Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niebezpieczna zabawa z psem

Czwartek, 16 lipca 2009, 9:20
Aktualizacja: 19:14
Autor: Angela
Z ranami twarzy i nóg trafiło wczoraj wieczorem do szpitala „Bukowiec” w Kowarach dziecko zaatakowane przez psa.

O pogryzieniu dziecka przez zwierzę, policję poinformował wczoraj lekarz ze szpitala wojewódzkiego, gdzie odwieziono chłopca zaraz po zdarzeniu. Okazało się, że matka wraz z dzieckiem wybrała się do koleżanki w odwiedziny. Tam na co dzień spokojny pies, zaatakował małoletnie dziecko i ugryzł je.

Czteroletni Kaper doznał ran głowy. Malcem zajęli się lekarze z oddziału ratunkowego i lekarze w szpitalu. Na szczęście obrażenia chłopca nie stwarzały zagrożenia dla jego życia. Chłopiec został opatrzony i dzisiaj wrócił już do domu.

Znawcy ostrzegają przed bezmyślną ufnością do obcych zwierząt. Szczególną ostrożność zalecają w przypadku dzieci. Podczas spacerów z dzieckiem nie należy podchodzić do psów (nawet w kagańcu i na smyczy), a w przypadku odwiedzin znajomych czy rodziny należy poprosić o zamknięcie zwierzęcia na czas wizyty w innym pomieszczeniu.

Kiedy dojdzie już do ugryzienia należy natomiast przemyć ranę, zatamować krwawienie i jak najszybciej zawieźć pogryzionego do lekarza, gdzie pacjent zostaje podany leczeniu. Zwierzę powinno zostać przekazane pod obserwację weterynarza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group