Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6074
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niemiec potrafi, Polacy proponują

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 22 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 22 czerwca 2006, 12:25
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Czego nie potrafimy my, potrafią Niemcy. Za 20 złotych można się przejechać w Góry Żytawskie, jak za dawnych lat: pociągiem z lokomotywą parową. Bilet można kupić na stacji w Jeleniej Górze, ale wypad jest możliwy z Bolesławca.

To jedna z wakacyjnych ofert Przewozów Regionalnych Polskich Kolei Państwowych, które dogadały się z niemieckim przewoźnikiem SOEG, regionalnymi liniami w Zittau (Żytawa).

Tak zwany bilet ZVON stwarza możliwość jednodniowego wypadu do naszych zachodnich sąsiadów. Wyjazd z Bolesławca o godz 7. 22 pociągiem do Görlitz. Stamtąd połączenie do Zittau Kolejami Łużyckimi, a z Zittau wyprawa szlakiem kurortów Gór Żytawskich romantycznym składem wąskotorowym ciągniętym przez lokomotywę parową.
Gwarantowane piękne krajobrazy i czar dawnych kolei.
Powrót do Bolesławca o godz. 20. 43. Bilet na taką wycieczkę kosztuje tylko 20 złotych.

Szkoda, że nie z Jeleniej Góry, bo przecież są i tory do Görlitz, tylko połączenia brak. Jakoś nikt nie pomyślał, jak dobry interes można by zrobić w stolicy Karkonoszy na takiej przejażdżce. Chętni jeleniogórzanie muszą się dostać do Bolesławca, aby skorzystać z tej atrakcyjnej oferty.

Polskie Koleje Państwowe pamiętają też o innych pasażerach. Od początku letniej kanikuły proponują karnet wakacyjny. – To oferta dla wybierających się na letnie wycieczki i urlopy. Za 100 zł z karnetem wakacyjnym można podróżować w trzy dowolnie wybrane dni wszystkimi pociągami osobowymi i pośpiesznymi w klasie 1 i 2. Propozycja ważna jest od 26 czerwca do końca września – informuje PKP.

Wakacyjne oferty to także bilety rodzinne, wycieczkowe i turystyczne. Za 4 zł 50 można także przewozić rower, niezależnie od długości trasy.
Przypominamy także, że Polskie Koleje Państwowe uruchamiają wakacyjne połączenia Jeleniej Góry ze Szczecinem, Gdynią (i Helem), Krakowem oraz Lublinem.

Szczegóły na stronie http://pkp.boleslawiec.pl/oferta.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Dolnoślązak 22-06-2006 12:51
Zwiedzanie Oybin i Jorsdorfu robi wrażenie.Niemiecki pietyzm w odnowieniu kolejki wąskotorowej też powinien dawać naszym samorządowcom wiele do myślenia.Ład,czystość,niezawodna infrastuktura wspomnianych miasteczek jest wynikiem dobrej woli i przychylności regionalnych władz z drugiej strony Nysy.Państwo Samorządowcy,wybierzcie się na wycieczkę żytawską wąskotorówką i zobaczcie na własne oczy że w czystych ,zadbanych miasteczkach,gdzie każdy pomysł jest pomysłem na wagę złota i cieszy się poparciem władz,naprawdę żyje się przyjemniej i łatwiej.Polecam wszystkim żytawskie kurorty.Warto sę tam znaleźć,choćby na jeden dzień...pozdrawiam.
~db 22-06-2006 18:26
pkp to wrzód
~db 22-06-2006 18:26
pkp to wrzód
~atam 22-06-2006 20:42
Samorządowcy to niech na pieszo tam grzeją ,jeszcze ich wożić nierobów złotoustych i to za nasze pieniądze.
~Bart 23-06-2006 8:54
Już niedługo nadejdzie czas kiedy to prywatni inwestorzy wejdą na rynek kolei w Polsce. Czesi i Niemcy juz tylko na to czekaja bo jakoś im wyjątkowo kolej się opłaca może to dziwić zwłaszcza, że granica tak blisko.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group