Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7360
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niepełnosprawni świętowali

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 21 maja 2013, 6:34
Aktualizacja: Środa, 22 maja 2013, 7:47
Autor: Angela/org
Fot. Jurek Mandryk
Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów uczcił Światowy Dzień Inwalidy. W murach Filharmonii Dolnośląskiej zebrali się członkowie Związku, innych organizacji pozarządowych oraz osoby niezrzeszone.

Na uroczystość przybyli również: posłanka Ziemi Jeleniogórskiej Zofia Czernow, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, przedstawiciel Okręgowego Związku ERiI z Wałbrzycha Mieczysław Bąk, przedstawiciel Starosty Jeleniogórskiego Ryszard Grek oraz przedstawiciele poszczególnych stowarzyszeń.

Uroczystość otworzył przewodniczący Związku Stanisław Dziedzic. Po powitaniu przedstawił genezę ustanowienia Światowego Dnia Inwalidy i życzył wszystkim miłego spędzenia czasu. Wiele ciepłych, serdecznych słów pod adresem Związku i aktywności jego członków padło ze strony posłanki i prezydenta, którzy zachęcali jednocześnie obecnych i ich rodziny do popierania wszystkich inicjatyw, które będą podejmowane na rzecz seniorów.

Żywiołową owację zgotowano Lucynie Kornobys, która w dziedzinie sportu startowała do tytułu „Lady D” z III pozycji.

- Koncert muzyki lekkiej i przyjemnej, doprawionej dużą dozą humoru prezentowanego przez duet kabaretowy, rozgrzewał wszystkich, o czym świadczyły gromkie brawa i salwy śmiechu – relacjonuje Zofia Opacka, członek Zarządu. - Po półtoragodzinnym relaksie część uczestników w dobrym nastroju i raźnym krokiem ruszyła do hotelu Mercury, gdzie czekały pięknie nakryte stoły i smaczna kolacja. Tańce trwały do północy – dodaje Zofia Opacka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Frank 21-05-2013 9:19
dobrze, że tacy ludzie mają swoje święto, przynajmniej przez chwilę są zauważeni, bo ani los, ani władze na ogół nie są łaskawe dla nich
CН.W.D.P. 21-05-2013 10:15
NO CÓŻ... JA RÓWNIEŻ W TE MOJE ŚWIATOWE ŚWIĘTO CHWYCIŁEM SWE KULE INWALIDZKIE W DŁONIE, WSPARŁEM O ŁOKCIE I WYBRAŁEM SIĘ NA WYCIECZKĘ DO WIEŚCISZOWIC NA KOLOROWE JEZIORKA... POWIEM NAWET, ŻE JESZCZE ODCZUWAM SKUTKI ODSTAWIENIA. PIĘKNIE BYŁO!! JESTEM W TRAKCIE WRZUCANIA FOTEK DO NETA, WIĘC JAK KTO CHCE POOGLĄDAĆ, TO PISAĆ: chwala.wam@gmail.com
CН.W.D.P. 21-05-2013 10:35
http://www.4shared.com/folder/-r4WyVzQ/POLSKA_MISTRZEM_POLSKI.html
~kicikicipies 21-05-2013 10:42
Gdyby nie to, że jak ją pokazują w Jelonce czy w gazecie i przy tym piszą, że jest posłanką jeleniogórską, to Zofia Czernow jest kompletnie nieobecna w pracach sejmu. Zero aktywności. ANI WYSTĄPIEŃ, ANI INTERPELACJI, NIC, CO BY JĄ ŚWIATU POKAZAŁO.Zresztą tak samo jest z Machałkową. U tej z kolei jakby nie ... ... Rydzykowi, to by świat o niej takoż nie słyszał. Wstyd że mamy taką reprezentację. Jak był Szmajdziński, to ... Co tu gadać: to była figura. Wszyscy po NIM to barachło i miałkość. Do pięt mu nie doskoczą.
~kazek 21-05-2013 10:53
Oczywiście świętowali przedstawiciele kół,a gdzie zwykli członkowie
~ 21-05-2013 11:51
Jestem zwykłym członkiem (żadnym przedstawicielem) wraz z mężem skorzystaliśmy oczywiście za dopłatą z koncertu w Filharmonii jak również z obiado-kolacji przy muzyce w Hotelu Mercury.Wystarczy chcieć, a nie tylko narzekać na wszystko.
~gość123 21-05-2013 16:33
nie jestem żadną fugurą a byłem w filharmoni a potem w hotelu mercury, dziękuję Panie Dziedzic tak trzymać

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group