Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5967
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nielegalny transport

Piątek, 4 marca 2022, 6:08
Autor: KAS
Region: Nielegalny transport
Fot. KAS
Kierowca przewoził z Austrii ponad 15 ton zużytych opakowań z tworzyw sztucznych. Transport jechał w kierunku województwa wielkopolskiego. To już trzecie zatrzymanie nielegalnych odpadów przez funkcjonariuszy dolnośląskiej KAS w tym roku.

Podczas kontroli na autostradzie A4 w kierunku Jędrzychowic, zgorzeleccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli nielegalny przewóz odpadów do Polski. Funkcjonariusze zapobiegli przewozowi ponad 15 ton zużytych opakowań z tworzyw sztucznych. To już trzecie zatrzymanie nielegalnych odpadów przez funkcjonariuszy dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w tym roku.

Polski odbiorca zatrzymanych odpadów zgłosił transport w systemie SENT, jednak nie posiadał wymaganego zezwolenia na ich przetwarzanie i nie był w stanie dokonać odzysku lub ich unieszkodliwienia w sposób zgodny z przepisami wspólnotowymi. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał ten transport za nielegalne przemieszczanie odpadów.

Naczepę wraz z towarem zajęto do postępowania karnego. Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 200 zł, przewoźnik w postępowaniu administracyjnym zagrożony jest karą łączną w wysokości 13 tys. zł, a odbiorca w postępowaniu karnym karą do 500 tys. zł.

Transport odpadów podlega zgłoszeniu w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). System SENT to narzędzie do walki z przestępczością transgraniczną. Wpłynie ono na efektywność kontroli prowadzonych wspólnie z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska.

Twoja reakcja na artykuł?

18
51%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
9
26%
Złości
6
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group