Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 7283
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nietrzeźwi narciarze nie będą plagą stoków?

Środa, 3 grudnia 2008, 9:44
Aktualizacja: 9:45
Autor: Ania
REGION: Nietrzeźwi narciarze nie będą plagą stoków?
Fot. Ania
O bezpieczeństwie w górach rozmawiano podczas konferencji prasowej, która odbyła się wczoraj w Karkonoskim Centrum Edukacji w Szklarskiej Porębie. Najwięcej kontrowersji wzbudzają pijani narciarze, ale okazuje się, że jedynym sposobem na ich wyeliminowanie jest ustalenie regulaminu nartostrady.

Narciarze, korzystający z oferty miasta pod Szrenicą, powinni jeździć ostrożnie, bo goprowców dbających o ich bezpieczeństwo jest niewielu. Pomocną dłonią służą policjanci, którzy w sezonie będą częściej kontrolować nartostrady, a w ferie i święta możemy spodziewać się, że pojawi się na nim więcej patroli.

– Nie możemy karać pijanych narciarzy, bo kwestia ta nie jest uregulowana prawnie. Dlatego też bardzo istotne jest, żeby regulamin stoku zawierał punkt, który zabrania uprawiania tego sportu po pijanemu – powiedział podinspektor Donat Pawłowski, Komendant Komisariatu Miejskiego Policji w Szklarskiej Porębie.

Goprowcy ze swojej strony apelowali o rozwagę i ostrożność narciarzy. Ze względu na to, że w Świeradowie Zdroju powstał ich nowy oddział, dysponują mniejszą liczbą ratowników, co powinny uwzględnić osoby spędzające wolny czas w górach.

Uczestnicy konferencji podkreślili, że nasze prawo nie reguluje kwestii bezpieczeństwa w górach w wystarczający sposób. Dlatego też za spowodowanie wypadku na stoku przez pijanego narciarza odpowie również właściciel obiektu, który pozwolił nietrzeźwemu na wejście na stok. Nasuwa to więc łatwy wniosek, że regulamin stoku powinien stanowić podstawę bez której nie ma nawet mowy o uprawianiu narciarstwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
462
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group