Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5900
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Niemiec potrafi, Polacy proponują

Czwartek, 22 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 22 czerwca 2006, 12:25
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Niemiec potrafi, Polacy proponują
Fot. Archiwum
Czego nie potrafimy my, potrafią Niemcy. Za 20 złotych można się przejechać w Góry Żytawskie, jak za dawnych lat: pociągiem z lokomotywą parową. Bilet można kupić na stacji w Jeleniej Górze, ale wypad jest możliwy z Bolesławca.

To jedna z wakacyjnych ofert Przewozów Regionalnych Polskich Kolei Państwowych, które dogadały się z niemieckim przewoźnikiem SOEG, regionalnymi liniami w Zittau (Żytawa).

Tak zwany bilet ZVON stwarza możliwość jednodniowego wypadu do naszych zachodnich sąsiadów. Wyjazd z Bolesławca o godz 7. 22 pociągiem do Görlitz. Stamtąd połączenie do Zittau Kolejami Łużyckimi, a z Zittau wyprawa szlakiem kurortów Gór Żytawskich romantycznym składem wąskotorowym ciągniętym przez lokomotywę parową.
Gwarantowane piękne krajobrazy i czar dawnych kolei.
Powrót do Bolesławca o godz. 20. 43. Bilet na taką wycieczkę kosztuje tylko 20 złotych.

Szkoda, że nie z Jeleniej Góry, bo przecież są i tory do Görlitz, tylko połączenia brak. Jakoś nikt nie pomyślał, jak dobry interes można by zrobić w stolicy Karkonoszy na takiej przejażdżce. Chętni jeleniogórzanie muszą się dostać do Bolesławca, aby skorzystać z tej atrakcyjnej oferty.

Polskie Koleje Państwowe pamiętają też o innych pasażerach. Od początku letniej kanikuły proponują karnet wakacyjny. – To oferta dla wybierających się na letnie wycieczki i urlopy. Za 100 zł z karnetem wakacyjnym można podróżować w trzy dowolnie wybrane dni wszystkimi pociągami osobowymi i pośpiesznymi w klasie 1 i 2. Propozycja ważna jest od 26 czerwca do końca września – informuje PKP.

Wakacyjne oferty to także bilety rodzinne, wycieczkowe i turystyczne. Za 4 zł 50 można także przewozić rower, niezależnie od długości trasy.
Przypominamy także, że Polskie Koleje Państwowe uruchamiają wakacyjne połączenia Jeleniej Góry ze Szczecinem, Gdynią (i Helem), Krakowem oraz Lublinem.

Szczegóły na stronie http://pkp.boleslawiec.pl/oferta.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
228
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group