Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2987
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niepełnosprawne dzieci mogą już korzystać z huśtawki

Czwartek, 30 czerwca 2016, 8:38
Aktualizacja: Piątek, 1 lipca 2016, 7:44
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Niepełnosprawne dzieci mogą już korzystać z huśtawki
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Pierwsza w Jeleniej Górze huśtawka dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich, zlokalizowana na Zabobrzu, przeszła już odbiór techniczny i jest gotowa do użytku. Na zlecenie miasta zamontowała ją firma APIS. Niepełnosprawne dzieci mogą samodzielnie korzystać z tego urządzenia dzięki ręcznym uchwytom i specjalnej platformie.

- Trwają ostatnie zabiegi na terenie okalającym urządzenie, w tym koszenie trawy i porządkowanie otoczenia – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze. - O tym, czy urządzenie warte 18,5 tys. zł, umożliwiające zabawę dzieciom poruszających się na wózkach inwalidzkich spełni swoje zadanie, przekonamy się za jakiś czas. W innych miastach Polski zdarzają się bowiem trudne sytuacje, gdy takie huśtawki są oblegane przez dzieci zdrowe. Namawiamy do życzliwości wobec poszkodowanych przez los – o ile zdrowe dzieci mają wybór i mogą korzystać z huśtawek na innych placach zabaw, to „wózkowicze” takich szans nie mają – jest to jedyne tymczasem takie urządzenie w Jeleniej Górze – dodaje rzecznik.
Pomysł zamontowania takiego urządzenia na miejskim placu zabaw przy ul. Komedy Trzcińskiego chwali m.in. Romuald Szpot, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze.

- To milowy krok w kierunku poprawy jakości życia niepełnosprawnych dzieci – mówi. - Tylko w naszej placówce mamy około 30 dzieci i młodzieży poruszającej się na wózkach inwalidzkich, dla których ta huśtawka będzie zarówno formą rozrywki i sposobem na spędzanie wolnego czasu, jak i rehabilitacją. Wierzę, że jeśli ta huśtawka sprawdzi się na Zabobrzu, to powstaną kolejne w innych częściach miasta. Wielkie uznanie dla tych, którzy wpadli na taki pomysł i doprowadzili do jego realizacji – dodaje dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group