Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8769
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Wtorek, 16 lipca 2019, 6:26
Aktualizacja: Czwartek, 18 lipca 2019, 16:53
Autor: WAC
Piechowice: Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki
Fot. Czytelniczka
Czy można zwrócić uwagę na zaśmiecanie bardzo pięknego miejsca, jakim jest otoczenie wodospadu Kropelka w pobliżu Górzyńca? – pyta pani Joanna (dane do wiadomości redakcji).
Odkąd promuje się wodospad Kropelkę przez biegi "Kropelka Run", poprzez filmy na you tubie, przez wycięcie wszystkich drzew w Górzyńcu od pętli do szlabanu żeby zrobić miejsce samochodom wiozącym uczestników biegu, ciche dotąd miejsce zamieniło się w śmietnisko – mówi nasza Czytelniczka.
Śmieci nikt nie wywozi, w drzewa wbijane są gwoździe jako wieszaki na ręczniki, przywleczono tu żerdzie, które służą za ławki. Górzyniec jest ostoją kilku ważnych dla ochrony przyrody zwierząt, owadów, płazów, m.in. salamandry plamistej, motyla rusałki żałobnika. Jest tam rezerwat krokusów. To przyroda jest siłą, która może przyciągnąć tu turystów. Dlatego my, mieszkańcy Górzyńca, prosimy o zabierania śmieci ze sobą? - dodaje pani Joanna.

Sam ciek wodny, na którym jest wodospad czyli potok Mała Kamienna jest w zarządzie spółki „Wody Polskie”. Droga wiodąca do niego z Górzyńca oraz otoczenie znajduje się na terenie należącym do Nadleśnictwa Szklarska Poręba. Jak mówi zastępca nadleśniczego Jakub Tomza, teren wokół Kropelki jest regularnie sprzątany zwłaszcza po weekendach, jednak w miejsce zabranych śmieci momentalnie pojawiają się nowe.

Dlatego apelujemy do odwiedzających wodospad i jego otoczenie, aby je szanowali - mówi J. Tomza. - Prosimy też, aby śmieci zabierali ze sobą i dbali o porządek w tym miejscu.

Twoja reakcja na artykuł?

4
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
27
48%
Złości
24
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group