Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8381
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niech się młodzi wstydzą. Seniorzy to dopiero się bawią!

Wtorek, 24 stycznia 2012, 7:59
Aktualizacja: Środa, 25 stycznia 2012, 8:16
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Niech się młodzi wstydzą. Seniorzy to dopiero się bawią!
Fot. Petr
To, że dobra zabawa nie jest domeną młodych udowodnili wczoraj uczestnicy „Rozśpiewanej Jeleniej Góry”, czyli imprezy dla seniora odbywającej się cyklicznie w klubie Kwadrat przy ul. Bankowej. – Bo życie dopiero zaczyna się na emeryturze. Śpiew, tańce, hulanki. Po co siedzieć w domu! – mówi Alfreda Rękowska, koordynatorka projektu.

Podczas wczorajszej „Rozśpiewanej Jeleniej Góry” – kolejnej imprezie z cyklu dla seniorów, które klub Kwadrat organizuje w co drugi poniedziałek miesiąca było niezwykle radośnie, tłumnie, a przy tym z bardzo ważnym przesłaniem: w trudnych czasach powinniśmy integrować się przez wspólną zabawę, nie dać się marazmowi dnia codziennego; „uciekać od smutków choćby w śpiew, albowiem z piosenką na ustach życie staje się łatwiejsze”, mówili zgodnie seniorzy.

– Życie dopiero zaczyna się na emeryturze, wszystko zależy od podejścia. Dobra zabawa nie jest wcale domeną młodych; bawić powinni się i młodzi i seniorzy szczególnie w trudnych czasach. My bawimy się poprzez śpiew, wykonując wspólnie najróżniejszy repertuar. Piosenki pozwalają odejść na chwilę od codzienności, zintegrować się i poczuć to coś – mówi Alfreda Rękowska.

Istotnie bowiem, seniorzy, którzy zebrali się wczoraj w jeleniogórskim klubie Kwadrat z pewnością czują „to coś” czego niejednokrotnie nie czują młodzi mieszkańcy stolicy Karkonoszy. To, że zamiast narzekać trzeba korzystać z życia. Znaleźć coś dla siebie, by poczuć się dobrze.

– „Rozśpiewana Jelenia Góra” to wspaniała inicjatywa. Osobiście uważam, że tego typu imprezy są bardzo potrzebne w naszym mieście, i że przyjmą się w nim na stałe. Przyjdźcie za dwa tygodnie i śpiewajcie razem z nami. Poczujecie się lepiej, i będziecie lepszymi ludźmi. Źli ludzie nie śpiewają – podsumowuje Elwira Kozak, wokalistka, nauczycielka języka polskiego, gość specjalny wczorajszej „Rozśpiewanej Jeleniej Góry”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group