Piątek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 11503
Zalogowanych: 24
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie takiego partnera projektu oczekiwali

Środa, 2 stycznia 2019, 12:17
Aktualizacja: Piątek, 4 stycznia 2019, 13:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nie takiego partnera projektu oczekiwali
Fot. archiwum
Podczas III sesji Rady Miejskiej radni przychylili się do propozycji zmian w budżecie miasta na rok 2018, w którym zrezygnowano z kilku zadań. Hubert Papaj (klub radnych Zadbajmy o Miasto) zapytał wówczas o rewitalizację zdegradowanych terenów powojskowych, czyli projekt w ramach ZIT–u Aglomeracji Jeleniogórskiej, który miał być realizowany wraz z Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą.

Naczelnik Wydziału Rozwoju potwierdziła, że projekt został złożony w kwietniu 2017 roku i opiewał na kwotę 16,971 mln zł, z czego 8 mln miało być z dofinansowania unijnego, po czym uczelnia podniosła wartość dofinansowania w projekcie do 10 mln i wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

W związku ze zmniejszoną alokacją środków, zmniejszono nam kwotę dofinansowania do 7,823 mln zł. W takiej sytuacji Miasto odstąpiło od realizacji tych projektów i wykonaliśmy te zadania (remonty ulic) ze środków własnych – tłumaczyła na sesji Barbara Olszewska.

Odstąpienie od realizacji wniosku przez Miasto Jelenia Góra skutkuje tym, że KPSW nie może liczyć na dofinansowanie swojej części projektu, który zakładał stworzenie Centrum Integracji z mieszkaniami dla kadry i studentów oraz budową przedszkola.

Urząd Marszałkowski przysłał nam informację, że projekt został wybrany do dofinansowania – dla nas miało to być 8 mln zł, dla Miasta ponad 2 mln zł – wspomina Grażyna Malczuk, kanclerz KPSW, która tłumaczy, że dzięki zwiększonej alokacji poza wybranymi wcześniej trzema projektami w ramach programu rewitalizacji ZIT AJ, mogły został zrealizowane projekty z pozycji 4-6, w tym projekt, którego liderem była KPSW - zajął on 4. miejsce w konkursie.
Wówczas zwróciliśmy się do Miasta o przedłożenie dokumentów, które były po stronie partnera i otrzymaliśmy odpowiedź, że Miasto nie zamierza realizować tego projektu – powiedziała G. Malczuk, która podejrzewa, że w podtekście chodziło o możliwość realizacji innych projektów Jeleniej Góry, które były niżej sklasyfikowane w konkursie.
Gdy „posunął się” nasz projekt, który kwotowo był dosyć spory - do realizacji przeszły trzy mniejsze projekty Miasta, które były na pozycjach 7-8-9. Poczuliśmy się oszukani, bo zainwestowaliśmy w to pewne środki finansowe, ale nie mieliśmy wyjścia i musieliśmy zrezygnować z realizacji projektu – dodała kanclerz uczelni.

Twoja reakcja na artykuł?

14
24%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
5
8%
Smuci
9
15%
Złości
29
49%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
833
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
38%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
 
Kościół i wiara
Gwardziści Grobu Pańskiego w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group