Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5607
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niebezpiecznie na skrzyżowaniu ulic Malinnik

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 listopada 2014, 7:47
Aktualizacja: Środa, 12 listopada 2014, 7:54
Autor: Mea
Fot. Mea
– Już dwa ledwie uniknęłam wypadku na skrzyżowaniu dwóch ulic Malinnik – skarży się Czytelniczka. Jeden trakt o nazwie Malinnik, biegnący przy Tesco niebezpiecznie się zwęża na łuku, przy skrzyżowaniu z drugą ulicą o tej samej nazwie. Do tego widoczność zasłaniają wysokie krzewy.

Przy budowie marketu Tesco powstał łącznik ulicy Wolności z ulicą Malinnik. W efekcie powstało rozwidlenie dróg o tej samej nazwie, bo łącznik nazwano również Malinnikiem.

- Ponieważ nie ma oznakowania, która droga jest główna, obowiązuje zasada pierwszeństwa przejazdu osób z prawej strony. Jechałam parę dni temu bocznym Malinnikiem od strony ulicy Widok. Z góry, tym drugim Malinnikiem, biegnącym od ul. Szrenickiej kierowca jechał prosto na skrzyżowaniu i nie ustąpił mi pierwszeństwa. Cudem nie doszło do zderzenia. Takie niebezpieczne sytuacje mają miejsce tu bardzo często – mówi Czytelniczka.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze przyznaje, że skrzyżowanie jest nietypowe.

- Ponieważ były problemy z własnością gruntu oraz z obecnością przy nowym skrzyżowaniu studzienek kanalizacyjnych i skrzynek z prądem, nie można było wybudować łącznika prosto. Przy skrzyżowaniu powstał więc łuk i zwężenie. Z czasem wybrukowaliśmy teren obok, by samochody mogły łatwiej wymijać się. Niestety, nie możemy nakazać prywatnemu właścicielowi działki, by wyciął żywopłot. Dlatego apelujemy o przycinanie go w taki sposób, by zachować widoczność. Możemy natomiast ustawić w tym miejscu lustro lub znak stop, by wymusić na kierowcach zatrzymywanie się przed skrętem. Musimy jeszcze sprawdzić, które z tych rozwiązań będzie lepsze – poinformował Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~Jjfc 11-11-2014 9:15
No jak się nie umie jeździć to tak bywa... I wgl. to nie wolno się denerwować. Trzeba się wyluzować. A tamto o co było ich trzech i zrobiło się czterech to nie prawda, bo Ania biegła po polu minowym i machała rączkami na 5 kilometrów.
~rumcajs54 11-11-2014 9:47
A czy MZdiM może nakazać spółce miejskiej, czyt. MPGK, wycięcie chaszczy u zbiegu ulic. Wojska Polskiego i Wolności ?
~xxx 11-11-2014 10:15
jak pani nie umie jeździć do to garów, najlepiej jak wybudują dla pani tam rondo !
~Ciepliczanin 11-11-2014 10:23
To moze wytnijcie zywoplot przy Dino na Wolnosci. Zywoplot to namiastka kilka smetnych krzakow ktore skutecznie ograniczaja widocznosc . Na dodatek piesi nie przechodza po przejsciu tylko na szage przez Struga jak I Wolnosci . Widac ze chodnik nowy Strugowicznie dostali nowy.
~s. 11-11-2014 10:36
A wystarczy poczytać kodeks drogowy.
~ 11-11-2014 10:40
Niebezpieczne skrzyżowanie to jest na Lubańskiej z Trasą Czeską i Goduszyńską. Ruch bardzo duży i nie pomagają od wielu lat składane petycje, podpisane przez tysiące zainteresowanych bezpieczeństwem mieszkańców. Ani Obrębalski ani Zawiła nie potrafili sprostać temu zadaniu. A teraz przed wyborami przy skrzyżowaniu stoi wielki bilbord Obrębalskiego z hasłem "Rondo dla Goduszyna". To nie dla Goduszyna to rondo ma powstać, nie kupi pan sobie wyborców z Goduszyna tym hasłem. Tu chodzi o bezpieczeństwo wszystkich, mieszkańców i turystów.
~OSX 11-11-2014 10:57
Może osobom hejtującym proponuję kilkukrotną przejażdżkę tamtędy żeby zrozumiały w czym rzecz. Żeby wyjechać z ulicy podporządkowanej należy się niebezpiecznie "wychylić". Niestety te krzaki mocno utrudniają włączenie się do ruchu. Do kwestia czasu kiedy dojdzie tam do zderzenia. I osobom, które wieszają psy na Pani radzę przeczytać ponownie tekst, tym razem ze zrozumieniem. Ona miała pierwszeństwo, ktoś włączający się do ruchu jej wyjechał.
~aa 11-11-2014 11:04
Jakoś ja nie mam takich problemów z tym skrzyżowaniem, a jeżdżę tamtędy kilka razy dziennie. Wystarczy zachować zasadę ograniczonego zaufania i po problemie, a nie bić pianę o byle g.. bo Pani ma pierwszeństwo. Na tym osiedlu wszystkie skrzyżowania są równorzędne(tego określenia chyba pani zabrakło). Trzeba poczytać trochę Kodeks Drogowy i nie jeździć "na pewniaka". Najlepiej wybudować rondo, wyciąć krzewy i drzewa w promieniu 5km od skrzyżowania i wyburzyć jeszcze okoliczne domy. Wtedy nie będzie niebezpiecznie. A pierwszeństwo ma ten, kto ma AUTOCASCO:)
~Ajajaj 11-11-2014 11:23
A kto pozwolił na zasłonięcie barierek banerami przegranego kandydata
~Jjfc 11-11-2014 11:32
A tak wgl. to z tego co mi wiadomo zwinęli tam na noc asfalt dzisiaj...
~ 11-11-2014 11:44
do ~aa: Twoim tokiem myslenia idąc, nikt nie przepisy są do d... a i tak ich nie przestrzega, więc niepotrzebne. Niech każdy jezdzi z zasada ograniczonego zaufania, ot i wszystko. Kazdy lamiacy przepisy i jadacy bez wyobrazni bedzie potem mogl się wywinac, ze co z tego, ze ja zapierd...em, to tamten drugi jest winny, bo nie stosowal zasady ogr.zaufania...
~ciepliczanin 2 11-11-2014 12:09
A na światłach koło warsztatów na wolności reklama kandydatów w wyborach zasłania strzałkę w prawo i nikomu to nie przeszkadza?
~ 11-11-2014 13:17
a nie można było tam od razu wybudować ronda? :/
~ 11-11-2014 13:41
To ostrozniej kobieto! Zrob redukcje i jedz wolniej. Ty bys chciala wszedzie jechac z butem typu SZPILECZKA na p...le gazu? Po drugie zamiast gadac przez telefon, patrz na sytuacje na drodze.
~truuturu 11-11-2014 16:22
Na Wróblewskiego jest też skrzyżowanie dróg równorzędnych i wysoki żywopłot za ogrodzeniem, bardzo niebezpieczne miejsce, w takich miejscach powinny jednak być ustalone drogi z pierwszeństwem.
~AAAABBBB 11-11-2014 17:05
Wielokrotnie był poruszany przez mieszkańców problem złej widoczności na skrzyżowaniach,ale kogo to obchodzi?Czy nikt nie sprawdzi,czy żywopłoty i inne nasadzenia są w odpowiedniej odległości od posesji do jezdni.Co z przepisami ,dlaczego nie są egzekwowane? Na osiedlu Widok na jednej z ulic żywopłot rośnie na chodniku /ostry zakręt/.Jest takich miejsc wiele.Jeżdżę po Jeleniej Górze to widzę.
~hebrajski? 11-11-2014 17:55
"Już dwa ledwie uniknęłam wypadku na skrzyżowaniu" - po jakiemu to?
~RALLYACTION 11-11-2014 17:56
Panie Biegus,problemem nie jest to skrzyżowanie.Problemem jest to że informację o niebezpiecznych sytuacjach dochodzących na nim otrzymujecie od kierowców.Sami nie macie na tyle wyobraźni aby stwierdzić wcześniej że takie czy inne skrzyżowanie powinno być właściwie oznakowane.
~Jjcf 11-11-2014 18:13
A jak się nazywa ktoś, kto się nie nazywa? Buch
~ 11-11-2014 18:19
Sami mistrzowie kierownicy sie odzywają, tylko by pouczali, zwłaszcza kobiety, które coraz lepiej jeżdzą od facetów. Sami na codzień olewają przepisy i innych użytkowników, komóra przy uchu, muza umc-umc i ciężka noga, ale tu się chcą bez konsekwencji popisać... Kobieta w szpilce już im wadzi a własne śmierdzące skarpety już nie? :p
~mieszkanka Malinnika 11-11-2014 18:29
wiele wpisów dotyczących w.w.skrzyżowania żenuje,jest to wylewanie ppomyj na kobietę ,która słusznie zasugerowała problem z wyjazdem z Malinnika,wpisy obrażliwe nie usprawnią wyjazdu,wydział komunikacji czy inna instancja odpowiednia powinna na jednej odnodze Malinnika postawic znak podporzadkowania bo to już wyjazd z osiedla i to chyba rozwiązałoby problem, Lustro też mogłoby pomóc,bo sama stamtąd wyjeżdżając bardzo zwalniam ,szczególnie jak jadę długą odnogą w stronę Wolności,wtedy muszę jechać po stronie żywopłotu
rymcycymcy 11-11-2014 19:51
Kobiety z natury nie odróżniają prawej od lewej, nie posiadają wyobraźni przestrzennej i nie ogarniają mapy ! :) To efekt różnic w budowie mózgu ! Ale nie są beznadziejne ..o, nie ! :) ...odróżniają więcej kolorów i robią ...smaczne naleśniki ! ;)
~kierowcaa 11-11-2014 21:39
Czy "mieszkanka Malinnika" to jest owa "czytelniczka" z artykułu? Szkoda, że ta pani nie ma nawet odwagi się przedstawić. A skrzyżowanie wcale nie jest trudne - wielokrotnie tamtędy przejeżdżam i nigdy nie miałem żadnych problemów. Trzeba tylko znać przepisy ruchu i trochę zwolnić, jak ktoś jest słabym kierowcą. Tej pani chyba faktycznie bliżej do garów niż do kierowania autem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group