Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 14040
Zalogowanych: 88
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Nieodpowiedzialna jazda na hulajnodze elektrycznej po drodze krajowej – reakcja policjantów z jeleniogórskiej drogówki

Wtorek, 22 lipca 2025, 20:00
Autor: Policja Jelenia Góra/podinsp.Edyta Bagrowska
Powiat: Nieodpowiedzialna jazda na hulajnodze elektrycznej po drodze krajowej – reakcja policjantów z jeleniogórskiej drogówki
Fot. policja
22 lipca 2025 roku, około godziny 7.00 rano, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, pełniący służbę na motocyklach, zauważyli nietypową sytuację na drodze krajowej nr 3. Na odcinku między Wojcieszycami a Jelenią Górą poruszał się... mężczyzna na hulajnodze elektrycznej.

Policjanci natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali mężczyznę do kontroli. Tego typu zachowanie na drodze o dużym natężeniu ruchu – w tym ruchu pojazdów ciężarowych i samochodów jadących z dużą prędkością stanowiło poważne zagrożenie zarówno dla kierującego hulajnogą, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.
Kierującym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Mężczyzna, ignorując obowiązujące przepisy i zasady bezpieczeństwa, poruszał się hulajnogą elektryczną po drodze, po której poruszanie się tego typu pojazdami jest surowo zabronione. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.
Policjanci przypominają, że hulajnoga elektryczna, mimo iż jest środkiem transportu coraz częściej wykorzystywanym w miastach nie jest pojazdem przystosowanym do poruszania się po drogach krajowych, ekspresowych ani jezdniach poza terenem zabudowanym, gdzie brakuje odpowiednich ścieżek rowerowych lub chodników.
W takich warunkach kierujący hulajnogą naraża się na poważne ryzyko potrącenia lub wypadku. Zderzenie z pojazdem poruszającym się z prędkością 90 km/h może mieć tragiczne skutki. Ponadto obecność hulajnogi na tego typu drodze może zmusić kierowców do gwałtownego manewru, co może doprowadzić do kolizji lub utraty panowania nad pojazdem.
Apelujemy do wszystkich użytkowników hulajnóg elektrycznych o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Korzystajmy z hulajnóg odpowiedzialnie, tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na ścieżkach rowerowych, drogach lokalnych lub chodnikach, gdzie nie stwarzają zagrożenia ani dla siebie, ani dla innych.
Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Nawet niewielki pojazd poruszający się niezgodnie z przepisami może stać się przyczyną poważnego wypadku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy chciałbyś aby tej zimy spadło w Jeleniej Górze dużo śniegu?

Oddanych
głosów
815
Tak
41%
Nie
53%
Jest mi to obojętne
6%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Tego najbardziej bali się nasi przodkowie
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Koń wrócił na wieżę w Kowarach
 
Inwestycje
Świetlna przemiana Placu Ratuszowego
 
Inwestycje
Znikną dziury na Drodze Sudeckiej
 
Kultura
Zdrojowy Teatr Animacji otwiera sezon "Brzydkim Kaczątkiem"
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group