukujący pracy mieli 90 sekund na zaprezentowanie swojej kandydatury i zapoznanie się z ofertą pracodawców. Większość uczestników stanowili studenci jeleniogórskich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego, Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej oraz Politechniki Wrocławskiej. - Kończę trzeci rok filologii angielskiej i przyszedłem, żeby doświadczyć takiej formy targów pracy. Nawet jeśli nie znajdę pracy, to będzie to ciekawe doświadczenie – powiedział Alexander Dumania.

Zauważyliśmy jako Grupa Platinum, że bardzo często młodzi ludzie przychodzą do pracy i są do niej nieprzygotowani. Na uczelniach sposób edukacji jest bardzo mocno teoretyczny i to się rozjeżdża z potrzebami rynku pracy – powiedział Paweł Gluza z Fundacji Platinum, która zorganizowała targi, aby młodzi ludzie już teraz dowiedzieli się jakie wymagania będą stawiali przyszli pracodawcy. - Po organizacji targów wiemy, że w Jeleniej Górze nie ma problemu ze znalezieniem pracy. Teraz to pracodawcy coraz częściej będą mieli problem ze znalezieniem pracowników, którzy będą spełniali wszystkie warunki i będą wykonywać pracę z zaangażowaniem – stwierdził Paweł Gluza.

Przekrój pracodawców był szeroki - od branży medialnej, produkcyjnej czy transportowej po hotelarstwo, bankowość, pracowników biurowych i inne. Wśród firm i instytucji m.in. PKO BP, Mar-Mat, DWS Draexlmaier, Urząd Miasta Jeleniej Góry, PMPoland, Kempf, KARR, Kry-cha Bus czy Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych. - 90 sekund to wystarczający czas, żeby wyłonić potencjalnych pracowników. Z kilkunastu kandydatów wyłoniliśmy 7 osób, które są niepełnosprawne lub mają w gronie najbliższych niepełnosprawnych. Zaproponowaliśmy im pracę przy naszych projektach oraz ofertę Fundacji Instytutu Rewalidacji, którą utworzyliśmy w ubiegłym roku, która dotyczy przede wszystkim studenckich kół naukowych. Zaprosiliśmy także do naszego projektu „Praca – jestem na tak” - powiedział Stanisław Schubert, prezes KSON-u.

Organizatorzy przyznają, że była to pierwsza „randka z pracodawcą”, ale nie ostatnia. Formuła sprawdziła się i będą organizowane kolejne targi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group