Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6997
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niedzielny recital organowy Marcina Armańskiego

Środa, 10 sierpnia 2016, 9:13
Aktualizacja: 9:15
Autor: Manu
Jelenia Góra: Niedzielny recital organowy Marcina Armańskiego
Fot. Archiwum Organizatora
W niedzielę (14.08) o godz. 19.15 w ewangelicko–augsburskim Kościele Zbawiciela w Cieplicach, w ramach cyklu czternastych już “Cieplickich Koncertów Organowych”, zagra kantor ewangelickiego Kościoła Pokoju w Świdnicy Marcin Armański. Wstęp wolny.

Marcin Armański (ur. 5 czerwca 1983 r. w Kielcach) naukę gry na organach rozpoczął pod kierunkiem ks. Zbigniewa Rogali, ukończył również Państwowa Szkołę Muzyczną w Kielcach w klasie fortepianu. Kształcił się w Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku w klasie Michała Olszewskiego. W 2007 r. uzyskał tytuł magistra sztuki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował w klasie profesora Juliana Gembalskiego.

Od roku 2006 związany jest ze Świdnicą na Dolnym Śląsku. W tym czasie pełnił funkcje: kantora Kościoła Pokoju i organisty kościoła klasztornego oo. Paulinów. Działał również jako muzyk kościelny przy parafii ewangelicko-reformowanej we Wrocławiu. Prowadzi również działalność pedagogiczną. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów organowych i kompozytorskich. Zajmuje się także organmistrzostwem - rekonstrukcjami historycznych instrumentów klawiszowych.

Ma na swoim koncie liczne nagrania dla Radia i Telewizji (w tym także dla telewizji amerykańskiej i japońskiej). W 2011 zagrał specjalny koncert podczas wizyty szwedzkiej pary królewskiej w Świdnicy. Jest organizatorem życia muzycznego na Dolnym Śląsku, od wielu lat prowadzi festiwale organowe m.in. w Jeleniej Górze, Karpaczu, Kaczorowie i Świdnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group