Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4852
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nielegalna produkcja krajanki ujawniona

Sobota, 2 sierpnia 2014, 7:47
Aktualizacja: 7:51
Autor: Angela
Region: Nielegalna produkcja krajanki ujawniona
Fot. Angela
Funkcjonariusze straży granicznej z Jeleniej Góry wspólnie z policjantami ujawnili linię produkcyjną krajanki tytoniowej oraz magazyn. Trafili do nich – jak po nitce do kłębka – po kontroli dostawczego busa, w którym znaleziono 50 dwudziestokilogramowych worków nielegalnej krajanki tytoniowej.

Bus był zaparkowany na stacji benzynowej w powiecie świdnickim. Do posiadania ujawnionego w nim towaru przyznał się 31-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Razem z nim zatrzymani zostali dwaj inni mężczyźni, w wieku 42 i 21 lat, również z Wałbrzycha.

- W toku dalszych działań funkcjonariusze przeszukali posesje zatrzymanych osób. Na jednej z posesji w pomieszczeniu gospodarczym ujawniona została linia produkcyjna krajanki tytoniowej oraz magazyn. Zabezpieczono 1200 kg liści tytoniu przygotowanych do produkcji i 30 kg gotowej krajanki. Łączna wartość towaru wynosi ok. 1,5 mln zł – informuje Irena Skuliniec, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zatrzymanym mężczyznom został postawiony zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Zastosowane zostały także środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi im kara więzienia do lat trzech i wysoka grzywna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group