Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 5463
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niepełnosprawnej odebrano garaż. Dlaczego?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 22 października 2014, 8:15
Aktualizacja: Czwartek, 23 października 2014, 7:50
Autor: Red
Fot. Angela
– Mam pierwszą grupę inwalidzką, jestem niepełnosprawna ruchowo, dlatego do w miarę normalnego życia potrzebny mi jest samochód. Bardzo zależy mi na garażu, bo wiadomo, co dzieje się z autem „pod chmurką”. Tymczasem Miasto nagle wypowiedziało mi umowę najmu. Teraz dowiaduję się, że ten garaż zostanie wystawiony na przetarg, w którym nie mam szans – mówi rozżalona pani Ewa, mieszkanka ul. Bohaterów Getta w Jeleniej Górze. Oskarża władze miasta o bezduszność.

Kiedy garaż stojący w podwórzu bloku, gdzie mieszka jeleniogórzanka po latach zwolnił się, wystąpiła o przyznanie go jej. - Właściwe chodziło o zamianę, bo wcześniej wynajmowałam garaż w pobliżu, ale był tam trudny dojazd. Miasto na tę zamianę wyraziło zgodę z uzasadnieniem, że to ja będę go zajmować ze względu na moją niepełnosprawność – opowiada pani Ewa.

Umowa najmu na garaż w podwórzu została podpisana w zeszłym roku. Jeleniogórzanka nie cieszyła się długo. - Sąsiad, który także starał się o ten garaż nie pogodził się z decyzją Miasta i zaczął interweniować. Skutecznie, bo w lipcu tego roku otrzymałam wypowiedzenie umowy najmu – informuje kobieta.

Pani Ewa nie może się z tym pogodzić. Prosiła o pomoc przewodniczącego Rady Miejskiej Jeleniej Góry, prezydenta, pisała pisma. - Wszędzie mnie zbywano – twierdzi. - Mam prawo przypuszczać, że sąsiad, który w podwórzu prowadzi działalność gospodarczą, „wychodził” zmianę decyzji na swoją korzyść. Poinformowano mnie, że garaż zostanie wystawiony na przetarg. Ja go chciałam kupić wcześniej, ale mi odmówiono. Dlaczego, skoro innym najemcom sprzedaje się w mieście garaże bez przetargu i bez problemu? - pyta.

- O ten garaż zrobiła się awantura, były zarzuty o nierówne traktowanie mieszkańców Jeleniej Góry. Sprawą zajmowali się radni na komisji i na sesji. Nie było zgody na sprzedaż tego garażu bez przetargu. Dlatego rozwiązaliśmy umowę najmu i postanowiliśmy wystawić go na przetarg. Niech kupi ten, kto da więcej - mówi prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Sprawą zajmowała się Komisja Prawa i Spraw Społecznych Rady Miejskiej Jeleniej Góry. - To było po tym, jak otrzymaliśmy pismo od sąsiada tej pani, oprotestowujące decyzję o przyznaniu garażu jej. Argumentował, że on o ten obiekt starał się od dawna, bo chciałby rozszerzyć działalność gospodarczą, stworzyć nowe miejsca pracy - mówi przewodniczący komisji Jerzy Pleskot. - Bo też to nie jest typowy garaż, tylko duże pomieszczenie o powierzchni około 30 mkw. A że stoi na atrakcyjnej działce, w interesie miasta byłaby jego sprzedaż w przetargu. Nie mniej, decyzję w tej sprawie zostawiliśmy prezydentowi – wyjaśnia Jerzy Pleskot.

- Ten obiekt ma rzeczywiście status garażu, ale o kubaturze takiej, że można prowadzić tam zakład usługowy – twierdzi wiceprezydent Jeleniej Góry Mirosława Dzika. - Usłyszeliśmy też zarzut o nierównym traktowaniu podmiotów, ubiegających się o to pomieszczenie. A prawo w takim przypadku nie daje osobie niepełnosprawnej priorytetu. Złotego środka nie było, więc zapadła decyzja o wystawieniu pomieszczenia na przetarg – tłumaczy.

- Sprawa jest trudna, bo żadna ze stron nie jest skłonna ustąpić. Obawiam się, że to się będzie ciągnęło latami – mówi Jerzy Pleskot.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz

~1! 22-10-2014 8:39
Czyli wychodzi na to, że osoba prowadząca działalność gospodarczą ma większe prawa niż osoba niepełnosprawna z pierwszą grupą inwalidzką!? Pani Ewo powodzenia w walce o garaż, który Pani jest potrzebny.
~tecumsech 22-10-2014 8:51
Komuś się nie spodobało, że on nie dostał, a dostał ktoś inny.... hmmm, poza tym Zawiła, Dzika, Pleskot.... ta sprawa nie mogła skończyć się inaczej. No to będziemy obserwować, jaką to działalność, i ile miejsc pracy stworzy ten biznesmen w garażu, na który zapewne przetarg "wygra".
~Już wiem 22-10-2014 9:04
Miasto robi wszystko aby wyrwać jak najwięcej pieniędzy od mieszkańców. Najpierw obiecują, a później cichaczem zabierają, tak jak zniżkę za ekologiczne ogrzewanie. Wprowadzą coraz większe opłaty np: woda, czynsz, przejazdy MZK, coraz to powiększają strefę płatnego parkingu, stosują pułapki na kierowców ul Sobieskiego, polowania z radarem przez SM ..... Zagłosuję na każdą opcję która zagwarantuje ,że 1. rozgoni SM na cztery wiatry, 2.parkingi do 15 minut będą bezpłatne, 3. przywrócą zniżkę za ekologiczne ogrzewanie 4. normalna kontrola na drodze a nie polowanie z radarem, 5. zrobią porządek ze śmieciami, mniejsza cena i kubły zamiast tych bida worków na smieci
~KRECIK 22-10-2014 9:11
Trzeba wygonic niepełnosprawnych na obrzeża miasta bo źle wyglądają w centrum na to wygląda.
~staszek 53 22-10-2014 9:23
Pani prezydent jak zwykle nie podaje prawdy sprawa o to pomieszczenie toczy się od dawna była załatwiana po koleśiowsku pan dyrektor ZGKIM dawno podpisał przydział dl pani podwładnej z ZGKIM Reka ---Ręke myje dzięki interwencji mieszkancow nie doszło do tego przekrętu TAK działa klika PO w tm miescie Pani prezydent proszę wyjasnic mieszkańcom rzetelnie sprawe wyborcom się to należy czekamy
~soc-lib 22-10-2014 9:58
W TYM mieście rządzi UKŁAD , głosujcie dalej na eMZetkę to puści nas z torbami .POczekajcie do nowego roku na nowe stawki za wodę ,na razie cisza przedwyborcza.
~Lidia 22-10-2014 10:12
Myślę , że władza podejmie słuszną decyzję. Przecież niedługo wybory. Jak ktoś ma działalność to powinien się wstydzić okradać biednych i chorych. Facet miej HONOR.
~KRYNEK 22-10-2014 10:33
Czas najwyższy na zmiany, Prezydent i Rada Miasta do wymiany. Kiedy w Jeleniej Górze doczekamy się porządnych gospodarzy, jak np. w Bolesławcu ?
~rew 22-10-2014 10:38
Ot wybory za pasem, a władza pokazuje swoją twarz... .Mieszkańcy - spójrzcie na to, i zapytajcie się sami - czy chcecie takiej władzy przez następne lata?
~jj 22-10-2014 11:05
coś tu nie gra,przecież przez te drzwiki na zdjęciu nawet maluch się nie zmieści.
~cichutki 22-10-2014 11:13
O jakim rozszerzeniu działalności i zwiększeniu miejsc pracy mówi ten pan - pseudo przeciębiorca. Przecież w jego zakładzie nic się nie dzieje. W tym budynku od kilku miesięcy stoi pusty lokal użytkowy. Czemu więc nie bierze go na poszerzenie działalności? A może wcale tu nie chodzi o jakąś tam działalność a rozbudowę lokalu mieszkalnego, który wydzielił ze swojego lokalu użytkowego poprzez wykonanie w nim stropu ??? Taka to działność a Prezydent i radni go w tym wspierają. A może Pan Prezydent wsparłby w końcu niepełnosprawnych, biednych czy bezrobotnych bo to ich należy wspierać i im pomagać. Wstyd Prezydencie i szanowni radni wstyd !!!.
~sumienie 22-10-2014 11:16
Wszystko wygląda na pozór dobrze ,wystarczy tylko zacząć załatwiać jakąś sprawę w UM i tu zaczynają się schody . Przypatrzcie się tylko na pozostawione AUTA na kopertach ,miało być sprawiedliwie ,nadal stoją bryki karków, blendi i innych możnych tego świata.
~ 22-10-2014 11:30
już widzę jak będzie więcej miejsc pracy ??????? , trzymam kciuki za panią Ewę
~Ałtor 22-10-2014 11:31
Pierwsza sprawa to jeśli ta Pani dużo wcześniej wystąpiła o kupno i nie było na tamten czas innych zainteresowanych to powinni rozważyć sprzedaż, oczywiście informując publicznie o możliwości nabycia. Druga jest taka że zgodnie z prawem zostało wystawione na sprzedaż i zainteresowani mogą go kupić. Nie można sprzedawać bez przetargu bo to jest niezgodne z prawem, inaczej by kolesiostwo kupowało za bezcen nieruchomości od miasta. Zatem urzędnicy powinni odpowiadać za wszystkie sprzedaże bez ogłaszania przetargu ! Ktoś powinien beknąć za to. Natomiast ta Pani mimo swojej niepełnosprawności nie może oczekiwać, że dostanie coś po zaniżonej cenie bo to niezgodne z prawem i logiką, inaczej byśmy mieli samych "niepełno(sprawnych)" kombinatorów udających kalectwo, ażeby nabyć coś po "promocji".
~Ałtor 22-10-2014 11:34
Jeszcze jedno wyjście jest takie, że jak wygra ten od "nowych miejsc pracy" to wpisać mu do aktu notarialnego (w ograniczeniach), że sprzedaż ma skutek tylko wtedy gdy pokaże umowy o pracę nowych pracowników np. po roku. Inaczej miasto może mu odebrać nieruchomość. Generalnie uważam, że interes społeczny jest tutaj ważniejszy niż tzw. gospodarczy, chyba że ktoś notarialnie się zobowiązuje do zatrudnienia i w razie niedopełnienia traci nieruchomość i musi uiścić grzywnę - za kłamstwo.
~cichutki 22-10-2014 11:35
Tak pięknie władza tłumaczy swoją decyzję, która okazała się być po myśli tego " biznesmena". A czy czasami ten " biznesmen" sam nie skorzystał z prawa pierwokupu swojego lokalu także nietypowego a teraz żąda potraktowania kogoś innego inaczej? A władza mu przyklasnęłą i huzia na bezbronną, niepełnosprawną kobietę. Wstyd nasza władzo wielki wstyd i hańba. Pozbądźmy się takich ludzi jak wy i to jak najszybciej bo jak widać zamożni ciągle mają u was fory. Pewnie razem balujecie na tych potupajach wy nasi celebryci Ha Ha
~goga 22-10-2014 11:40
Panie Autor u nas stosuje się zasadę pierwokupu dla najemcy a ten pan biznesmen właśnie z tej zasady skorzystał jak i prawie wszyscy najemcy naszego miasta a teraz żąda aby kogoś w dodatku osobę niepełnosprawną potraktować inaczej. Czy uważa Pan Panie Autor , że to jest w porządku? W przetargach sprzedaje się lokale, które są pustostanami. Myślę, że prawo jest jedno dla wszystkich dlatego jeżeli inni mogli skorzystać z prawa pierwokupu to czemu nie mogła ta Pani a w dodatku niepełnosprawna ?
~... 22-10-2014 11:46
Prawo pierwokupu uzyskuje się po 10 lat dzierżawy obiektu. Ta pani sama przyznaje, że ma umowę najmu na to pomieszczenie dopiero od roku więc gdyby miasto sprzedało tej pani bez przetargu to złamało by prawo i każdy sąd przyznałby protestującemu sasiadowi rację!
~jeleń 22-10-2014 11:50
Urzędnicy mają do pracy udawać się komunikacją publiczną lub na piechotkę aby zobaczyli co zgotowali mieszkańcom. ŻADNEGO wożenia sempiterny wylaszczoną fureczką. A niech utytłąją garniturki na krzywych chodnikach, ochlapią się w kałużach ! Parkingi pod urzędem mają TYLKO być dla interesantów !!! !!! !!! !!! !!! !!!
~poinformowany 22-10-2014 11:55
Aby być w pełni rzetelnym należałoby dodać, że Pani, która teraz czuje się poszkodowana, zupełnym przypadkiem, jest pracownikiem ZGKiM i to na dodatek wydziału zajmującego się właśnie przydziałem pomieszczeń gospodarczych i garaży, a wspomniany w tekście garaż przydzieliła "sobie sama" z pominięciem wszelkich przepisów i procedur. Do tego inny, wcześniej użytkowany przez nią garaż, o którym zresztą sama wspomina, Pani przydzieliła swojemu rodzonemu ojcu, ale o tym, pewnie wyłącznie przez zbieg okoliczności :) zapomniała wspomnieć... Dziennikarzom na przyszłość polecam się doinformować i podejść do tematu rzetelnie, a nie tworzyć populistyczne teksty.
~Derik 22-10-2014 12:48
Konkludując wpis poinformowanego. Jakich koszmarnych czasów dożyliśmy, gdzie urzędnik nie ma poparcia wśród swoich kolegów urzędników. Z drugiej strony Pani jest niepełnosprawna - należy jej się, czyż nie?
~yoyo 22-10-2014 14:15
a mnie najbardziej ubawił ten fragment: " Sprawą zajmowała się Komisja Prawa i Spraw Społecznych Rady Miejskiej Jelenie Góry .......Nie mniej, decyzję w tej sprawie zostawiliśmy prezydentowi – wyjaśnia Jerzy Pleskot" - koniec cytatu - i standardzik , jak już ci (bez)radni mogą na coś wpłynąć wydać jakaś decyzje - to nie po co? lepiej powiedziej "ja? nie...." i udawać świetoszka a potem żale wylewać że taki radny to "nic nie może" , otóż drodzy państwo - może! Tylko musi mieć jaja i chciec a nie tylko latac na posiedzonka pogadac bzdury i leciec po dietkę!
~leta 22-10-2014 14:56
Panie poinformowany dobrze, że Pan się nie przedstawia bo to co Pan napisał to same pomówienia. Niech Pan uważa co pan pisze, bo to pachnie prokuratorem. Chyba pan jesteś kolesiem tego biznesmena ale sprzedał panu nieprawdziwe informacje panie poinformowany.
~yoyo 22-10-2014 15:34
a mnie najbardziej ubawił ten fragment: " Sprawą zajmowała się Komisja Prawa i Spraw Społecznych Rady Miejskiej Jelenie Góry .......Nie mniej, decyzję w tej sprawie zostawiliśmy prezydentowi – wyjaśnia Jerzy Pleskot" - koniec cytatu - i standardzik , jak już ci (bez)radni mogą na coś wpłynąć wydać jakaś decyzje - to nie po co? lepiej powiedziej "ja? nie...." i udawać świetoszka a potem żale wylewać że taki radny to "nic nie może" , otóż drodzy państwo - może! Tylko musi mieć jaja i chciec a nie tylko latac na posiedzonka pogadac bzdury i leciec po dietkę!
~staszek53 22-10-2014 16:21
pan poinformowany ---pisze prawdę wiadomo że prawda boli dlaczego nie skomentuje tego pani prezydent klika PO wie ja kto się robi pani prezydent wybory --------zadecydują i trzeba się przygotować do rozliczenia a wyborcy są pamiętliwi
~hgj 22-10-2014 16:50
Oba garaże o które Pani wnioskowało są na jednym podwórku? Po co było rezygnować z pierwszego?
~zizi 22-10-2014 17:31
u nas nie ma przepisu , że ma się prawo pierwokupu po 10 latach. Ktoś to sobie wymyślił a poza tym ta Pani otrzymała garaż w drodze zamiany garaży a nie jakiego przydziału a to zupełnie inna sprawa. Pewnie poprzedni garaż użytkowała parę lat ? A to, że pracuje w ZGKiM jeszcze bardziej dowodzie, że nie ważne gdzie pracujesz tylko kogo znasz. Poza tym to wierutna bzdura aby mogła sama sobie przyznać lokal. Takie prawo jak na razie ma tylko Prezydent Miasta i jak widać nie jest jej znajomym a raczej znajomym tego niby biznesmena. Poza tym cała ta sprawa pokazuje jak bezdusznych ludzi mamy w Radzie Miejskiej i jak bezduszny jest Pan Zawiła. A może zaproponowali jakieś inne rozwiązanie tej Pani chcąc jej w jakiś sposób pomóc? E chyba nie bo inaczej nie byłoby tego artykułu.
Nοstradamus 22-10-2014 17:36
Prawo wygląda zupełnie inaczej niż twierdzą urzędnicy. Jeżeli do przetargu wystartuje tylko ten zainteresowany sąsiad to ceną finalną będzie kwota WYWOŁAWCZA. Tym samym sąsiad wygra przetarg po cenie wywoławczej, jednak dotychczasowy dzierżawca ma PRAWO PIERWOKUPU PO CENIE OSIĄGNIĘTEJ NA PRZETARGU. Pani inwalidka będzie więc mieć prawo nabycia tego garażu po cenie jaką wylicytuje sąsiad :) Radzę więc tej Pani nie startować do przetargu.
~dario 22-10-2014 17:45
Patrząc na te sprawę powinniśmy dobrze się zastanowić kogo wybieramy na radnych i Prezydenta bo potem oni decydują po części o naszym życiu. Pomyślmy, czy ważniejszy jest biznes jakiego pazernego człowieczka czy pomoc ludziom, którzy tej pomocy i wyrozumiałości bardzo potrzebują. Ja stawiam na człowieka i potrzeby życiowe i dlatego dziękuję Panu Zawile i dotychczasowym radnym. Miejcie odrobinę godności i już nie startujcie w wyborach. Większość z nas ma was serdecznie dość. Należałoby rozliczyć was z tej waszej działalności. Acha jak mi wiadomo to waszym obowiązkiem jest pomagać ludziom w potrzebie czyż nie? Ten Pan biznesmen z pewnością nie zalicza się do takich. A więc sio z naszego podwórka
~hd 22-10-2014 19:52
Wiadomo.że przeciętny obywatel nie wygra z sitwą rzadzacą w naszym mieście.Zawsze tak było że wygrywa ten kto ma pieniądze i koneksje z naszymi bonzami,Pan Zawiła przekona się na wyborach kto na niego zagłosuje.
~mis 22-10-2014 20:27
I głosuj tu na ZAWIŁE
~Irenka Szewinsky 23-10-2014 0:17
Obywatele RP sa rowni wobec prawa , niektorzy nawet bardziej niz inni .
~zybi 23-10-2014 0:36
Zygac sie chce od tych waszych komentarzy, w tej sprawie wladze lokalne nie maja nic do powiedzenia bo one musza przestrzegac prawa i nie wazne jaka jest ekipa przy korycie, a miasto to nie instytucja charytatywna, natomiast media wyolbrzymiaja sytuacje stronniczo przedstawiajac racje. Dajecie soba manipulowac i lykacie kazdy kit jak mlody pelikan
~dona 23-10-2014 7:28
Ej Panie zybi rzecz w tym że władze nie przestrzegają prawa bo zgodnie z prawem mają obowiązek pomagać ludziom niepełnosprawnym i to jest zapisane w Konstytucji RP i ustawie. A z pewnością nie ma tu mowy o jakiejś charytatywności bo za ten garaż pewnie takie kobieta płaci duże pieniądze przy takim metrażu. To przestań Pan pieprzyć o jakiej charytatywności naszych władz i przestrzeganiu prawa. Zapoznaj się Pan z naszą Konstytucją.
~Mieszkaniec 23-10-2014 11:52
Rozumiem niemoc i rozżalenie tej Pani ale nie dokońca rozumiem z jakiego powodu miałaby ona dostać cos od miasta bez przetargu ?! Każdy by tak chciał... Żyjemy w systemie kapitalistycznym i czasy komuny się skończyły. W każdym kraju Unii Europejskiej obowiazuja te same zasady. Wyobraźcie sobie sytuacje gdyby miasto zaczeło zprzedawać lokale bez przetargòw.Z ròżnych powodòw... Raz bo ktoś utyka, raz bo ktoś tam był pierwszy itp itd Mysle,że każdy kto jest realista zdaje sobie sprawe,że ta Pani ma takie samo prawo do tego lokalu jak każdy z nas mieszkańcòw Jeleniej Gòry. Każdy z nas ma prawo przystapić do przetargu tak jak w każdym Prawym mieście
~dona 23-10-2014 13:21
A z takiego powodu Panie mieszkaniec, że wszystkim najemcom lokali użytkowych i garaży sprzedaje się zajmowane przez nich lokale. Nie wypowiada im się umów aby ich lokal sprzedać w przetargu. Tak więc to tę Panią potraktowano niezgodnie z obowiązującym prawem jakie obecnie mamy. Zanim się wypowiemy Panie mieszkaniec to trzeba sprawdzić jak jest na prawdę a nie pisać bzdury. A swoją drogą to może Pan dołączyć do klubu Pana Zawiły bo jak widać ma Pan podobne poglądy i sumienie. Wstyd Panie mieszkaniec zanim coś powiesz to upewnij się czy nie palniesz jakiejś gafy
~dona 23-10-2014 13:43
zapomniałam dodać, że ten garaż przyznałam sobie sama, bo pracuję w ZGKiM i zajmuje się najmem garaży komunalnych, więc co mnie obchodzi, że władze miasta postępują zgodnie z prawem. Liczę się wyłącznie JA (jak zawsze, co potwierdzą moje koleżanki i koledzy z ZGKiM).
~nusia 23-10-2014 17:51
30 m kw to metraż równy niejednemu mieszkaniu, wręcz stanowiący 66% mojego m2. Co taki wielkii garaż ma wspólnego z niepełnosprawnością i pomaganiu chorym??? Bo jakoś nie widzę związku...
~staszek 23-10-2014 19:49
co by nie mówić to bardzo smutne, że tak się traktuje ludzi słabszych i chorych .Smutne, że przez swoje zgorzknienie i może nie udane życie życzymy słabszym aby im było jeszcze gorzej niż nam. Wtedy jak widać niektórzy czyją się lepsi i mocniejsi. Oj nasi bochaterowie przez "ch" zamiast życzyć źle tym biednym , chorym i słabszym to może byście pomyśleli jak tym ludziom pomóc bo już i tak przeżyli niezłe piekło
~tadzio 23-10-2014 20:25
ja też jestem niepełnosprawny i dobrze rozumiem z jakimi problemami musi się zmagać ta kobieta dla której garaż zwłaszcza w zimie to zbawienie. Ale jak widzę z wypowiedzi niektórych tak bezdusznych wobec słabszych to muszą oni przekonać się na własnej skórze jak to jest być niepełnosprawnym czego im mimo wszystko nie życzę. Jak to mówią nigdy najedzony nie zrozumie głodnego. Ale taki jest ten świat są dobrzy i źli, życzliwi i nieżyczliwi itd.
~Mieszkaniec 24-10-2014 2:39
Więc garaż przyznała sobie Pani sama ??? To chyba garaż tylko z nazwy (duża powierzchnia w centrum) Całkiem sprytny sposób na nabycie nieruchomości :) Przyznać sobie samemu ciekawy lokal a potem go dostać od miasta bez przetargu :)? Myśle,że ta historia z niepełnosprawnościa to sprytna zasłona dymna.Pełno dostępnych garaży w okolicy... Ale ten można przerobić i wynajać i tu jest pewnie koń pogrzebany. Wstydziłbym sie przyznać,że sam sobie coś przyznałem korzystajac ze stanowiska. Prawo do przetargu ma każdy z nas ! Czasy PRL i kupowania za bezcen mienia państwowego juz mineły. Prosze zejść na ziemie mamy rok 2014 nie 1980
~Mieszkaniec 24-10-2014 12:57
Więc garaż przyznała sobie Pani sama ??? To chyba garaż tylko z nazwy (duża powierzchnia w centrum) Całkiem sprytny sposób na nabycie nieruchomości :) Przyznać sobie samemu ciekawy lokal a potem go dostać od miasta bez przetargu :)? Myśle,że ta historia z niepełnosprawnościa to sprytna zasłona dymna.Pełno dostępnych garaży w okolicy... Ale ten można przerobić i wynajać i tu jest pewnie koń pogrzebany. Wstydziłbym sie przyznać,że sam sobie coś przyznałem korzystajac ze stanowiska. Prawo do przetargu ma każdy z nas ! Czasy PRL i kupowania za bezcen mienia państwowego juz mineły. Prosze zejść na ziemie mamy rok 2014 nie 1980
~goga 24-10-2014 19:24
Panie mieszkaniec trzeba być mocno nie zorientowanym żeby pleść takie bzdury. Chyba pan współdziała z tym pseudo biznesmenem i pisze brednie aby zdyskredytować tę kobietę a także jak widzę wszystkich niepełnosprawnych Ale tylko ktoś bardzo niezorientowany w przepisach tak jak pan może uwierzyć w te pana brednie
~Ciekawe 25-10-2014 23:34
Zastanawia mnie jedno ilu z tych marudzących na posunięcia urzędników tak luźną ręką oddałoby ten garaż, gdyby byli na miejscu tego przedsiębiorcy ? Komuna się skończyła 20 lat temu ale dla niektórych kapitalista to ciągle złodziej, uosobienie zła i przyczyna wszystkich chorób. Do p redaktor: artykuł jest stronniczy, pokazuje tylko jedną stronę medalu. Brakuje jakiegokolwiek dziennikarskiego dochodzenia, próby konfrontacji tego co mówi p. Ewa z tym co ma do powiedzenia 'sąsiad' i chociażby pobieżnej a...lizy obowiązujących przepisów. Temat rozdmuchany a artykuł wręcz mierny.
~Mieszkaniec 26-10-2014 6:57
Do goga Prosze mi powiedziec ktorej części Pani nie zrozumiała to wyjaśnie:) W przepisach właśnie tak się składa,że się mocno orientuję. Bez obrazy ale z wypowiedzi wnioskuje że jest Pani z grupy ludzi Wspominajacych komune i PRL z łezka w oku :) Naprawde czasy przejmowania przez urzędników mienia Państwowego minely.Ta Pani sama przyznała sobie prawo do lokalu w centrum miasta .Z tego co zrozumiałem i sama sie przyznała kilka linijek powyżej ... Nie znam nikogo z zainteresowanych i widze poprostu obiektywnie 2 strony problemu. Napewno najbardziej sprawiedliwym rozwiazaniem jest przetarg... Tak jest w krajach kapitalistycznych i już. To że ktoś zatrzymał się mentalnie w PRL'u to już nie jest problem Miasta. Garaży jest do wynajęcia pełno w centrum z tego co widze w ogloszeniach.. Pozdrawiam
~goga 26-10-2014 11:58
i ciągle pan nie rozumie o czym mowa jeżeli wszystkim najemcom lokali użytkowych tj. sklepów, zakładów usługowych oraz garaży sprzedawało się i dalej sprzedaje te lokale na ich rzecz bez żadnego przetargu to czego pan tu nie rozumie? To czemu tę kobietę traktuje się zupełnie inaczej czy tak wygląda prawo?
~goga 26-10-2014 12:00
i jeszcze jedno chyba już napisano, że to przydzielenie sobie samej garażu a poprzedniego swojemu ojcu to bezczelne kłamstwo. Niech pan uważa, bo to zwykłe pomówienie i jest karalne
~Mieszkaniec 26-10-2014 13:18
Do goga Prosze mi powiedziec ktorej części Pani nie zrozumiała to wyjaśnie:) W przepisach właśnie tak się składa,że się mocno orientuję. Bez obrazy ale z wypowiedzi wnioskuje że jest Pani z grupy ludzi Wspominajacych komune i PRL z łezka w oku :) Naprawde czasy przejmowania przez urzędników mienia Państwowego minely.Ta Pani sama przyznała sobie prawo do lokalu w centrum miasta .Z tego co zrozumiałem i sama sie przyznała kilka linijek powyżej ... Nie znam nikogo z zainteresowanych i widze poprostu obiektywnie 2 strony problemu. Napewno najbardziej sprawiedliwym rozwiazaniem jest przetarg... Tak jest w krajach kapitalistycznych i już. To że ktoś zatrzymał się mentalnie w PRL'u to już nie jest problem Miasta. Garaży jest do wynajęcia pełno w centrum z tego co widze w ogloszeniach.. Pozdrawiam
~Mieszkaniec 26-10-2014 13:29
Kiedys funkcjonowało prawo pierwokupu ale to było wiele lat temu... Szkoda mi juz czasu na ta jałowa dyskusję. Nie moja sprawa zreszta... Powodzenia i nie ma co sie denerwować glupim garażem :)
~goga 26-10-2014 16:23
mnie też szkoda czasu a więc powtarzam prawo pierwszeństwa dalelj w naszym mieście funkcjonuje i cały czas miasto tak sprzedaj lokale. Z takiego pierwszeństwa skorzystał także ten pan biznesmen, który teraz domaga się aby ta kobieta nie mogła w taki sam sposób jak on nabyć ten garaż . Czy on za duży czy za mały to nie ma znaczenia. Jeżeli uważa pan, że to czasy PRL-u minęły to proszę zapytać Prezydenta i radnych dlaczego więc dalej na takich zasadach sprzedają innym najemcom lokale. Wydaje mi się , że jak nikomu nie sprzedawać to nikomu i wszystkie w przetargu. Niestety to groziłoby chyba poważnym buntem najemców i dlatego łatwiej robić to pojedynczej osobie bo wtedy nie ma ona większego poparcia. Czyż nie tak? Pojedynczej osobie trudno jest walczyć taką grupą a w grupie zawsze jest siła

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group