Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4577
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Nie znaleźli ofiary dzikiej wody

Wtorek, 8 lipca 2008, 8:03
Aktualizacja: 8:12
Autor: Angela
Region Jeleniogórski: Nie znaleźli ofiary dzikiej wody
Fot. PSP
Kolejny dzień poszukiwań piętnastolatka, który utonął w niedzielę (06.07) na żwirowni Żarka koło Zgorzelca zakończył się niepowodzeniem. Na dzisiaj zaplanowane są dalsze działania Zdaniem płetwonurków nurt przemieścił zwłoki w inne miejsce rozległego akwenu.

Piętnastolatka, który utonął na żwirowni, od niedzielnego popołudnia szukali strażacy, rodzina i grupy wodno nurkowe. Wczorajsze działania pod wodą na obszarze około 400 x 200 metrów prowadziła grupa wodno-nurkowa z Jeleniej Góry i Legnicy.

W sumie siedem osób, w tym trzech płetwonurków przez cały dzień przetrząsali zanieczyszczone i trudno dostępne dno dzikiego kąpieliska. W dalszym ciągu bez rezultatu.

- Sporym utrudnieniem były opony, metalowe pręty i fragmenty konstrukcji budowlanych, a także śmieci, które uniemożliwiły posiłkowanie się echosondą. Mimo to sprawdziliśmy wszystkie trzy miejsca, które wskazali nam świadkowie utonięcia chłopca – mówi Piotr Wincenty, szef grupy wodno-nurkowej z Jeleniej Góry.

Ciała w tych miejscach niestety nie było. Można podejrzewać, że pod wpływem zmian pośmiertnych oraz ruchów termalnych wody, ciało przemieściło się w inne miejsce. Żwirownia zajmuje około pięciu hektarów, więc trudno jest sprawdzić całą powierzchnię jej dna.

Dlatego dzisiaj (wtorek 8.07) strażacy ze Zgorzelca mają prowadzić działania na wodzie. Z łodzi będą oni wypatrywać ciała na powierzchni. Możliwe, że poszukiwania będą kontynuować również płetwonurkowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group