Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6227
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niesiołowski wspiera kandydatów Dutkiewicza

Piątek, 19 października 2018, 17:25
Aktualizacja: 17:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Niesiołowski wspiera kandydatów Dutkiewicza
Fot. Przemek Kaczałko
Stefan Niesiołowski to kolejny polityk związany niegdyś z Platformą Obywatelską, który poparł kandydatów prezydenta Wrocławia – Rafała Dutkiewicza. Samorządowiec, który rządził stolicą Dolnego Śląska od 16 lat, wystawił listy do Sejmiku i w końcówce kampanii zaprezentowano kolejnych kandydatów z naszego okręgu.
Popieramy komitet Rafała Dutkiewicza, który daje gwarancję samorządności, walki o region, a nie wchodzenie w polityczne gierki. Oczywiście nigdy do końca nie da się uniknąć polityki, ale zamienianie samorządu w polityczną hucpę jest nie na miejscu - mówił Stefan Niesiołowski, który podkreślał rolę wyborów samorządowych, również w kontekście walki o demokrację.
Mój region - łódzki, wygląda znacznie gorzej od Dolnego Śląska i to jest zasługa wielu czynników, ale także samorządowców - kontynuował polityk znany z wyrazistych wypowiedzi. - Walczyłem o demokrację najpierw 25 lat w więzieniu i podziemiu, a potem 25 lat broniłem i budowałem ją w Parlamencie. Właściwie jeszcze raz się tak czuję, jak kiedyś, bo mamy cenzurę, nienawiść do zachodu, wyczyny Policji. Aby te zjawiska wyeliminować z Polski, potrzebny jest rozumny i rozsądny głos w wyborach samorządowych - dodał S. Niesiołowski.
Jelenia Góra to stolica regionu, w którym jest najwięcej zabytków. Jacek Protasiewicz przedstawił mnie, jako osobę ratującą zabytki drewniane, ale to nie wszystko - ja ciągnę za sobą wszystkich właścicieli obiektów zabytkowych. Odkąd pojawiła się ustawa o opiece nad zabytkami i osoby fizyczne mogą się ubiegać o dotację, jestem pionierem i zachęcam innych, aby podążali moim szlakiem - powiedziała Elżbieta Lech-Gotthardt ze Zgorzelca.
Pan prezydent Rafał Dutkiewicz daje gwarancję rozwoju dla tego regionu. Jeżeli uda nam się zrobić to, co udało się we Wrocławiu - to będzie to kraina mlekiem i miodem płynąca - powiedział Piotr Bielańczyk, urodzony w Miłkowie, wychowywał się w Karpaczu, a obecnie prowadzi restaurację w Szklarskiej Porębie.

Z kolei lider listy - Tadeusz Waliczek z Jeleniej Góry wręczył podczas spotkania Stefanowi Niesiołowskiemu i Piotrowi Protasiewiczowi koszulki z napisem Konstytucja. Szef lokalnych struktur Komitetu Obrony Demokracji już wcześniej przedstawiał swoje założenia programowe, co publikowaliśmy na naszym portalu.

Stefan Niesiołowski pytany o skojarzenia z Jelenią Górą wymienił... Śnieżkę, Karpacz, Kotlinę Kłodzką, muflony i agaty.

Twoja reakcja na artykuł?

3
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
58%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group