Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2580
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niepełnosprawni pomogą niepełnosprawnym

Wtorek, 26 stycznia 2010, 8:46
Aktualizacja: 8:47
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Niepełnosprawni pomogą niepełnosprawnym
Fot. Angela
W minionym tygodniu do sądu w celu rejestracji wpłynął status nowej Jeleniogórskiej Spółdzielni Socjalnej „Jesteśmy” założonej przez osoby niepełnosprawne i wykluczone. Będzie świadczyć usługi rehabilitacyjne w domu chorego, w przyszłości ma zamiar rozszerzyć działalność.

Jeleniogórska Spółdzielnia Socjalna „Jesteśmy” zacznie realnie funkcjonować w ciągu najbliższych 30 dni czyli po zarejestrowaniu jej w sądzie w KRS – ie. Swoją siedzibę ma w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Jej prezesem został Mirosław Osowski, rehabilitant, terapeuta zajęciowy ze specjalnością psychoterapia.

– Swoją działalność rozpoczniemy tuż po rejestracji, jednak wcześniej będziemy organizować ludzi do pracy – mówi Mirosław Osowski. – Początkowo planujemy zatrudnić na umowy o pracę ośmiu fizjoterapeutów, którzy będą świadczyć usługi w domu pacjenta. Jest to novum na rynku jeleniogórskim. Docierają do nas sygnały, że jest zapotrzebowanie na tego typu usługi. Z naszego wstępnego rozeznania wynika, że około tysiąca osób jest w domu, nie ma znikąd pomocy, ponieważ nikt takich usług nie świadczy. Z tego około 300 osób będzie stać na zapłacenia nam za początkowo odpłatne usługi. W późniejszym terminie, jeśli NFZ podpisze z nami umowy, te usługi będą refundowane.

W przyszłości spółdzielnia planuje rozszerzyć działalność o inne usługi. M.in. planuje świadczyć opiekę nad ludźmi starszymi czym zająć miałyby się wykwalifikowane osoby niepełnosprawne. Spółdzielnia uruchomi też małą poligrafię, będzie przygotowywać dla dzieci w szkołach zdrowe pożywienie, poprowadzi szwalnię czy będzie też organizować turnusy rehabilitacyjne również zagraniczne oraz stacjonarny punkt rehabilitacyjny.

Kapitałem początkowym spółdzielni będzie kwota około 100 tys. zł pozyskana w formie dotacji przez każdego z założycieli z urzędu pracy plus wkład własny. Do tego składki dojdą składki członkowskie. Za te pieniądze spółdzielnia zakupi sprzęt do rehabilitacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1166
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group